Doprava zadarmo nad 50 EUR 2 500 druhov vína 260 000 fliaš na sklade
Späť
Späť

Vína SOHO z Nového Zélandu
12. 12. 2018

Zoznámte sa s novými vínami na našom eshope. Kolekcia vín Soho patrí medzi najoceňovanejšie vína z Nového Zélandu, s neustále rastúcou zbierkou zlatých medailí a trofejí šampióna. Majiteľka firmy Rachael Carter má za cieľ predávať svoje vína v najlepších svetových reštauráciách a baroch.

Coravin - revolúcia vo svete vína
28. 11. 2018

Predstavte si zariadenie, vďaka ktorému si vychutnáte svoje obľúbené víno po poháriku bez toho, aby ste museli otvoriť celú fľašu. Znie to neuveriteľne? Coravin je prvý a zatiaľ jediný systém na svete, ktorý vám umožňuje naliať si a vychutnávať víno z fľaše bez jej odkorkovania.

Desatoro, ako sa netrápiť vianočnými nákupmi
20. 11. 2018

Cez zimu sa treba zahriať. Nemusí to však byť len svetrom so sobom alebo teplými ponožkami. Spirit ambasador Michal Hajský pre vás vyberá top desať tekutých darčekov na Vianoce. 

Vo výbere nájdete z každého rožka troška - rum z Maurícia, whisky zo Chicaga, unikátny gin v krásnej fľaši, arménsku brandy, lahodnú ruskú vodku, kráľa koňakov, čílske Pisco, tequilu z Mexika, či vianočnú Nirvanu. 

Darujte someliérsky kurz
16. 11. 2018

Ak sa rozhodujete, ako potešiť milovníka vína alebo aj úplného začiatočníka, someliérske kurzy Vinárskeho Inštitútu sú tá správna voľba.

Kurzy vedú lektori z radov špičkových someliérov a prinášajú tak absolventom okrem vzdelávania aj nevšedné zážitky. Za nákup na WinePlanet môžete získať 20% zľavu na kurzy, rovnako to platí aj na darčekovú poukážku. 

Pádár oživil tradíciu vinárstva v Padarovciach
16. 11. 2018

Vedeli ste, že čierne ríbezle sú považované za jedno z najhodnotnejších ovocí v našom zemepisnom pásme? Patria medzi významné rastlinné antioxidanty, obsahujú dôležité vitamíny i minerály. Tie sa zachovávajú aj vo víne, ktoré sa z nich vyrába.

Obľuba ovocných vín na Slovensku rastie a Pádár je novou značkou medzi kvalitnými ríbezľovými vínami. 

Šampanské alebo Champagne
15. 11. 2018

Pojem champagne smie byť používaný LEN na označovanie šumivého vína vyrobeného vo francúzskom regióne Champagne pomocou klasickej Méthode Champenoise. Od roku 1994 vína vyrobené touto metódou mimo regiónu Champagne nesmú pri označovaní používať termín Méthode Champenoise, môžu používať len pojem Méthode Traditionnelle.

Bollinger - šampanské Jamesa Bonda
15. 11. 2018

„Šampanské pijem, keď som šťastná, i keď som smutná. Občas ho pijem, keď som sama. V spoločnosti ho pijem každopádne. Dám si za pohárik aj keď nemám chuť, a pijem ho vždy, keď som hladná.  Ale inak sa ho ani nedotknem – okrem toho, keď som smädná.“

Madame Jacques (Lilly) Bollinger, citát z Daily Mail zo dňa 17. októbra 1961

Vinohradníctvo na Slovensku
31. 10. 2018

Vinohradníctvo bolo na Slovensku známe dávno predtým, než románový Marek Habdža vyrobil svoj prvý liter vína. Pod  Malými  Karpatmi sú vynikajúce pôdne a klimatické podmienky, a preto sa tu produkujú kvalitné vína. Myslíte si, že o pestovaní vína na Slovensku viete všetko? Prinášame vám o ňom niekoľko zaujímavostí.

Žitavské vinice, klenot z dolného Požitavia
23. 10. 2018

Vinárska výroba na Slovensku zažíva v posledných rokoch malú revolúciu. Neustále sa objavujú nové talenty, pod ktorých starostlivými rukami víno doslova spieva. Spomedzi tvorcov krásnych vín vyčnieva maličké vinárstvo Žitavské Vinice z Úľan nad Žitavou, za ktorým stoja dvaja nadšení producenti dobrého vína, Jozef Teplan a Tomáš Strelinger.

Ochutnávame vína zo Španielska
27. 09. 2018

Najväčšia vinárska krajina Európy zažíva v poslednej dobe prudký rozmach. Francúzske víno má možno vyberaný rodokmeň a talianske víno zas desiatky nezávislých pestovateľov vína, produkujúcich jeden klenot za druhým, no na Pyrenejskom polostrove to buble (a fermentuje) vzrušením, a rozhodne nehovoríme o sangrii. Neexistuje iná krajina, kde by sa tisícročné vinohradnícke tradície takto úspešne snúbili s modernými inováciami. Ako teda chutí Španielsko?  

Portské – kade tečie, tade lieči
27. 09. 2018

Skvelé víno s bohatou tradíciou, ktorého meno je priam synonymom Portugalska – to je portské. Sladké, silné, ťažké a chutné, no za jeho objavením je vraj len náhoda, ako to niekedy v prípade známych nápojov býva.

Niekdajší britský premiér William Pitt ho vraj konzumoval ako liečebný prostriedok a podľa hesla „kade tečie, tade lieči“ si denne doprial aj tri fľaše.

Rozhovor s vinárstvom NICHTA
27. 09. 2018

Vína v štyroch úrovniach Circum, Fusion, Terroir a NICHTA modeluje bezprostredne pôsobiaci majiteľ, vinohradník a vinár v jednej osobe Branislav Nichta. Pýtali sme sa ho zaujímavé otázky, začítajte sa teda do jeho príbehu, jeho cesty úspechov i ťažkostí a spoznajte ako nádherne chutí Tekov.

Spoznajte Tokaj
20. 09. 2018

Ako majú Francúzi Sauternes, Španieli Sherry alebo Portugalci Porto, tak my máme na Slovensku Tokaj. Unikátna vinohradnícka oblasť v strednej Európe, ktorú predeľuje hranica medzi dvoma štátmi. Slovensko – Maďarská apelácia známa ďaleko za hranicami oboch štátov, ktorá si svoj kredit nepostavila na vysokom bodovom hodnotení vplyvných kritikov, ale na zručnosti miestnych vinárov, schopných využiť jedinečný terroir oblasti.

Ochutnávame vína zo severnej Ameriky
19. 09. 2018

Spojené štáty americké zaberajú celý severoamerický kontinent a ich vína majú preto možnosť nasať terroir takmer neobmedzeného množstva pôd a podnebí. Štýlové, klasické, netradičné či experimentálne - vína z Nového sveta sú skutočne všelijaké. Hlavne sú však chutné a kvalitné. Ako teda chutí Amerika?

Vyhrajte pobyt na Tokaji
03. 09. 2018

V septemri ste súťažili o výlet do preslávenej oblasti Tokaja priamo u pána Ostrožoviča. Nezabudnuteľný pobyt pre 2 osoby v tokajskej izbietke vo vinárstve Ostrožovič spolu s degustáciou vín získava pani Dominika Va....ová. Gratulujeme! Pripravili sme pre vás súťaž o výlet do preslávenej oblasti Tokaja priamo u pána Ostrožoviča. 

Ako ste sa mohli zapojiť? Stačilo, ak ste si počas septembra kúpili akékoľvek víno značky Ostrožovič, jednu alebo viac fliaš. Zaradili sme vás tak ihneď do žrebovania. 

 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.