Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Vinotéka WinePlanet je OTVORENÁ v štandardnom čase 9:00 - 18:00 hod.

Vína pre ženy

Ženy si dnes vyberajú víno z pohľadu zdravotného štýlu a už neplatí, že ženy pijú len sladké vína. Veľmi obľúbené sú šumivé vína, suché biele a ružové víno. Podľa štatistík sú pre ženu vhodné vína z aromatických bielych odrôd - sú to odrody ako Tramín červený alebo Sauvignon Blanc. Ženám pristanú aj ružové vína. Ak viete, že dotyčná žena má rada sladké vína, prekvapte ju Tokajským putňovým výberom alebo lahodným španielskym Sherry.

Nezabudnite na svoju mamu alebo nežnú polovičku. Odmeňte ju k sviatku pekným vínom. Someliérka pre vás vybrala kvalitné vína, ktoré zaručene potešia všetky ženy.

 

Čítať viac >

Bestsellery roka 2020

Ktoré vína sa stali za rok 2020 najpredávanejšie? Či je leto a či zima, Prosecco je top na Slovensku. Hviezdami roka sa stalo Prosecco Terra Serena a Reya.  Medzi zahraničnými vínami prvenstvo obhájilo vinárstvo Villa Maria. Na druhom mieste sa umiestnilo talianske vinárstvo Giorgio & Gianni a na treťom mieste čilské vinárstvo KARU. Nižšie nájdete výber z vínnych bestsellerov. Prečítajte si viac v článku o najpredávanejších vínach roka 2020.
Čítať viac >

Antihistamínové vína

Keďže problémy s histamínom sa  vyskytujú častejšie až v posledných rokoch, zatiaľ iba prvé lastovičky pri výrobcoch nechávajú merať hladinu HIT a uvádzajú ho na etikete. Na Slovensku je to napríklad certifikované bio víno Reya Organica, Bio vinárstvo z Veľkého Krtíša Natural Domin & Kušický alebo zástupca autentických vinárstiev z dedinky Strekov vinárstvo Kasnyik, od ktorých si môžete vybrať víno s nízkym obsahom histamínu do 1,5 mg/l.
Čítať viac >

Víno na Vianoce

Lámete si hlavu nad tým, aké víno vybrať k štedrovečernému stolu? Nižšie vám prinášame niekoľko typov od someliéra, ktoré vám spestria blížiace sa chvíle pokoja a pohody. Najlepšou voľbou pre prípitok je šumivé víno, môžete si vybrať slovenský sekt, Prosecco alebo Champagne. K vysmážanému kaprovi vyskúšajte Rizling, mladý Müller Thurgau alebo Rulandské biele.... ďalšie odporúčania nájdete v našom článku.
Čítať viac >

Exkluzívne vína

Každá vinohradnícka oblasť disponuje jedinečnými klimatickými podmienkami, ktoré v spolupráci s človekom umožňujú vzniknúť vínam s unikátnym rukopisom a kvalitou. Takéto vína mávajú neopakovateľný senzorický prejav spojený s ich veľkým potenciálom pre vyzrievanie, ktorý ho ešte viac umocňuje. Vzhľadom na to, že sa jedná o vína v limitovanom množstve je dopyt po nich veľmi vysoký. Tradične sa tieto vína označujú ako ikonické, prestížne, investičné, dokonca aj…
Čítať viac >

Tipy na darčeky - víno

Nielen cez Vianoce by mali byť ľudia k sebe štedrí a dopriať si gastronomické zážitky. Vianoce sú sviatkom rodiny a priateľov. Darujte…
Čítať viac >

Tipy na darčeky - alkohol

Cez zimu sa treba zahriať. Nemusí to však byť len svetrom so sobom alebo teplými ponožkami. Milovníci kvalitného alkoholu ocenia darček v tekutej…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Naše tipy

Slovensko
Reya
Set vína a dobrôt
Set vína a dobrôt
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.