UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Tipy na vína zo slovenského vinárstva Golguz

22. 09. 2022

Vinárstvo Golguz patrí do hlohoveckého terroiru, tvoriaceho významnú časť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Golguz obhospodaruje celkovú výmeru 230 ha vinohradov a patrí k najväčším vinohradníkom v rámci Slovenska.

Odpovedá Miloš Holík.

Čítať viac >

Ktoré sú najobľúbenejšie slovenské vína? Slovenskí vinári vám prezradia.

22. 09. 2022

Pýtali sme sa slovenských vinárov, ktoré ich víno je najpredávanajšie u slovenských spotrebiteľov.

Pozrite sa, ktoré vína patria medzi najobľúbenejšie z vinárstiev Chateau Grand Bari, Karpatská Perla, Pavelka, Ostrožovič, Nichta, Zámocké vinárstvo a Papillon.

Inšpirujte sa: Jesenné inšpirácie na slovenské vína - Priamo od našich vinárov

Čítať viac >

1. narodeniny Nivy centra a vínotéky WinePlanet

21. 09. 2022

Oslávte narodeniny Nivy centra a otvorte si fľašu vína. Od 23.9. do 25.9. vás na Nivách čaká bohatý program k narodeninovým oslavám.

V predajni WinePlanet v priestoroch tržnice pri tejto príležitosti rozdávame darčeky k nákupu a ochutnávame vína od Frtus Winery a Nichta úplne zadarmo. 

Čítať viac >

Rizoto z pečenej tekvice Hokaido a TIP na víno

20. 09. 2022

Tak ako jesenná príroda hýri farbami, tak i naše jedlo na tanieri by malo byť farebnejšie a sezónne. Tekvica hokkaido je symbolom jesene a má univerzálne využitie v našej kuchyni. Lenka použila pečenú hokkaido tekvicu do rizota a osviežila ho čerstvým ovčím syrom. K nemu odporúčam ružový Crémant d´Alsace Brut Rosé z vinárstva Pierre Sparr.

Čítať viac >

Vinárstvo Pereg - obľúbené ríbezľové víno z Modry

15. 09. 2022

Pereg sa špecializuje na výrobu vína z čiernych ríbezlí a liečivých plodov arónie čiernoplodej. Lahodné a jemné ríbezľové víno vinárstva Pereg má podmanivú ríbezľovú arómu, tmavo-červenofialovú farbu a v chuti je plné a šťavnaté. Pozrite si vína značky Pereg na našom eshope a začítajte sa do histórie tohto vinárstva.

Čítať viac >

Jesenné inšpirácie na slovenské vína - Priamo od našich vinárov

14. 09. 2022
Pomaly sa vonku ochladzuje a do našich domovov prichádza vôňa a chuť jesene. Naši slovenskí vinári vám prezradia, aký jesenný pokrm si radi pripravia…
Čítať viac >

Tipy na vína zo slovenského vinárstva Papillon

13. 09. 2022
V dedinke Devičie, ktorá leží na strednom Slovensku, sídli nové malé rodinné vinárstvo Papillon – Víno od Francúza. Od roku 2019 je Papillon…
Čítať viac >
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.