offerBox
1

23. 6. - Párty s Villa Maria

offerImage

Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s obľúbeným vinárstvom Nového Zélandu. 

Pozrieť degustáciu
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Blog na tému Bio vína

Odísť z témy

Rozhovor s BIO vinárstvom Domin & Kušický

19. 01. 2023

Biovína sú stále viac a viac vyhľadávané. Prvým priekopníkom v ekologickom poľnohospodárstve na Slovensku bol Ing. Ján Domin, ktorý sa zaoberal pestovaním poľnohospodárskych plodín v ekologickom režime. Bolo prirodzené, že pri zakladaní vlastných vinohradov sa vydal práve touto cestou. Dnes rodinné vinárstvo Natural Domin & Kušický obrába svoje vinohrady vo Veľkom Krtíši, Plachtinciach, Vinici a v Modrom Kameni. Všetky vína nesú označenie a číslo certifikácie Bio. Diana Kušická hovorí: "Vyše dvadsať rokov žijeme ekologicky."

Čítať viac >

Spoznajte vinárstvo v znamení prírody Emiliana z Čile

14. 03. 2022

Predstavujeme vám organické a biodynamické vinárstvo Emiliana z Čile. Vína z tohoto vinárstva sú doslova späté s prírodou. Ako jediné vinárstvo v Čile sa Emiliana môže pýšiť azda všetkými certifikátmi v obore biodynamiky a vzťahu k prírode.

Do 27.3. akcia na vín z Čile až do -30%!

Prečítajte si: Čo sú to BIO vína? Organické, biodynamické a naturálne vína a základné rozdiely.

Čítať viac >

Čo sú to BIO vína? Organické, biodynamické a naturálne vína a základné rozdiely.

08. 03. 2022

V čase klimatických zmien, globálneho otepľovania a informačného chaosu sa všetci snažíme byť trochu „zelenší“ a vzdelanejší. Nakupujeme organické produkty, recyklujeme len o niečo viac, ako sme boli zvyknutí. Svet vína smeruje k ekologickému povedomiu a udržateľnosti.

Vyberajte z našej ponuky BIO vín.

Čítať viac >

Deň Zeme s BIO vínami

21. 04. 2021

Dňa 22. apríla 2021 si pripomíname 51. výročie od oslavy prvého Dňa Zeme. Klíma sa rýchlo mení a človek je za tieto zmeny priamo zodpovedný. Extrémne prejavy počasia sa za posledných 30 rokov viac ako zdvojnásobili a zintenzívnili, spôsobili veľké suchá, ale i povodne.

Pýtate sa, čo darovať planéte Zem k jej sviatku? Podporte vinohradníkov a vinárov, ktorí zodpovedne pristupujú k životnému prostrediu, snažia sa v rámci technológii využiť alternatívne zdroje a pracujú v súlade s prírodou.

Pozrieť BIO vína.

Čítať viac >

Úspech pre víno Emiliana Gê

17. 07. 2019

Emiliana je najväčšie organické vinárstvo vo svete. V roku 2003 prvý krát uviedla na trh ikonické víno Gê.  Assamblage troch modrých odrôd Syrah, Carménere a Cabernet Sauvignon z oblasti Colchagua Valley. Vinohrady sú obhospodárované v biodynamickom režime. Víno je držiteľom certifikátu Demeter. Gê sa stalo prvým biodynamickým vínom Latinskej Ameriky.

Čítať viac >

BIO vína na Slovensku

21. 06. 2019
BIO - v dnešnej dobe často skloňované slovo. Dáva nádej, že výrobky označené jeho ekvivalentmi majú zdravší prístup pri ich produkcii. Média…
Čítať viac >

Vegánske vína. Čo to znamená a ktoré vína to sú?

17. 05. 2019
Jedným z najnovších životných štýlov rozmáhajúcich sa po svete je vegánstvo. Poďme si teda priblížiť čo slovo Vegan znamená pri víne, a ako…
Čítať viac >

Zillinger - biodynamické vinárstvo

12. 02. 2019
Do rakúskej obce Ebenthal sa možno dostať jednoducho, nachádza sa iba osem kilometrov od slovenskej hranice. Sídli tu biodynamický vinár Herbert…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Francúzsko
Rothschild Mouton Cadet
Rothschild Mouton Cadet 3 fľaše + drevená darčeková krabica zadarmo
Rothschild Mouton Cadet Rouge 3 flaše v drevenom boxe
Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Slovensko
Balíček TOP slovenské vína
biele -
Balíček TOP slovenské vína
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.