offerBox
1

23. 5. - MasterClass Caliterra v Bratislave

offerImage

Pozývame vás na degustáciu šiestich ročníkov (2005, 2007, 2009, 2015, 2017 a 2019) unikátneho vína Caliterra Cenit tak, ako sa vyvíjalo v čase.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Súťaž o 6 x 6 vín značky Nichta. Čítať viac

Vína z Maďarska (15)

Krajina s bohatou históriou pastovania viniča. Oblasť Tokaj patrí medzi najstaršie definované vinohradnícke územia na svete. V súčasnosti je lídrom v produkcii prémiových a ikonických vín bývalého východného bloku. Za svoj úspech vďačí veľkorysým štátnym investíciám ako aj vysokej kultúre pitia vína. Krajina s bohatou históriou pastovania viniča. Oblasť Tokaj patrí medzi najstaršie definované vinohradnícke územia na svete. V súčasnosti… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Vína z Maďarska

Na rozdiel od Slovenska alebo Česka nebolo nikdy pivo tak dôležitou doménou na rozdiel od vína. Vynikajúce klimatické podmienky rozptyľujú jednotlivé štýly do dvadsiatich dvoch vinohradníckych oblastí. Najznámejšími sú: Tokaj a jedinečné sladké Azsú, Eger so svojim Bikáverom, Somló s jeho minerálnym Juhfarkom, Szekszárd ponúka nadčasovú modrú Kadarku a napokon Villány ako Bordeaux strednej Európy.

Rozmanité pôdne podložia často krát s vulkanickým pôvodom prispievajú k expresívnemu a osviežujúcemu charakteru v rovnováhe so štruktúrou a harmóniou. Mozaike ušľachtilých odrôd pomáhajú citliví a rozhľadení vinári so zahraničnými skúsenosťami. Nie len v hlavnom meste Budapešti vzniklo medzi časom množstvo kvalitných reštaurácii s dobrým somelierskym zázemím posúvajúc ich reputáciu aj za hranice štátu. Priaznivé ceny vín uľahčujú orientáciu ich milovníkov aj k výberovým radám bez nutnosti veľkých investícii. Reputácia a kvalita maďarských vín je vysoká a vzhľadom na povahu našich susedov sa dá očakávať, že sa máme v budúcnosti na čo tešiť.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.