Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Ochutnajte vína Frtus a Miliu získate ako darček. Balíček Frtus 3+1.

Zoznámte sa s vinárom - Vinárstvo Miluron

11. 09. 2019
Miluron
Slovenské vinárstva

Miluron, nové slovenské vinárstvo, ktoré je zamerané na výrobu exkluzívnych a kvalitných ovocných vín, sa teší medzinárodným úspechom. Čučoriedkové víno, ríbezľové víno, ale aj višňové, slivkové, broskyňové, brusnicové a dokonca rakytníkové víno môžete nájsť v portfóliu vinárstva. Ponúka naozaj konzumácia ovocného vína nášmu organizmu zdravotné benefity? Ako sa z právnika stane vinár? Rozličné zaujímavosti sa dozviete zo stretnutia s majiteľom spoločnosti Miluron – Marcelom Borisom, ktorého sme vyspovedali.

Čítať viac >

Zoznámte sa s vinárom - Vinárstvo Pavelka

04. 09. 2019
Pavelka
Slovenské vinárstva

Kto by nepoznal vinárstvo Pavelka, ich vína sú na Slovensku veľmi obľúbené. Pod Malými Karpatmi obhospodarujú viac ako päťdesiat hektárov. Na čele vinárstva stojí vinár Milan Pavelka spolu so synom Michalom. Pýtali sme sa pár otázok charizmatického pána Pavelku, prečítajte si jeho odpovede a odporúčania.

Čítať viac >

Vinárstvo Rariga - Rizlingové pastorále z dvoch vinohradov v Modre

04. 09. 2019
Slovenské vinárstva
Vinárstvo Rariga

Svieža vôňa kvitnúcej jablone, nektariniek a medu. Vláčna chuť s tónmi letných jabĺk  a mirabeliek. Jemná ale transparentná kyselinka s dotykom minerality v dochuti. Výborná vzdušnosť a elegancia. Sľubný priestor pre vyzrievanie. Krátky senzorický opis našej najlepšej bielej odrody – Rizling rýnsky z vinárstva Rariga v Modre. Takýto ryňák rastie na hone Šarkaperky.

Čítať viac >

Ako sa vyrába biele víno

29. 08. 2019

Ako sa hovorí "Víno sa nerodí v pivnici, ale na vinici". Niektorí vinári sú presvedčení, že dobrá práca vo vinohrade je polovica úspechu. U nás na Slovensku sa pestuje viac bielych muštových odrôd, akú cestu však podnikne hrozno pokiaľ sa stane vašim obľúbeným bielym vínom?

Poďme sa spolu pozrieť na kroky výroby bieleho vína.

Čítať viac >

Zoznámte sa s vinárom - Vinárstvo Frtus Winery

27. 08. 2019
Slovenské vinárstva
Frtus Winery

Rodinné vinárstvo Frtus vzniklo v roku 2008, keď bratia Frtúsovci vyrobili svoje prvé víno. My sme vyspovedali majiteľa a zakladateľa vinárstva Rada Frtúsa.

Vinárstvo sídli v malej obci Podlužany pri Leviciach v Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Aké sú ich vína a plány do budúcnosti? Prečítajte si náš rozhovor s Frtus Winery.

Čítať viac >

Aké víno sa hodí k rybe

20. 08. 2019
Villa Maria
Bollinger
Reya
Clarendelle
Zind Humbrecht
Max Ferdinand Richter
Pierre Spar
Domaine Laporte
Ak má víno ideálne sprevádzať ryby, predovšetkým treba prihliadnuť na to, o aký druh ryby ide. Okrem výberu rýb ovplyvňuje snúbenie s …
Čítať viac >

Ako sa vyrába tokajské víno

14. 08. 2019
J&J Ostrožovič
Vladimír Hronský
Slovenské vinárstva
Tokaj Macík Winery
Elesko
Tokajská vinohradnícka oblasť je jedinečná vďaka svojej polohe a zloženiu pôdy. Rozprestiera sa na juhozápadných výbežkoch Zemplínskych vrchov na…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Maurícius
Blue Stamp
2 x Blue Stamp 42% 0,7L, rum + ploskačka zadarmo
2 x Blue Stamp 42% 0,7L, rum + ploskačka zadarmo
Taliansko
Terra Serena
Balíček 4 x Serena ICE + 2 poháre zadarmo
Balíček 4 x Terra Serena ICE + 2 pohare ICE zadarmo
Slovensko
Frtus Winery
Balíček vín Frtus 3+1 zadarmo
Balíček vín Frtus 3+1 zadarmo
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.