offerBox
1

29. 2. - MasterClass „Dvojka na jednotku“

offerImage

„Druhé vína“ dostávajú rovnako pedantný prístup ako ich známejší a drahší „prvorodení“ súrodenci. Naopak „prvé“ vína profitujú z vyzrievania. Náš MasterClass ponúka vzácnu príležitosť ochutnať a porovnať obe vína vinárstiev z rovnakého ročníka.

Čítať viac

Whisky v akcii až -20%

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

K nákupu cestovín De Cecco nad 20 € dóza zadarmo. Pozrite si akciu -16%.

Blog na tému Párovanie vína a jedla

Odísť z témy

Valentínsky čokoládový koláčik a portské víno

08. 02. 2024

Vychutnajte si s nami lahodný čokoládový koláč a portské víno pre skutočne valentínsky pôžitok. Bohatá, sladká chuť portského vína Graham's The Tawny Reserve Port sa dokonale spája s dekadentnou, čokoládovou chuťou koláčika. Klasická kombinácia určite poteší aj tie najnáročnejšie jazýčky.

Čítať viac >

10 najlepších kombinácií francúzskeho syra a vína, ktoré môžete vyskúšať

02. 02. 2024

Francúzsko je známe svojou kuchyňou. Každý región sa môže pochváliť typickým jedlom, vínom a tiež syrom. Bývalý francúzsky prezident Charles de Gaulle raz povedal: „Ako môže niekto riadiť krajinu, ktorá má dvestoštyridsaťšesť druhov syra?“ Dnes sa toto číslo takmer zdvojnásobilo, odkedy de Gaulle vyslovil tieto slová v roku 1962. Ochutnať a oceniť všetky syrové výrobky, ktoré Francúzsko ponúka, si vyžaduje čas.

Čítať viac >

Vianoce s vínami Villa Maria

22. 12. 2023

Trblietajúce sa svetlá, borovicová vôňa a izby plné smiechu. Vianočné sviatky sú čarovným časom, ktorý môžete stráviť s priateľmi a rodinou. Stôl vyzdobený lahodným jedlom a vínom patrí k Vianociam.

Vinárstvo Villa Maria prináša niekoľko fantastických odporúčaní, ktoré vám uľahčia zapôsobiť na svoju rodinu i hostí dokonalou vianočnou kombináciou. Od pikantného bieleho vína odrody Sauvignon Blanc, ktorý vyzdvihne jemnú chuť pečenej hydiny až po ovocný Pinot Noir, ktorý zvýrazní zemitú chuť v akomkoľvek pokrme s hubami.

Čítať viac >

Perníková torta a TIP na víno Ostrožovič

19. 12. 2023

Vianoce máme spojené so sladkou vôňou škorice, klinčekov, medu či perníkového korenia. Ako posledný v tomto roku si pre vás Lenka pripravila recept na vianočnú perníkovú tortu. A aké víno sa k nej hodí? Odporúčam Tokajské samorodné sladké víno z vinárstva Ostrožovič.

Čítať viac >

Pečený losos s bylinkovo orechovou krustou a TIP na víno Perelada

07. 12. 2023

Vianoce nám klopú pomaly na dvere. I počas adventu si môžete pripraviť recept od Lenky, pečeného lososa s bylinkovo orechovou krustou. K nemu vám odporúčam šumivé, ružové bublinky z vinárstva Perelada. Nechajte sa inšpirovať možno i na vianočnú štedrú večeru.

Čítať viac >

Cottage Pie a TIP na víno Beaujolais

22. 11. 2023
Cottage pie alebo aj Shepherd's pie je slaný pastiersky koláč z vareného mletého mäsa pečeného pod zemiakovou kašou. Výborný jesenný pokrm, ktorý…
Čítať viac >

Pečené kačacie prsia a TIP na víno Mea Grati

09. 11. 2023
V tomto jesennom období si radi doprajeme pečenú hus alebo kačku s lokšami a kapustou. Lenka si však pre vás pripravila pečené kačacie prsia s…
Čítať viac >

Halloween torta Red Velvet a Tip na „víno“ BOBULO

18. 10. 2023
Halloween je oslava všetkého strašidelného a tajomného, na ktorú sa tešia najmä deti. Ak vás tento rok prídu strašiť duchovia, pohostite ich tortou…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.