UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Májové dvojičky 1+1 ZADARMO Pozrieť sety

Blog na tému Slovenské vinárstva

Odísť z témy

Mladé vína Mrva & Stanko 2021

20. 04. 2022

Vinárstvo Mrva & Stanko prichádza na trh s mladými vínami z ročníka 2021. Vína sú výrazne ovplyvnené nádhernou dlhou a teplou jeseňou. Hrozno dokonale vyzrelo.

Ročník 2021 podľa slov Vladimíra Mrvu určite radíme medzi nadpriemerné. Zoznámte sa s vinárom – Mrva & Stanko

Čítať viac >

Stretnutie s vinárom – Chateau Grand Bari

07. 04. 2022

Chateau GRAND BARI je mladé a dynamické vinárstvo pôsobiace v tokajskej vinohradníckej oblasti, obci Veľká Bara. Okúzľuje nadčasovým pohľadom na výrobu vína v tradičnej tokajskej oblasti. Vyjadruje spojenie modernej architektúry vinárstva, ubytovania, reštaurácie a zážitkov.

Nielen o víne sme sa porozprávali s marketingovým a PR manažérom Chateau Grand Bari pánom Krištínom.

Čítať viac >

Ktoré sú najpestovanejšie odrody Slovenska?

29. 03. 2022

"Slovensko je malá vinohradnícka a vinárska krajina. Slovenské vína však majú svoj jedinečný charakter. Vinohrady ležia v severnom vinohradníckom pásme a zloženie pôd sa mení od žuly a vápenca cez sopečné horniny až pieskovec. Táto rozmanitosť ponúka originálne vína. Poďte sa pozrieť, ktoré sú najrozšírenejšie odrody na Slovensku a ktoré vína by ste mali určite ochutnať." Denisa Šutáková, someliérka WinePlanet a Corner & Co.

Inšpirujte sa: TOP vína zo SlovenskaSlovenské vína, ktoré by ste mali určite ochutnať v roku 2022

Čítať viac >

Slovenské vína, ktoré by ste mali určite ochutnať v roku 2022

23. 03. 2022

Aké je najlepšie víno? To, ktoré chutí, počúvam často. Určite nie! Áno, víno by malo chutiť, ale to je málo ako dôvod, prečo vzniklo. Aj hamburger vznikol preto, aby nasýtil a chutil. Dokonalé víno je pre mňa to, ktoré čo najvernejšie reflektuje svoj pôvod a ročník. Je vyrobené s citom a fortieľom. S rešpektom k životnému prostrediu kde vzniklo, ako aj v úcte k tradíciám. Využíva moderný prístup s cieľom vyjadriť, nie zaujať. Víno, ktoré dáva viac otázok, ako odpovedí!  Rastislav Šuták, someliér WinePlanet a Corner & Co.

Inšpirujte sa: Európske vína, ktoré by ste mali určite ochutnať v roku 2022Svetové vína, ktoré by ste mali určite ochutnať v roku 2022

Čítať viac >

Slovenské víno od Francúza. Prinášame novinku Papillon - BIO vinárstvo z Devičia

07. 02. 2022

V dedinke Devičie, ktorá leží  na strednom Slovensku, sídli nové malé rodinné vinárstvo Papillon – Víno od Francúza. Vinárstvo sa zrodilo z lásky Francúza Davida a Slovenky Dariny s podporou manželov Andreja a Hildy.

Čítať viac >

Vianočné tipy od slovenských vinárov

24. 11. 2021
K Vianociam neodmysliteľne patrí dobré jedlo a víno, ktoré si v bežné pracovné dni nemáte čas vychutnať. Doprajte si krásne chvíle a…
Čítať viac >

„Pekné víno už 30 rokov. A bodka.“ – Rozhovor s Ladislavom Šebom, majiteľom vinárstva Karpatská Perla

05. 09. 2021
Jedna z najúspešnejších vinárskych značiek v histórií Slovenska je práve Karpatská Perla na čele s manželmi Šebovými. Tomuto páru sa darí už 30 rokov…
Čítať viac >

Novinka - Reya Organica Cuvée Rubino BIO 2018

05. 08. 2021
Reya Organica vám prináša novinku Cuvée Rubino BIO zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vychutnajte si podmanivú chuť vína s odtlačkom…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Francúzsko
Champagne Bollinger Special Cuvée
007 Brut
šampanské biele - brut - 0,75l
Champagne Bollinger Special Cuvée 007 Brut 0,75L, AOC, sam, bl, brut, DB
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.