offerBox
1

29. 2. - MasterClass „Dvojka na jednotku“

offerImage

„Druhé vína“ dostávajú rovnako pedantný prístup ako ich známejší a drahší „prvorodení“ súrodenci. Naopak „prvé“ vína profitujú z vyzrievania. Náš MasterClass ponúka vzácnu príležitosť ochutnať a porovnať obe vína vinárstiev z rovnakého ročníka.

Čítať viac

Rumový týždeň -20%

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

K nákupu cestovín De Cecco nad 20 € dóza zadarmo. Pozrite si akciu -16%.

Blog na tému Planeta

Odísť z témy

Valentín: Aké vína si vybrať?

07. 02. 2024

Deň svätého Valentína je chvíľou oslavy lásky a prejavenie uznania niekomu výnimočnému vo vašom živote. Oslavujete Valentína s partnerom alebo s priateľmi? Víno je dokonalým darčekom, ktorý môžete darovať svojmu blízkemu alebo vašej láske ako prekvapenie. Ktorá fľaša je však pre výnimočný večer tá najlepšia?

Inšpirujte sa výberom: Víno na Valentína

Čítať viac >

Alessio Planeta získal titul WINEMAKER OF THE YEAR

20. 10. 2023

Alessio Planeta, generálny a technický riaditeľ sicílskeho vinárstva Planeta, bol ocenený prestížnym titulom Vinár roka – „Winemaker of the year“. Vyznamenanie, ktoré je súčasťou 24. ročníka iniciatívy Enthusiast’s Wine Star Awards. Alessio Planeta prináša prestížne ocenenie do Talianska po 16 rokoch. Víťazi ocenení v 13 kategóriách Wine Star Awards sa predstavia na Wine Star Gala dňa 5. februára 2024 v rezorte Eden Roc Miami Beach v Miami na Floride.

Čítať viac >

Zápisky z degustácie MasterClass Planeta

09. 10. 2023

Planeta patrí k vinárskym lídrom Sicílie. Trochu netradične v stredu, 4. 10. 2023 zavítal na Slovensko export manažér vinárstva Marco Scaglione, aby spolu so somelierom Rasťom Šutákom po prvý krát prezentovali dve prestížne vína Cometa a Santa Cecilia z ôsmich ročníkov. 

Čítať viac >

Odroda Nero d´Avola – kráľovná Sicílie

08. 08. 2023

Sicília so svojou mikroklímou a terroirom je často považovaná za kontinent sám o sebe. Bohatá história ostrova sa pretavila do jedinečného vinohradníckeho dedičstva, ktoré otvára svet pre všetkých milovníkov kvalitného vína a jedla.

Čítať viac >

Leto s nádychom Talianska a pohárom vína

18. 07. 2022

Leto a Taliansko. Dve slová, ktoré idú dokonale ruka v ruke. Leto je ideálnym obdobím na skvelé večere s priateľmi. Čo je lepšie ako slnečné, letné počasie a pohár talianskeho vína? Či sa rozhodnete pre biele, ružové, červené či šumivé víno, Taliansko ponúka naozaj široký výber.

Čítať viac >

Európske vína, ktoré by ste mali určite ochutnať v roku 2022

24. 03. 2022
Aké je najlepšie víno? To, ktoré chutí, počúvam často. Určite nie! Áno, víno by malo chutiť, ale to je málo ako dôvod, prečo vzniklo. Aj hamburger…
Čítať viac >

9 jedinečných vín k Vianociam. Obdarujte tých, ktorí už ochutnali všetko.

05. 11. 2021
Vianoce sú o prekvapení s cieľom dopriať druhému radosť. Ak sa vaša polovička, známy, či kolega považuje za znalca vín, môže byť ťažké…
Čítať viac >

Talianske červené vína, ktoré treba ochutnať

17. 08. 2021
Pri zostavovaní zoznamu talianskych červených vín je najťažšie vybrať iba jednu oblasť a odrodu, ktorá by bola tá najlepšia. Taliansko má takmer…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Francúzsko
Rothschild
Rothschild 3 fľaše + drevená darčeková krabica zadarmo
Rothschild 3 flaše v drevenom boxe
Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.