offerBox
1

22. 6. - WineDay v Piešťanoch

offerImage

Druhý ročník WineDay v Piešťanoch sa bude konať 22.6.! Ochutnáte viac ako 200 druhov vína zo Slovenska a z celej planéty.

Čítať viac

Cenový hit týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Kúpte Villa Maria a vyhrajte! Hrá sa o wellness víkend v Tatrách, lístky na Párty s Villa Maria a vína za 300 . Zapojte sa.

Vína Ikonické víno Carmenére (6)

Carmenere je modrá odroda pôvodom z Bordeaux, ktorej sa obzvlášť darí v krajinných podmienkach Čile. Táto odroda neskoro dozrieva a potrebuje pomerne veľa slnka. Dnes je to jedna z piatich najviac uznávaných odrôd v Južnej Amerike. Carmenere je modrá odroda pôvodom z Bordeaux, ktorej sa obzvlášť darí v krajinných podmienkach Čile. Táto odroda neskoro dozrieva a potrebuje… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Carmenere

Rozmanitá krása z Čile

Carmenère patrí do rodiny Cabernetov a spolu s odrodami Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot a Petit Verdot urobila asi pred tromi storočiami z regiónu Bordeaux hviezdu. Tam, kde dnes dominujú Cabernet Sauvignon a Merlot, bola jednou z najdôležitejších odrôd Carmenère. Dnes je hviezdou v Čile. Pre juhoamerickú krajinu je Carmenère osobnosťou miestneho vinohradníctva. Tmavo fialová farba s arómou po ostružinách, čokoláde, ponúka bohaté vína z vinárstiev Emiliana a Lapostolle, ktoré dokonale dopĺňajú klasický steak.

Bordeaux tradičné víno

Carmenère je stará modrá odroda, známa tiež ako Grande Vidure pôvodom z Bordeaux. Keď prvýkrát priviezli Carmenère do Čile bola pôvodne považovaná za odrodu Merlot. Tento prípad mylnej identity zachránila odrodu Carmenère pred zánikom, pretože koncom 19. storočia fyloxéra zdevastovala vinice Bordeaux. Dnes pestujú Carmenère prevažne čílske vinárstva avšak znova sa vracia aj do Bordeaux kvôli klimatickým zmenám.

Carménère alebo Merlot?

V Čile bola Carmenère považovaná za akýsi poddruh odrody Merlot hlavne kvôli chuťovým podobnostiam. Až v roku 1994 na základe DNA analýzy boli preukázané rozdiely medzi týmito dvoma odrodami.

Carménère je čílskou špecialitou

Prvé čílske víno z Carménère vzniklo v roku 1996. Odroda rastie dnes v Čile na približne 7000 hektároch. Hlavnými oblasťami pestovania sú Maipo, Colchagua a údolie Rapel.

Carménère má mnoho podobností s chuťou Merlot.

Červené víno Carménère je tmavo červené až fialové v chuti robustné a bohaté. Typický je vyšší obsah tanínov. Väčšina vín Carménère má vôňu podobnú malinovej šťavy, višní, korenia a kvetín. Víno má plné telo a bohatú štruktúru.

Víno odrody Carménère je vynikajúce pre párovanie každodenných jedál.

Carménère sa dobre snúbi s grilovanými mäsovými jedlami.
Skúste tieto mäsové kombinácie k vínu:
Bravčové v kubánskom štýle, pečené alebo grilované tmavé mäso, hovädzie dusené mäso, filet Mignon, jahňacie mäso s mätou.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.