Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Degustácia Pinot Noir - vyhral Domaine Chanson
18. 02. 2019

Začiatkom tohto roku sa uskutočnila zaujímavá degustácia vín z odrody Pinot Noir, ktorú zorganizovala Asociácia Someliérov Slovenskej republiky. Vyhralo víno Domaine Chanson, ktoré nominovala naša spoločnosť.

Ríbezľové víno má pozitívny vplyv na zdravie
18. 02. 2019

Vedeli ste, že ríbezľové víno je najpopulárnejším ovocným vínom v našich končinách? Prečítajte si ako vzniklo, prečo je zdravé a skúste si ho vyrobiť doma podľa nášho receptu. Objavte s nami sviežu a zdravú chuť ríbezláku. 

Zillinger - biodynamické vinárstvo
12. 02. 2019

Do rakúskej obce Ebenthal sa možno dostať jednoducho, nachádza sa iba osem kilometrov od slovenskej hranice. Sídli tu biodynamický vinár Herbert Zillinger.

Jeho životný príbeh výrazne ovplyvnil aj jeho pohľad na výrobu vína.

Čokoládová nirvána zo Španielska
08. 02. 2019

Pre Nirvanu, čokoládový likér zo Španielska, sa oplatí vynechať aj dezert. Tento lahodný alkoholický nápoj sa pýši silnou chuťou čokolády a neskutočne krémovou a hladkou textúrou, a to všetko v priezračne čírej forme.

Skvelý do dezertov, do kávy alebo na miešanie kokteilov, likér Nirvana má mnohostranné využitie.

Červené víno ako liek
05. 02. 2019

Červené víno nie je len lahodným nápojom, po ktorom ľudia siahajú pre jeho vôňu či chuť. Stredoveké kláštory boli presvedčené, že ich mnísi žili dlhšie ako zvyšok obyvateľstva čiastočne kvôli ich nízkej, no pravidelnej spotrebe červeného vína.

A v posledných rokoch veda zisťuje, že mali pravdu. Každá fľaša Cabernetu Sauvignon či portského totiž v sebe skrýva mnoho zdravotných benefitov, pravda, ak ju konzumujete s mierou.

Valentínska inšpirácia - cocktail Afrodiziakum
04. 02. 2019

Už od nepamäti nám matka príroda pomáha dláždiť cestu za láskou. Reč je o afrodiziakách. Existujú v rôznych podobách. Valentín je jedinečnou príležitosťou, kedy si môžete dopriať so svojou polovičkou niečo viac.

Valentínska súťaž o vína Gérard Bertrand
01. 02. 2019

Ďakujeme všetkým, čo sa zapojili do našej súťaže o vína Coté des Roses. Sú to vína od francúzskeho vinárstva Gérard Bertrand, ktoré sú unikátne svojou chuťou ale aj dizajnom. Pozrite sa na výsledky a šťastných výhercov.

Ako chutia vína z Francúzska
24. 01. 2019

Keď sa tradícia snúbi s vášňou, vzniká najlepšie víno na svete. Bez vína by nebolo Francúzsko a bez Francúzska by nebolo víno - krajina galského kohúta je jedným z najväčších a najznámejších producentov vína na svete.

Víno na svadbu - aké a koľko
23. 01. 2019

Chystáte svadbu a premýšľate, koľko fliaš vína kúpiť a aké druhy budú hosťom najviac chutiť? My vám s týmto predsvadobným problémom radi poradíme.

Navyše vám ponúkame zaujímavé tipy na vína k svadobnej hostine.

Červené víno a jeho výroba
17. 01. 2019

Veľa ľudí miluje červené víno, pohár červeného je totiž jeden zo spôsobov ako si spríjemniť bežný deň alebo večer. Niektorí z vás preferujú plnší Cabernet, niektorí ľahší, ovocnejší Pinot.

Ako sa ale vaše obľúbené víno vyrába? Poďme sa spolu pozrieť na kroky výroby červeného vína.

Vína z Afriky
07. 01. 2019

Doteraz nedocenený producent vína konečne zažíva zaslúženú renesanciu. Juhoafrická republika má prekvapivo dlhú a bohatú históriu pestovania vína. Kto ešte nepozná kvalitné Juhaofrické vína, mal by sa poponáhľať, sú totiž tak dobré ako nikdy predtým. Ochutnajte africké vína so zľavou až 20 %.

Zabudnutý darček pre každého
19. 12. 2018

Štedrý deň je preč a vy ste smutní, že ste dostali pár darčekov? Vyzdvihnite si zabudnutý darček u nás! 

Ako poďakovanie za vašu priazeň počas celého roka sme pre vás pripravili darček, ktorý vám iste prinesie radosť.

Vína SOHO z Nového Zélandu
12. 12. 2018

Zoznámte sa s novými vínami na našom eshope. Kolekcia vín Soho patrí medzi najoceňovanejšie vína z Nového Zélandu, s neustále rastúcou zbierkou zlatých medailí a trofejí šampióna. Majiteľka firmy Rachael Carter má za cieľ predávať svoje vína v najlepších svetových reštauráciách a baroch.

Coravin - revolúcia vo svete vína
28. 11. 2018

Predstavte si zariadenie, vďaka ktorému si vychutnáte svoje obľúbené víno po poháriku bez toho, aby ste museli otvoriť celú fľašu. Znie to neuveriteľne? Coravin je prvý a zatiaľ jediný systém na svete, ktorý vám umožňuje naliať si a vychutnávať víno z fľaše bez jej odkorkovania.

Desatoro, ako sa netrápiť vianočnými nákupmi
20. 11. 2018

Cez zimu sa treba zahriať. Nemusí to však byť len svetrom so sobom alebo teplými ponožkami. Spirit ambasador Michal Hajský pre vás vyberá top desať tekutých darčekov na Vianoce. 

Vo výbere nájdete z každého rožka troška - rum z Maurícia, whisky zo Chicaga, unikátny gin v krásnej fľaši, arménsku brandy, lahodnú ruskú vodku, kráľa koňakov, čílske Pisco, tequilu z Mexika, či vianočnú Nirvanu. 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.