UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Šieste najlacnejšie bublinky v košíku sú automaticky zadarmo. Pozrieť pravidlá. Nakúpte nad 50 € a vyhrajte Prosecco v hodnote 200 €. PROSECCO súťaž.

Vína Bio víno Dunaj (1)

Modrá odroda vyšľachtená na Slovensku. Má bujný rast a spoľahlivý úrodu. Dozrieva skoro z čoho pramení v niektorých rokoch vysoký alkohol z prezrievania. V jemnejších a ľahších štýloch je atraktívna pre svoj ovocný charakter a mäkké a sladšie taníny. Modrá odroda vyšľachtená na Slovensku. Má bujný rast a spoľahlivý úrodu. Dozrieva skoro z čoho pramení v niektorých rokoch vysoký alkohol z… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Dunaj

Dunaj ponúka harmonické, plné vína tmavo červenej farby. V chuti a vôni majú tóny prezretých čerešní a višní, ktoré prechádzajú až do zaujímavých čokoládových tónov. Mladé vína si zachovávajú karmínovú farbu s vyšším obsahom tanínov a ovocnou chuťou.

Hrozno odrody Dunaj sa často zberá pri vyššej cukornatosti. Vyzrievaním získava Dunaj eleganciu a vyváženosť.  Po zrení v drevených sudoch sa štruktúra vín zjemní a výraznejšie sa prejavia tóny sliviek, čierneho bobuľového ovocia i čokolády. Odroda je vhodná aj na výrobu prírodne sladkých vín v kvalite bobuľový alebo hrozienkový výber.

Základom červených vín sú prírodné antioxidanty - polyfenolové látky, ktoré môžu mať výrazný vplyv pri prevencii civilizačných ochorení, pretože boli dokázané ich priaznivé účinky na ľudské zdravie.

Pre slovenský terroir je podstatné, aby bola odroda vhodná pre domáce klimatické podmienky,  obsahovala geneticky parametre, ktoré zaručujú kvalitu odrody a aby poskytovala ekonomicky dostačujúcu úrodu. To bola hlavná motivácia doc. Doroty Pospíšilovej, ktorá odrodu Dunaj vyšľachtila vo Výskumnom ústave vinohradníckom a vinárskom v Bratislave. Pochádza z trojitého kríženia odrôd (Muškát Bouchet x Oporto) x Svätovavrinecké. Registrácia tejto odrody prebehla v roku 1997.


K akému jedlu sa hodí víno Dunaj?

Dunaj vynikne v kombinácii s divinou alebo pečenou kačkou.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.