offerBox
1

4. 10. - MasterClass Planeta

offerImage

Pozývame vás na októbrový MasterClass s vinárstvom Planeta zo Sicílie. Masterclass povedie Marco Scaglione z vinárstva Planeta a someliér Rastislav Šuták.

Čítať viac

Cenový hit týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Degustácia vín Planeta, už 4.10. na Starej Vajnorskej v BA. Čítať viac

Blog na tému Ostrožovič

Odísť z témy

Ročník 2023 slovami slovenských vinohradníkov a vinárov

14. 09. 2023

Ročník 2023 preveril našich vinohradníkov. Potrápilo ich hlavne počasie. Teplo a veľa zrážok spôsobilo vysoký tlak chorôb, najmä perenospóry, múčnatky, ale objavila sa aj biela hniloba. Potvrdilo sa, aká dôležitá je poloha vinohradov, odrodová skladba, ale hlavne veľká starostlivosť vinohradníka o vinič. Vinohrady v ekologickom režime ľahšie odolali nástrahám počasia. I keď úroda bude podľa slov slovenských vinohradníkov a vinárov nižšia, ale o to kvalitnejšia.

Čítať viac >

Šúľance s vanilkovým krémom a TIP na víno Ostrožovič

13. 09. 2023

Koniec leta nemusí byť len smutný, môže byť i sladký. Lenka pripravila pre vás zemiakové šúľance s orechmi a vanilkovým krémom. K tomuto skvelému dezertu odporúčam sladké, slovenské víno z Tokaja z vinárstva Ostrožovič.

Čítať viac >

Vína z Tokaja a rozhovor s Jaroslavom Ostrožovičom

28. 03. 2023

Manželia Ostrožovičovci píšu svoj vínny príbeh v najmenšej vinohradníckej oblasti Slovenska už od roku 1990. Tokaj je jediná naša vinohradnícka oblasť s apelačným systémom podobným ako vo vyspelých vinohradníckych krajinách. Pre Jaroslava Ostrožoviča však Tokaj neznamená len víno, ale aj kus krásneho kraja. Prečítajte si náš rozhovor s vinárom a majiteľom vinárstva s najdlhšou históriou na slovenskom Tokaji.

SÚŤAŽ - Vyhrajte pobyt na Tokaji s vinárstvom Ostrožovič

Čítať viac >

Aké víno na Veľkú noc? Tipy slovenských vinárov

22. 03. 2023

Každá rodina má svoje vlastné veľkonočné menu. Varia sa údené šunky, pripravujú plnky s bylinkami alebo nadýchaný piškótový baranček. K tomuto sviatku jednoducho patrí dobré jedlo a pitie. Dokonalé gurmánske výtvory si žiadajú aj správne zvolené víno. Užite si párovanie veľkonočných jedál so slovenskými vínami.

Inšpirujte sa: Vína na Veľkú noc

Čítať viac >

Vyhrajte pobyt na Tokaji s vinárstvom Ostrožovič

17. 03. 2023

Zapojte sa do hry o trojdňový pobyt na Tokaji pre 2 osoby. Penzión Tokaj Ostrožovič sa nachádza na pokojnom mieste v obci Veľká Tŕňa v srdci slovenského vinárskeho regiónu. Ponúka vínnu pivnicu, degustácie vín a úžasnú atmosféru.

Do súťaže ste sa mohli zapojiť nákupom akéhokoľvek vína značky Ostrožovič vo všetkých vínotékach WinePlanet alebo na eshope Wineplanet.sk. Súťaž skončila 30. 4. 2023.

Čítať viac >

Novinka - Natural sweet vína Ostrožovič

01. 12. 2022
Región Tokaj je predurčený na výrobu prírodne sladkých vín. Rovnica Vianoce = Tokaj = Ostrožovič funguje už vyše 32 rokov. Práve teraz v…
Čítať viac >

Ktoré sú najobľúbenejšie slovenské vína? Slovenskí vinári vám prezradia.

22. 09. 2022
Pýtali sme sa slovenských vinárov, ktoré ich víno je najpredávanajšie u slovenských spotrebiteľov. Pozrite sa, ktoré vína patria medzi…
Čítať viac >

Tipy na vína zo slovenského vinárstva Ostrožovič

13. 09. 2022
Tokaj je vinohradnícka oblasť s apelačným systémom. Dnes vinárstvo Ostrožovič hospodári na 65 ha vlastných vinohradov, na najkvalitnejších honoch…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.