offerBox
1

18. 4. - MasterClass Chateau du Cedre na Starej Vajnorskej

offerImage

18. apríla budete mať príležitosť ochutnať v sprievode Aurore del Vitto zo Chateau du Cedre osem vín, medzi nimi aj vzácny Le Cédre Blanc.

Čítať viac

3+1 ZADARMO na ovocné vína Miluron s kódom RIBEZLA

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Blog na tému Le Puy

Odísť z témy

Malbec = hviezda Argentíny

10. 04. 2024

Odroda Malbec, známa svojou sýtou fialovou farbou a bohatou štruktúrou trieslovín, sa pestuje vo vinohradníckych oblastiach po celom svete, vrátane juhozápadného Francúzska a Bordeaux. Stal sa vlajkovou loďou Argentíny.

Oslavujeme Malbec Day 17. 4. - Malbec v akcii až -20%

Čítať viac >

Bizarné fakty o víne a sexe

21. 03. 2024

Víno a sex rozhodne nie je kombinácia, ktoré vám napadne okamžite. Avšak, aj keď o tom nehovoríme, víno sa neustále používa ako spoločenský prvok, čo nás viedlo k zamysleniu...

Zdroj: Winefolly

Čítať viac >

Čo sú to BIO a biodynamické vína?

23. 01. 2024

V čase klimatických zmien a globálneho otepľovania vinohradníci čoraz častejšie musia prispôsobovať prírode a jej zmenám. Udržateľné postupy pri výrobe vína sú kľúčovým trendom, ktorý získava na popularite. Zdravé hrozno a víno je šetrné nielen k nášmu zdraviu, ale i zdraviu k prírode. Víno s označením bio musí byť vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované v ekologickom režime. Od vinárov vyžaduje, aby nepoužívali žiadne chemické prípravky. 

Vyberajte z našej ponuky BIO vín.

Čítať viac >

Zápisky z degustácie MasterClass Le Puy

20. 12. 2023

Posledný novembrový deň (podľa lunárneho kalendára deň kvetov) sa uskutočnil Masterclass s vinárstvom Le Puy. Cez zoom sme sa spojili s Emeline Callet, aby sme mali možnosť ochutnať a lepšie pochopiť nielen filozofiu šiestich unikátnych vín s rukopisom, aký sa v Bordeaux vyskytuje zriedkavo.

Čítať viac >

(Ne) konvenčné vína s pridanou hodnotou

16. 03. 2022

Doba, kedy ľudia vyhľadávali len krištáľovo čisté vína v reduktívnom štýle síce stále pretrváva, avšak niektorí hľadajú viac prirodzené vína. Vína, ktoré sú vyrábané ako kedysi, keď ešte neexistovali technologické vymoženosti ako odstredivky alebo cross flow.

Sú to vína, ktoré sú vyrobené zo zdravého hrozna bez väčších zásahov. Fermentácia prebieha v otvorených kadiach alebo sudoch, kde vína i zrejú. Často sú nečírené a nefiltrované. Vína tradičné, ktoré reflektujú svoj pôvod.

Čítať viac >

Čo sú to BIO vína? Organické, biodynamické a naturálne vína a základné rozdiely.

08. 03. 2022
V čase klimatických zmien, globálneho otepľovania a informačného chaosu sa všetci snažíme byť trochu „zelenší“ a vzdelanejší. Nakupujeme organické…
Čítať viac >

Retour des Iles – Víno, ktoré oboplávalo svet

09. 02. 2022
Château Le Puy je zjav sám o sebe rovnako ako ich jedinečné víno Retour des îles, ktoré vychádza z myšlienky britských obchodníkov,…
Čítať viac >

Morčacia roláda zo stehna s gaštanovou plnkou - RECEPT a tip na víno

25. 01. 2022
V zime akosi podvedome trávime viac času v kuchyni. Teplo, príjemná vôňa varených gaštanov a vonku snehová pokrývka vytvárajú takmer…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Slovensko
Balíček TOP slovenské vína
mix -
Balíček TOP slovenské vína
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.