offerBox
1

4. 4. - Degustácia Ostrožovič Stará Vajnorská

offerImage

Pozývame vás na degustáciu tokajských vín priamo s Jaroslavom Ostrožovičom. 

Pozrieť degustáciu
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Vyhrajte trojdňový pobyt na Tokaji vo vinárstve Ostrožovič. Čítať viac

Bio a organické vína

Bio a organické vína

Ako sa zorientovať v spleti pomenovaní bio, organických, biodynamických vín? Bio/Organic v princípe využívajú prírodnú ochranu vo vinohrade. Základom je udržať čo najzdravšie prostredie pri výrobe vína ako aj nízky obsah SO2 pri fľašovaní.

Často sa jedná o predstupeň k najvyššej kategórii Biodynamic. Biodynamické vína sa usilujú o vytvorenie prostredia vo vinohrade, ktorý bude fungovať na základe vlastnej obranyschopnosti, teda imunity. Tá by sa mala vytvárať aj na základe prírodných postupov s využívaním energie okolia ako aj cyklov života rastliny. Rešpektuje dokonca polohu slnka a mesiaca pre obdobia vhodnejšie k jednotlivým úkonom vo vinici.


 

Vynikajúce organické vína sú zo slovenských vinárstiev Víno Natural Domin & Kušický, Kasnyik a Papillon - Víno od Francúza. Mimo Slovenska sú to vinárstva Špalek zo Znojma, Bodegas Felix Callejo a Mas d en Gil zo Španielska, Domaine Laporte a Chateau du Cédre z Francúzska, Tormaresca z Talianska alebo Emiliana a Haras de Pirque z Čile.

Certifikát Biodynamic majú napr. Gérard Bertrand Domaine Cigalus (Demeter), Domaine Zind-Humbrecht (Biodyvin), Emiliana Coyam (Demeter) alebo rakúske biodynamické vinárstvo Zillinger.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.