offerBox
1

6. 6. - Degustácia Nichta v Bory Mall

offerImage

Nenechajte ujsť výnimočnú príležitosť, kedy budete mať možnosť ochutnať vína z vinárstva priamo s Jakubom Nichtom.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Blog na tému Bio vína

Odísť z témy

Ocenené vína z vinárstva Emiliana

03. 04. 2024

Viña Emiliana dosiahla historický míľnik. Najnovšia správa publikovaná severoamerickým kritikom Jamesom Sucklingom poukazuje na ich vysokú kvalitu vín a viníc v organickom režime. Prémiové víno Gê 2021 Suckling ocenil 98 bodmi. Vína Emiliana sa opäť zaradili medzi najlepšie vína z Čile.

Čítať viac >

Čo sú to BIO a biodynamické vína?

23. 01. 2024

V čase klimatických zmien a globálneho otepľovania vinohradníci čoraz častejšie musia prispôsobovať prírode a jej zmenám. Udržateľné postupy pri výrobe vína sú kľúčovým trendom, ktorý získava na popularite. Zdravé hrozno a víno je šetrné nielen k nášmu zdraviu, ale i zdraviu k prírode. Víno s označením bio musí byť vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované v ekologickom režime. Od vinárov vyžaduje, aby nepoužívali žiadne chemické prípravky. 

Vyberajte z našej ponuky BIO vín.

Čítať viac >

Rozhovor s BIO vinárstvom Domin & Kušický

19. 01. 2023

Biovína sú stále viac a viac vyhľadávané. Prvým priekopníkom v ekologickom poľnohospodárstve na Slovensku bol Ing. Ján Domin, ktorý sa zaoberal pestovaním poľnohospodárskych plodín v ekologickom režime. Bolo prirodzené, že pri zakladaní vlastných vinohradov sa vydal práve touto cestou. Dnes rodinné vinárstvo Natural Domin & Kušický obrába svoje vinohrady vo Veľkom Krtíši, Plachtinciach, Vinici a v Modrom Kameni. Všetky vína nesú označenie a číslo certifikácie Bio. Diana Kušická hovorí: "Vyše dvadsať rokov žijeme ekologicky."

Čítať viac >

Spoznajte vinárstvo v znamení prírody Emiliana z Čile

14. 03. 2022

Predstavujeme vám organické a biodynamické vinárstvo Emiliana z Čile. Vína z tohoto vinárstva sú doslova späté s prírodou. Ako jediné vinárstvo v Čile sa Emiliana môže pýšiť azda všetkými certifikátmi v obore biodynamiky a vzťahu k prírode.

Do 27.3. akcia na vín z Čile až do -30%!

Prečítajte si: Čo sú to BIO vína? Organické, biodynamické a naturálne vína a základné rozdiely.

Čítať viac >

Čo sú to BIO vína? Organické, biodynamické a naturálne vína a základné rozdiely.

08. 03. 2022

V čase klimatických zmien, globálneho otepľovania a informačného chaosu sa všetci snažíme byť trochu „zelenší“ a vzdelanejší. Nakupujeme organické produkty, recyklujeme len o niečo viac, ako sme boli zvyknutí. Svet vína smeruje k ekologickému povedomiu a udržateľnosti.

Vyberajte z našej ponuky BIO vín.

Čítať viac >

Deň Zeme s BIO vínami

21. 04. 2021
Dňa 22. apríla 2021 si pripomíname 51. výročie od oslavy prvého Dňa Zeme. Klíma sa rýchlo mení a človek je za tieto zmeny priamo zodpovedný. Extrémne…
Čítať viac >

Úspech pre víno Emiliana Gê

17. 07. 2019
Emiliana je najväčšie organické vinárstvo vo svete. V roku 2003 prvý krát uviedla na trh ikonické víno Gê.  Assamblage troch modrých…
Čítať viac >

BIO vína na Slovensku

21. 06. 2019
BIO - v dnešnej dobe často skloňované slovo. Dáva nádej, že výrobky označené jeho ekvivalentmi majú zdravší prístup pri ich produkcii. Média…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
mix -
Balíček Najlepšie Prosecco
Slovensko
Balíček TOP slovenské vína
mix -
Balíček TOP slovenské vína
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.