Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

To najlepšie zo Slovenska

15. 05. 2019
Hacaj
J&J Ostrožovič
Žitavské vinice
Karpatská Perla
Pavelka
Château Belá
VÍNO NATURAL Domin & Kušický
Kasnyik
Fundus Regius

Aprílová degustácia "Rozhovory 10/10" priniesla najlepšie slovenské vína.  Šesť vinohradníckych oblastí reprezentovalo 10 slovenských vinárstiev.

Vzhľadom k situácii stále sa znižujúcich plôch vinohradov na Slovensku, je čoraz ťažšie nájsť výnimočné vína s charakterom pôvodu. V rámci rozhovorov sa ochutnávali vína biele, ružové, červené, suché i sladké, tiché i šumivé z ročníkov 2016 až 2000.

Čítať viac >

Chardonnay - jedna z najobľúbenejších odrôd vína na svete

14. 05. 2019

Chardonnay, ušľachtilá odroda s typickou chuťou žltého ovocia, je veľmi prispôsobivá a možno ju nájsť v celom svete. Či už na severe Francúzska - napríklad v Chablis a Champagne alebo v teplejších oblastiach ako je Austrália či Argentína. V súčasnosti  je najväčšia výmera Chardonnay v Kalifornii. Chardonnay si môžete dopriať k jedlu, v kombinácii s rybami, jahňacím alebo kuracím mäsom. 

Čítať viac >

Náš časopis Taste & Enjoy si môžete čítať aj online

07. 05. 2019

Časopis Taste & Enjoy je vyše 70 pútavých strán o víne, destilátoch, cestovaní a kvalitnej gastronómii. Vydávame ho tri krát ročne pod hlavičkou Corner & Co. a WinePlanet.sk. Distribúcia prebieha cez Hospodárske Noviny, magazín Lonely Planet, ale môžete ho nájsť aj u našich klientov, v hoteloch, reštauráciách a iných gastro zariadeniach.

Čítať viac >

Ako si vybrať dobré víno?

06. 05. 2019

Každý milovník vína sa snaží nájsť víno, ktoré mu bude chutiť. Ako sa ale vyznať v obrovskom množstve vína produkovanom na svete? Someliér WinePlanet Martin Priečko vám v nasledujúcich riadkoch priblíži ako označujeme vína na Slovensku, aké sú rozne spôsoby hodnotenia vína vo svete, či si vyberať víno podľa prívlastku, medaile na etikete alebo jeho terroir.

Čítať viac >

Ochutnávame vína z Rakúska a Nemecka

30. 04. 2019
Zillinger
Dr. Loosen
Max Ferdinand Richter
Prinz von Hessen

Vysoká koncentrácia malých pestovateľov je zaručeným receptom na úspech. Toto platí pre vinárstva Rakúska a Nemecka, ktoré prinášajú vynikajúce vína so svojimi typickými zástupcami - Veltlíny a Rizlingy.
 

Čítať viac >

Prosecco nie je produkt, je to štýl!

09. 04. 2019
Santa Margherita
Freixenet
Prosecco
Reya
Terra Serena
Toresella
Už niekoľko rokov sa na Slovensku teší tento nápoj veľkej obľube. Netreba sa čudovať, po príchode na slovenský trh Prosecco vyplnilo dieru na trhu s…
Čítať viac >

Malbec – odroda vína, ktorá je opäť na výslní

09. 04. 2019
Červené víno
Malbec
Víno Malbec sa objavilo akoby z ničoho nič a rýchlo sa stalo jedným z najpopulárnejších červených vín súčasnosti. Je príjemné, ľahko sa pije a je…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Odporúčané vína

Champagne Bollinger + prívesok + taška
Balíček Champagne Bollinger + 2 darčeky zdarma
Balíček Ayala + darčeková krabica
Balíček Ayala + darčeková krabica
Francúzsko
Výhodný balíček francúzskych vín
Vína z Francúzska
Južná Amerika
Balíček vín z Čile
Vína z Čile
Reya party balíček
Reya party balíček
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.