Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Vyberte pekné víno na Valentína. Inšpirácie pre vás

Degustácia s vinárstvom Planeta

24. 01. 2020
Planeta
Svetové vinárstva

Planeta je hviezdou medzi vínami Sicílie, s ktorou spolupracuje WinePlanet a Corner & Co. už niekoľko rokov. V pondelok, možno trochu netradične, 20. 1. 2020 zavítal na Slovensko export manažér vinárstva Marco Scaglione, aby prezentoval filozofiu vinárstva ako aj vín pre našich klientov. Prečítajte si o tom, čo sa degustovalo, ako chutilo a čo bolo vrcholom tejto krásnej degustácie.

Čítať viac >

Ako prekvapiť s vínom na Valentína

16. 01. 2020
Gérard Bertrand
Villa Maria
Tormaresca
Mrva & Stanko
Karpatská Perla
Clarendelle
VÍNO NATURAL Domin & Kušický
Kasnyik
Mascota Vineyards
Champagne Bollinger
Bava
Le Puy

Valentín – deň zamilovaných, deň, kedy sa slovo láska a milujem ťa skloňuje viac ako inokedy. Zo všetkých strán už v predstihu pútajú pozornosť srdiečka a odkazy na tento sviatok. Podľa legendy bol svätý Valentín kňaz z Talianska. Práve on, aj napriek prísnemu zákazu cisára Cladiusa, tajne sobášil  rímskych vojakov.

Poďme sa pozrieť na vína, ktoré na Valentína nadchnú vašu lásku.

Čítať viac >

Víno k mäsu, zásady správneho výberu

15. 01. 2020
El Coto
Cantina Di Negrar

Správne zvolené víno k menu znamená, že víno aj jedlo musia spolu fungovať v harmónii a vzájomne sa podporiť. Výsledkom je zvýraznenie jemných nuáns jedla aj vína. Pri kombinácii vína s mäsom je v porovnaní so syrom alebo rybou potrebné zvážiť viacero faktorov. Hlavnú úlohu zohráva druh mäsa a spôsob prípravy. Dôležitým prvkom je príloha alebo omáčka. Tie môžu výrazne ovplyvniť výber vín. Ponúkame zopár tipov, podľa ktorých si môžete vybrať víno k mäsu alebo naopak.

Čítať viac >

Spoznajte vína z Afriky

09. 01. 2020
Alto
Nederburg

Doteraz nedocenený producent vína konečne zažíva zaslúženú renesanciu. Juhoafrická republika má prekvapivo dlhú a bohatú históriu pestovania vína. V súčasnosti je miestne vinohradníctvo a vinárstvo odhodlané zápasiť s klimatickými zmenami po svojom – zdravými vinohradmi s perspektívnymi odrodami, vlnou mladých a citlivých vinárov s reálnymi ambíciami, ako aj dôležitými investíciami veľkých firiem.

Čítať viac >

Praktické doplnky pre milovníka vína

09. 01. 2020
Coravin
Riedel
Pulltex

Someliérska vývrtka, nádoba na ľad, poháre na víno, karafa, vákuové zátky, vinotéka... čo všetko by mal mať doma správny milovník vína? Nie je vždy dôležité mať všetko, ale správne tieto veci aj použiť.

Čítať viac >

Zabudnutý darček pre každého

02. 01. 2020
Ako poďakovanie za Vašu priazeň počas celého roka sme pripravili darček, ktorý Vám iste prinesie radosť. Vyzdvihnite si u nás zabudnutý darček!…
Čítať viac >

Ako urobiť sabráž

20. 12. 2019
Sabráž (sabrage) je špeciálna technika otvárania fľaše šumivého vína, v ideálnom prípade takého, ktoré je vyrobené tradičnou metódou, čiže…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Nederburg
Balíček Nederburg, prekvapivé chute Afriky
2,25l
Balíček Nederburg, prekvapivé chute Afriky
Gérard Bertrand
Valentínsky balíček, kytica od Gérard Bertrand
2.25l
Valentínsky balíček, kytica od Gérard Bertrand
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.