offerBox
1

Pozývame vás na Majáles

offerImage

Už v sobotu 21.5. sa otvárajú brány Princess Palace & Golf v Dunakility.

Pozrieť event
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Májové dvojičky 1+1 ZADARMO Pozrieť sety

Judgment of Paris – Ochutnávka, ktorá zmenila svet vína

20. 05. 2022

Ubehlo už neuveriteľných 46 rokov od Paris Wine Tasting, tiež známej ako Judgment of Paris. Súťaž vín organizovaná v Paríži 24. mája 1976 zvýšila povedomie o kalifornských vínach.  Autorom celej degustácie bol Steven Spurrier, odborník na víno, narodený v Británii, ktorý viedol obchod s kvalitným vínom v Paríži Caves de La Madeleine.

Použité foto: Decanter.com, npr.org

Čítať viac >

Champagne Ayala v Mirror Cocktail Bar Hotela Radisson Carlton v Bratislave

18. 05. 2022

Spoločnosť Corner dlhodobo spolupracuje so Champagne Ayala. 160-ročnú históriu Ayaly prezentoval exportný manažér Constantin Bollet. Nové priestory Mirror Cocktail Baru v Bratislave privítali v letný májový podvečer tridsiatku klientov spoločnosti Corner.

Čítať viac >

Sauvignon Blanc - kráľ vín Nového Zélandu

13. 05. 2022

Novozélandský Sauvignon Blanc je jedným z najväčších komerčných úspechov vín vôbec. Profesionáli v oblasti vína môžu byť trochu striktní, pokiaľ ide o jeho jednoduchosť a často aj ľahkú sladkosť, no milovníci vína na celom svete ho milujú hneď, ako sa s ním zoznámia. A pre výrobcov má veľkú výhodu, že je vyrobený z produktívnej odrody hrozna a je pripravený na predaj do niekoľkých týždňov od zberu. Nie sú potrebné veľké investície do vyzrievania v dubových sudov, takže Sauvignon možno v supermarkete nájsť od približne 10 eur za fľašu.

 

Čítať viac >

Report - Degustačná večera Clarence Dillon Wines v Elizabeth

10. 05. 2022

Pod Trenčianskym hradom sa v príjemnej atmosfére hotela Elizabeth uskutočnila začiatkom mája degustačná večera s francúzskymi vínami Clarence Dillon Wines. Štvorchodové menu pripravil tím kuchyne pod vedením nového šéfkuchára Daniela Mareka. Vína predstavili spoločne Rastislav Šuták a Denisa Šutáková (WinePlanet), tiež somelier hotela Elizabeth Martin Pristaš, čerstvý držiteľ ocenenia Gurmán Award.

Čítať viac >

Špargľové rizoto – RECEPT a tip na víno

09. 05. 2022

Máme tu máj a ten nám prináša sezónu špargle. Úprava špargle je jednoduchá, stačí si len vybrať, či uprednostníte bielu alebo zelenú. Lenka pri príprave rizota použila zelenú špargľu. Keďže špargľa je populárne hlavne v Rakúsku, kde má svoju tradíciu, voľba vína je jasná. K špargľovému rizotu vyskúšajte víno Wiener Gemischter Satz z vinárstva Stift Klosterneuburg.

Čítať viac >

Kde sa vypije najviac vína?

04. 05. 2022
Svetová spotreba vína sa po troch rokoch mierne spamätala, čo ukazujú nové čísla, ale ktorá krajina pije najviac vína? Podľa predbežných údajov,…
Čítať viac >

Zápisky z MasterClass Malbec

04. 05. 2022
Malbec pravdepodobne pochádza z juhozápadného Francúzska - oblasti Cahors. Prvé seriózne záznamy o tejto odrode pochádzajú zo 16. storočia, kedy bola…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Francúzsko
Champagne Bollinger Special Cuvée
007 Brut
šampanské biele - brut - 0,75l
Champagne Bollinger Special Cuvée 007 Brut 0,75L, AOC, sam, bl, brut, DB
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.