Doprava zadarmo nad 50 EUR 2 500 druhov vína 260 000 fliaš na sklade

Šampanské alebo Champagne?
15. 11. 2018

Pojem champagne smie byť používaný LEN na označovanie šumivého vína vyrobeného vo francúzskom regióne Champagne pomocou klasickej Méthode Champenoise. Od roku 1994 vína vyrobené touto metódou mimo regiónu Champagne nesmú pri označovaní používať termín Méthode Champenoise, môžu používať len pojem Méthode Traditionnelle.

Bollinger - šampanské Jamese Bonda
15. 11. 2018

„Šampanské pijem, keď som šťastná, i keď som smutná. Občas ho pijem, keď som sama. V spoločnosti ho pijem každopádne. Dám si za pohárik aj keď nemám chuť, a pijem ho vždy, keď som hladná.  Ale inak sa ho ani nedotknem – okrem toho, keď som smädná.“

Madame Jacques (Lilly) Bollinger, citát z Daily Mail zo dňa 17. októbra 1961

Vinohradníctvo na Slovensku
31. 10. 2018

Vinohradníctvo bolo na Slovensku známe dávno predtým, než románový Marek Habdža vyrobil svoj prvý liter vína. Pod  Malými  Karpatmi sú vynikajúce pôdne a klimatické podmienky, a preto sa tu produkujú kvalitné vína. Myslíte si, že o pestovaní vína na Slovensku viete všetko? Prinášame vám o ňom niekoľko zaujímavostí.

Žitavské vinice, klenot z dolného Požitavia
23. 10. 2018

Vinárska výroba na Slovensku zažíva v posledných rokoch malú revolúciu. Neustále sa objavujú nové talenty, pod ktorých starostlivými rukami víno doslova spieva. Spomedzi tvorcov krásnych vín vyčnieva maličké vinárstvo Žitavské Vinice z Úľan nad Žitavou, za ktorým stoja dvaja nadšení producenti dobrého vína, Jozef Teplan a Tomáš Strelinger.

Ochutnávame vína zo Španielska
27. 09. 2018

Najväčšia vinárska krajina Európy zažíva v poslednej dobe prudký rozmach. Francúzske víno má možno vyberaný rodokmeň a talianske víno zas desiatky nezávislých pestovateľov vína, produkujúcich jeden klenot za druhým, no na Pyrenejskom polostrove to buble (a fermentuje) vzrušením, a rozhodne nehovoríme o sangrii. Neexistuje iná krajina, kde by sa tisícročné vinohradnícke tradície takto úspešne snúbili s modernými inováciami. Ako teda chutí Španielsko?  

Portské – kade tečie, tade lieči
27. 09. 2018

Skvelé víno s bohatou tradíciou, ktorého meno je priam synonymom Portugalska – to je portské. Sladké, silné, ťažké a chutné, no za jeho objavením je vraj len náhoda, ako to niekedy v prípade známych nápojov býva.

Niekdajší britský premiér William Pitt ho vraj konzumoval ako liečebný prostriedok a podľa hesla „kade tečie, tade lieči“ si denne doprial aj tri fľaše.

Rozhovor s vinárstvom NICHTA
27. 09. 2018

Vína v štyroch úrovniach Circum, Fusion, Terroir a NICHTA modeluje bezprostredne pôsobiaci majiteľ, vinohradník a vinár v jednej osobe Branislav Nichta. Pýtali sme sa ho zaujímavé otázky, začítajte sa teda do jeho príbehu, jeho cesty úspechov i ťažkostí a spoznajte ako nádherne chutí Tekov.

Spoznajte Tokaj
20. 09. 2018

Ako majú Francúzi Sauternes, Španieli Sherry alebo Portugalci Porto, tak my máme na Slovensku Tokaj. Unikátna vinohradnícka oblasť v strednej Európe, ktorú predeľuje hranica medzi dvoma štátmi. Slovensko – Maďarská apelácia známa ďaleko za hranicami oboch štátov, ktorá si svoj kredit nepostavila na vysokom bodovom hodnotení vplyvných kritikov, ale na zručnosti miestnych vinárov, schopných využiť jedinečný terroir oblasti.

Ochutnávame vína zo severnej Ameriky
19. 09. 2018

Spojené štáty americké zaberajú celý severoamerický kontinent a ich vína majú preto možnosť nasať terroir takmer neobmedzeného množstva pôd a podnebí. Štýlové, klasické, netradičné či experimentálne - vína z Nového sveta sú skutočne všelijaké. Hlavne sú však chutné a kvalitné. Ako teda chutí Amerika?

Vyhrajte pobyt na Tokaji
03. 09. 2018

V septemri ste súťažili o výlet do preslávenej oblasti Tokaja priamo u pána Ostrožoviča. Nezabudnuteľný pobyt pre 2 osoby v tokajskej izbietke vo vinárstve Ostrožovič spolu s degustáciou vín získava pani Dominika Va....ová. Gratulujeme! Pripravili sme pre vás súťaž o výlet do preslávenej oblasti Tokaja priamo u pána Ostrožoviča. 

Ako ste sa mohli zapojiť? Stačilo, ak ste si počas septembra kúpili akékoľvek víno značky Ostrožovič, jednu alebo viac fliaš. Zaradili sme vás tak ihneď do žrebovania. 

 

Ako chutí Taliansko? Perfecto!
29. 08. 2018

Taliansko, krajina dobrého jedla a dobrého vína. Hoci je pravda, že Taliani neboli prvým národom, ktorý vynašiel víno, viac ako ktorákoľvek iná krajina preukázali vášeň pre jeho pestovanie i konzumáciu. Víno je neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života, má svoje miesto v umení i kultúre. Možno aj preto sa Taliani dôkladne starajú o jeho výrobný proces a kvalitu chuti. Ako teda chutí Taliansko?  

Planeta je cesta cez Sicíliu
29. 07. 2018

Planeta je rodinný podnik pôsobiaci na Sicílii už niekoľko generácií. Patrí k nemu päť usadlostí rozložených po celom ostrove. Rozlohou svojich vinohradov o celkovej ploche 390 hektárov sa radí k stredne veľkým vinárstvam. 

Švajčiarsky Gin Nginious!
28. 07. 2018

Švajčiarsko je známe svojou nádhernou krajinou, ktorá ukrýva poklad neoceniteľnej kvality – rôznorodé bylinky. Oliver Ulrich a Ralph Villiger dostali skvelý nápad, ako ich využiť a vytvoriť symbol ich milovanej domoviny – gin Nginious!

Po mnohých výskumoch si uvedomili, že zatiaľ čo bolo k dispozícii niekoľko švajčiarskych ginov, žiaden z nich nebol dostatočne populárny na to, aby sa považoval za skutočný „švajčiarsky gin‟.  Vyrobili teda gin, ktorý má typické bylinky a sviežosť, ktorú si prirodzene spojíte so Švajčiarskom. V ponuke máme 4 druhy ginov Nginious rôznych chutí.

Enomatic - TOP systém pre servírovanie vína
25. 07. 2018

Zariadenie Enomatic vynašli v Toskánsku v roku 2002 a rozšírilo sa do viac ako 73 krajín sveta. Jediný a najlepší systém pre „Wine by glass“ samooblužné degustácie značkových vín. 

Enomatic umožňuje reštauráciam, hotelom, lobby barom, vínotékam a iným prevádzkam rozšírenie vinných kariet s dôrazom na maximalizovanie predaja s nulovými stratami a elimináciou plytvania vínom. Systém umožňuje zachovať vína až 4 týždne v dokonalej kvalite, vôni a so všetkými atribútmi pri degustácii.

Antinori = talianske víno
24. 07. 2018

Keď sa povie talianske víno, musí sa tiež povedať meno Antinori. Táto urodzená rodina patrí medzi najstaršie šľachtické rodiny na svete a ich zanietenie pre vinohradníctvo je poznať už na prvý pohľad - vinič kultivujú nepretržite od 14. storočia.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.