offerBox
1

18. 4. - MasterClass Chateau du Cedre na Starej Vajnorskej

offerImage

18. apríla budete mať príležitosť ochutnať v sprievode Aurore del Vitto zo Chateau du Cedre osem vín, medzi nimi aj vzácny Le Cédre Blanc.

Čítať viac

3+1 ZADARMO na ovocné vína Miluron s kódom RIBEZLA

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Blog na tému Tormaresca

Odísť z témy

Antinori – národný poklad Talianska

19. 10. 2022

Rodina Antinori patrí medzi najstaršie šľachtické vinárske rodiny na svete. História rodiny je spojená s vínom od roku 1385, kedy sa Giovanni di Piero Antinori stal členom „Arte Fiorentina dei Vinattieri“ čiže cechu florentských vinárov. Spoznajte s nami vinárstva patriace pod značkou Antinori.

Přečítajte si: Antinori - srdce ChiantiRozhovor s pani Evou Horákovou, exportnou manažérkou Marchesi Antinori SPA .

Čítať viac >

Leto s nádychom Talianska a pohárom vína

18. 07. 2022

Leto a Taliansko. Dve slová, ktoré idú dokonale ruka v ruke. Leto je ideálnym obdobím na skvelé večere s priateľmi. Čo je lepšie ako slnečné, letné počasie a pohár talianskeho vína? Či sa rozhodnete pre biele, ružové, červené či šumivé víno, Taliansko ponúka naozaj široký výber.

Čítať viac >

Primitivo - fenomén dnešnej doby alebo len dobrý marketing?

19. 08. 2020

V každom časovom období sa objaví nejaké víno, ktoré sa stane z rôznych dôvodov nesmierne populárnym. Na Slovensku sme už mali éru Chardonnay, Sauvignonu Blanc alebo Pinotu Grigio. V súčasnosti ľudia najčastejšie vyhľadávajú Prosecco a z červených vín Primitivo.

Čítať viac >

Rozhovory na tému, Talianske dvojičky v bielom

18. 08. 2020

I keď netradične, cez prázdniny, sa uskutočnili Rozhovory 10/10 na tému Talianske dvojičky v bielom.

Taliansko býva spájané najmä s červenými vínami, ale pravdou je, že sa tu pestuje viac bielych ako modrých odrôd v pomere 57% ku 43%. Táto krajina ponúka množstvo autochtónnych odrôd, ktoré sa určite oplatí ochutnať.

Čítať viac >

Objavte Antinori - najlepšie talianske vína už 26 generácií

15. 07. 2020

Rodina Antinori patrí medzi najstaršie šľachtické rodiny na svete.  História rodiny je spojená s vínom od roku 1385, kedy sa Giovanni di Piero Antinori stal členom „Arte Fiorentina dei Vinattieri“ čiže cechu florentských vinárov. Dnes slávne talianske vinárstvo vedie 26. generácia Antinori, ktorá presadzuje maximálne rešpektovanie tradícií a životného prostredia.

Čítať viac >

Ako prekvapiť s vínom na Valentína

16. 01. 2020
Valentín – deň zamilovaných, deň, kedy sa slovo láska a milujem ťa skloňuje viac ako inokedy. Zo všetkých strán už v predstihu pútajú…
Čítať viac >

Úspech pre vinárstvo Antinori

07. 08. 2019
Rodina Antinori patrí k najvplyvnejším vinárskym rodinám v Taliansku a je desiatou najstaršou rodinnou spoločnosťou na svete. Históriu…
Čítať viac >

Antinori = talianske víno

24. 07. 2018
Keď sa povie talianske víno, musí sa tiež povedať meno Antinori. Táto urodzená rodina patrí medzi najstaršie šľachtické rodiny na svete a ich…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Slovensko
Balíček TOP slovenské vína
mix -
Balíček TOP slovenské vína
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.