UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Výhodný set Reya Organica, Hubert a mnohé ďalšie. Pozrieť balíčky.

Steak a víno

12. 04. 2021
Párovanie vína a jedla

Základné pravidlo harmónie „červeného mäsa s červeným vínom“ funguje, ale možno vás prekvapí, ako pri správnom zladení navzájom vyniknú. Kvalitne pripravený steak si zaslúži jedinečného spoločníka vo víne, ktorý prinesie to najlepšie potešenie. Hoci by to mohlo znieť prekvapivo, ale nájsť perfektné spojenie vína so steakom je celoživotné hľadanie. Takže si nájdite čas, pozvite svojich blízkych a užite si každý okamih.

Čítať viac >

The World's Most Admired Wine Brands 2021

12. 04. 2021
Antinori
Planeta
Villa Maria
Penfolds
Errazuriz
Tignanello

Spoločnosť Drinks International predstavila svoj netrpezlivo očakávaný zoznam najobdivovanejších značiek vín na svete za rok 2021. Značky vinárstiev vybrala akadémia zložená z popredných svetových odborníkov na víno vrátane kupujúcich, someliérov, veľkoobchodníkov, majiteľov barov, wine bloggerov a pedagógov z 48 rôznych krajín.

Čítať viac >

Jarná roláda a Karpatská perla - RECEPT a tip na víno

08. 04. 2021
Karpatská Perla
Párovanie vína a jedla

Ani vy neviete odolať sladkostiam, ale snažíte si pritom udržať svoje kilá v optime? Pripravte si spolu s nami jarnú roládu s ľahkým malinovým krémom. Sladký a pritom zdravý dezert poteší nielen chuťové poháriky, ale i vaše oči. Farebne i chuťovo sme jarnú roládu doladili vzácnym ružovým ľadovým vínom z odrody Zweigeltrebe z vinárstva Karpatská Perla.

Inšpirujte sa ďalšími receptami na našom blogu

Čítať viac >

Čile, krajina štýlových vín

06. 04. 2021
Errazuriz
Caliterra
Emiliana
Seňa

Čile,  ako tvrdia milovníci juhoamerických vín, je Bordeaux južnej pologule. Argumentujú tým, že Argentína má svoj Malbec, Kalifornia Zinfandel, Juhoafrická republika Pinotage, Austrália Shiraz, ale Čile nemá svoju odrodu. Najvyššie zastúpenie majú v krajine odrody Cabernet Sauvignon a Merlot, teda tie, ktoré preslávili Bordeaux. Vína z Čile sú plné a zároveň jemné, ohnivé a temperamentné.

Teraz sú vína z Čile v akcii -15%.

Čítať viac >

Úrodné údolia pre vína z Čile

06. 04. 2021
Errazuriz
Caliterra
Arboleda
Emiliana
Casa Lapostelle

Čile patrí medzi vinárske krajiny Nového sveta, ktorým má Európa čo závidieť - nízke náklady a vysoké výnosy, no tiež maximálne dobré počasie a minimum škodcov. Napriek niekoľkostoročnej tradícii je čilská produkcia vína považovaná za sviežu a modernú, a krajina dnes patrí do prvej päťky najväčších exportérov vína a prvej desiatky producentov vína na svete. Ako teda chutí Čile?

Čítať viac >

Ochutnávame Argentínu

01. 04. 2021
Mascota Vineyards
Rutini
Norton
Santa Ana
Za posledné desaťročie sa Argentína premenila z pomerne neznámej krajiny doslova na konci sveta na najrýchlejšie rastúceho exportéra vína a…
Čítať viac >

Veľké ocenenie pre Santa Margherita - Vinárstvo roka 2021

30. 03. 2021
Santa Margherita
Spoločnosť Santa Margherita Wine Group získala titul „Vinárstvo roka“ udelené sprievodcom Gambero Rosso v kategórii „Talianske vína 2021“. Gambero…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Francúzsko
Gérard Bertrand
Art de Vivre Clairette du Languedoc Adissan Vin Blanc
víno biele - polosuché - r2018 - 0,75l
Gérard Bertrand Art de Vivre Clairette du Languedoc Adissan Vin Blanc 0,75L, AOP, r2018, bl, plsu
Taliansko
Serena Wines
Prosecco Biologico Spumante
šumivé víno, spumante biele - brut - rNV - 0,75l
Serena Wines Prosecco Biologico Spumante 0,75L, DOC, rNV, sum, bl, brut
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.