offerBox
1

4. 4. - Degustácia Ostrožovič Stará Vajnorská

offerImage

Pozývame Vás na degustáciu vín z Tokaja.

Pozrieť degustáciu
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Vyhrajte trojdňový pobyt na Tokaji vo vinárstve Ostrožovič. Čítať viac

Degustace

Pravidelne pre vás pripravujeme degustácie vína a rôzne ochutnávky v našich priestoroch WinePlanet na Starej Vajnorskej alebo v Bory Mall v Bratislave. Pozrite si aktuálnu ponuku degustácií. Pravidelne pre vás pripravujeme degustácie vína a rôzne ochutnávky v našich priestoroch WinePlanet na Starej Vajnorskej alebo v Bory Mall v…

20. 4. - Degustácia Frtus Winery Bory Mall
Konalo sa
20. 04. 2023 18:00

Tak ako hrozno má svoju identitu danú pôdou, podnebím a vinohradníkom, rovnako víno má svojho vinára – tvorcu. Toto vinárstvo Frtus Winery má svoju jasnú identitu a štýl s akým k vínu pristupuje. Je to cesta úcty a rešpektu voči hroznu, voči vínu a hlavne voči ľuďom, ktorí budú tieto vína piť.

6. 4. - Malbec Day Bory Mall
Konalo sa
06. 04. 2023 18:00

Mesiac Apríl je vo vinárskom svete tradične spájaný s odrodou Malbec.

Každoročne sa 17.4. oslavuje na celom svete Malbec day, no predovšetkým v Argentíne, kde sa konajú veľké oslavy na počesť ich obľúbenej odrody, ktorú sem priniesli z Francúzska.

4. 4. - Degustácia Ostrožovič Stará Vajnorská
Konalo sa
04. 04. 2023 18:00

Pozývame vás na degustáciu priamo so someliérom z vinárstva Ostrožovič, ktorá sa bude konať vo vínotéke Stará Vajnorská. Tokaj je vinohradnícka oblasť s apelačným systémom. Dnes vinárstvo Ostrožovič hospodári na 65 ha vlastných vinohradov, na najkvalitnejších honoch Tokaja - Vlčina, Chotár a Makovisko. Ľahké tufové pôdy poskytujú dokonalé prostredie pre pestovanie hrozna a vo výnimočných tufových pivniciach zrejú tokajské vína.

23. 3. - Degustácia MasterClass Bordeaux ľavý breh
Konalo sa
23. 03. 2023 18:00

Pozývame vás na MasterClass Bordeaux, ktorý bude rozdelený na dve časti. Marcový termín sme rezervovali pre „ľavý breh“. MasterClass je skvelou príležitosťou pre tých, čo sa chcú dozvedieť viac o histórii a vínach z tejto oblasti. Tiež pre milovníkov a znalcov, ktorí nepremeškajú ani jednu príležitosť na ich degustáciu. V pohároch bude počas dvoch večerov šestnásť pozoruhodných vín, zo šestnástich apelácií, desiatich ročníkov a deviatich odrôd. Raritou budú dve vína zo chateaux, ktoré v súčasnosti už neexistujú!

10. 3. - Degustácia Rieslingov
Konalo sa
10. 03. 2023 18:00

Riesling je asi najrozšírenejšia odroda v Nemecku, ktorá nie nadarmo je označovaná aj ako kráľovská. Oblasť Mosela a Rheingau ponúkajú skvelé vína vďaka jedinečnému terroir, ktorý sa vie dokonale odzrkadliť vo víne. Pozývame Vás na degustáciu tejto výnimočnej odrody do našej vínotéky v Bory Mall. Ochutnávať a porovnávať budeme rizlingy Dr. Loosen a Prinz von Hessen.

23. 2. - Degustácia MasterClass Bordeaux pravý breh
Konalo sa
23. 02. 2023 18:00

Pozývame vás na MasterClass Bordeaux, ktorý bude rozdelený na dve časti. Februárový termín sme rezervovali pre „pravý breh“. MasterClass je skvelou príležitosťou pre tých, čo sa chcú dozvedieť viac o histórii a vínach z tejto oblasti. Tiež pre milovníkov a znalcov, ktorí nepremeškajú ani jednu príležitosť na ich degustáciu. V pohároch bude počas dvoch večerov šestnásť pozoruhodných vín, zo šestnástich apelácií, desiatich ročníkov a deviatich odrôd. Raritou budú dve vína zo chateaux, ktoré v súčasnosti už neexistujú!

17. 2. - Degustácia Papillon Víno od Francúza
Konalo sa
17. 02. 2023 18:00

David Papillon, mladý, energický vinár pôvodom z Francúzska, ktorý vyrába certifikované BIO víno z lokálnych vinohradov. Vinárstvo je situované v malej dedinke Devičie na strednom Slovensku, neďaleko Krupiny. Víno vyrába s rešpektom voči prírode a s láskou, vďaka čomu sú jeho vína osobité a výnimočné.

14. 2. - Valentínska degustácia
Konalo sa
14. 02. 2023 18:00

Nechajte sa uniesť vínami z celého sveta a užite si romantickú prechádzku v znamení rozmanitosti, elegancie a výnimočnosti. Pri svetle sviečok budeme ochutnávať 8 vín zo Slovenska, Nemecka, Francúzska, Čile aj Nového Zélandu. Vaše chuťové poháriky navštívia slnkom vyhriate oblasti rozličných kútov planéty a precítia atmosféru historických usadlostí, ktoré aj práve vďaka vínu, môžu naďalej písať svoj príbeh.

V cene degustácie je aj chutné valentínske občerstvenie.

3. 2. - Pinot Noir vo svete
Konalo sa
03. 02. 2023 18:00

Pozývame Vás na degustáciu vín z prastarej odrody Pinot Noir pochádzajúcej pravdepodobne z Burgudska. Dnes sa táto ušľachtilá a elegantná odroda pestuje po celom svete, v rôznych klimatických oblastiach, ktoré výrazne ovplyvňujú jej prejav. Porovnávať budeme vína z rôznych kútov sveta, čím najlepšie poukážeme na rozmanitosť a charakter danej odrody.

26. 1. - Degustácia Juraj Zápražný
Konalo sa
26. 01. 2023 18:00

Pozývame Vás na degustáciu vín od slovenského vinárstva Juraj Zápražný. Radi by sme Vám predstavili vinárstvo, ktoré nesie meno svojho zakladateľa, Juraj Zápražný. Rodinné vinárstvo z Vinosadov má dlhoročnú tradíciu vo výrobe vína z ich vlastných vinohradov v Malokarpatskej oblasti, ale aj od iných pestovateľov viniča zo slnka vyhriatej Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.  Degustácia sa bude konať vo vínoteke WinePlanet v Bory Mall.

12.1. - Degustácia Bio vín
Konalo sa
12. 01. 2023 19:00

Pozývame Vás na degustáciu BIO vín od známych slovenských vinárov s jedinečným rukopisom. Priblížime Vám pojmy ako organic, BIO, eko, biodynamic, ktoré sú stále častejšie spájané s vínom a zaužívané v celom svete. Počas výkladu budete môcť degustovať 6 vín a preberieme si aj tému histamín vo víne, pretože víno nám má robiť radosť. Degustácia sa bude konať vo vínoteke WinePlanet v Bory Mall.

15.12. - Decembrová degustácia Bory
Konalo sa
15. 12. 2022 19:00

Pozývame vás na malú privátnu degustáciu šumivých vín v prostredí našej novej vinotéky Wineplanet v Bory Mall. Príďte si oddýchnuť od vianočného zhonu a užiť si atmosféru so skvelými vínami. Náš someliér vám predstaví slovenské Frizzante, sekty vyrábané tradičnou metódou, Prosecco či španielsku Cavu. Celkovo ochutnáte 6 druhov vín, získate užitočné informácie a môžete si vybrať dokonalé víno k oslavám nového roka.

6. 12. - MasterClass Graham´s
Konalo sa
06. 12. 2022 18:00

Posledný MasterClass v tomto roku venujeme portským. Tieto vína oplývajú bohatou históriou, špecifickým spôsobom výroby a jedinečným charakterom. Našim sprievodcom vinárstvo Graham´s, ktoré jednoznačne definuje kvalitu vín z Doura. Vplyv tohto vinárstva presahuje hranice nielen regiónu ale aj krajiny. Degustovať budeme šesť vín v dvoch štýloch. Ozdobou MasterClassu bude Colheita 1994 alebo Quinta dos Malvedos 2012. 

20. 10. - Rozhovory Historky k poháru vína
Konalo sa
20. 10. 2022 18:00

Pozývame vás na netradičné Rozhovory s názvom "Historky k poháru vína". Pôjde o autorské čítanie, kde autor tejto knihy Vladimír Marko, bude čítať úryvky zo svojej knihy a prezradí, ako kniha vznikala a čo bolo jeho inšpiráciou.

Zároveň budeme mať možnosť ochutnať osem zaujímavých vín, ktoré sa objavujú aj v jeho knihe. Táto nevšedná akcia sa bude konať 20. 10. 2022 v priestoroch Wineplanet na Starej Vajnorskej v Bratislave.

29. 9. - MasterClass Laporte
Konalo sa
29. 09. 2022 18:00

Séria degustácii pokračuje po letnej prestávke ďalej. Pozývame vás na MasterClass s vínami z vinárstva Laporte v Sancerre. Rodinná doména, ktorá patrila medzi prvé, ktoré začali obhospodarovať svoje vinice v ekologickom režime. Vďaka rodinnému zázemiu a filozofii, sa ich vína stávajú mimoriadne vyhľadávanými po celom svete. Väčšina z nich sa predáva len na základe alokácie vopred. K dokonalému vyjadreniu konceptu terroiru im napomáha vlastníctvo unikátnych parciel, ako napr. Le Rochoy v Sancerre alebo La Beaussoppet v Pouilly-Fumé. Medzi ôsmimi vínami na degustácii bude prvý krát na Slovensku aj unikátne Grand Rochoy!

8. 9. - Párty s Villa Maria 2022
Konalo sa
08. 09. 2022 18:00

Šiesty ročník obľúbenej Párty s Villa Maria sa uskutoční už tento štvrtok. Ochutnávajte vína z Nového Zélandu a nechajte sa unášať skvelou hudbou a príjemnou atmosférou. Moderátorom večera bude ako vždy Junior, ktorý je skalným fanúšikom Sauvignonu z Villa Maria. Privítame aj kapelu a speváčku Natáliu Kóšovú a úžasné novinky vám predstaví Vincent Lensveldt, European Market Manager Villa Maria.

Degustácia vín Villa Maria bude prebiehať v átriu pod platanom a v priestoroch vínotéky WinePlanet a tentokrát sa ponesie v tónoch Rosé.

V cene lístka je občerstvenie a voľná degustácia vín Villa Maria počas celého večera. Limitované vína bude možné ochutnať na mieste za žetóny. Aktuálny počet hostí: 98.

17. 8. - La Fiesta  - španielske vína & tapas
Konalo sa
17. 08. 2022 18:00

Zažite príjemný letný večer v rytme španielskej hudby, vína a jedla. Pozývame vás na La Fiestu, večer spojený s degustáciou španielskych vín vinárstiev El Coto, Museum, Mas den Gill a Bodegas Felix Callejo.

Ochutnať môžete rôzne druhy tapas. Okrem voľnej degustácie vín, budete mať jedinečnú možnosť ochutnať vína cez Coravin za poplatok ako Mas d´en Gil Coma Blanca a Clos Fonta. La Fiesta bude prebiehať pod platanom v príjemných priestoroch nášho átria.

22. 7. - Bublinkové leto v Nivy Centrum - ochutnávka šumivých vín a champagne
Konalo sa
22. 07. 2022 11:00

Bublinkové leto! Niečo dobré by to chcelo? Ochutnajte v tržnici bublinkové leto! Pozývame vás na ochutnávku slovenských aj zahraničných šumivých vín aj champagne.

Buďte v kontakte: FB udalosť, web Nivy

29. 6. - Večerný Networking s letným vínom
Konalo sa
29. 06. 2022 18:00

Pozývame vás na večerný networking s letným vínom. Je to miesto a čas pre nové business kontakty a stretnutie zaujímavých ľudí. Čaká vás inšpiratívny hosť a jeho príbeh, nebude chýbať ani vizitková tombola. Príďte sa zoznámiť s ľuďmi a stráviť príjemný večer v dobrej spoločnosti.

Ako hosť prijal pozvanie Robert Molnár - majiteľ digitálnej marketingovej agentúry Wisible. Súčasťou večera bude neriadená ochutnávka letných vín od Wineplanet.

16.6. - MasterClass Noviny
Konalo sa
16. 06. 2022 18:00

Pozývame vás na MasterClass s vínami z rodinného vinárstva Karpatská Perla.

Vinohradnícky hon Noviny sa nachádza medzi Modrou a Šenkvicami. Vinohrad je položený na svahu orientovanom na juhozápad osadený najmä odrodou Veltlínske zelené. V rámci MasterClassu budete mať možnosť ochutnať vína práve z tohto jedinečného vinohradu aktuálnych ročníkov, ale aj z osobného archívu manželov Šebovcov.

30.5. - Degustačná večera s Clarence Dillon Wines v Prešove
Konalo sa
30. 05. 2022 18:30

Zažite výnimočnú atmosféru s vínami z Bordeaux v podniku POETIKA v Prešove. Pozývame vás na degustačnú večeru napárovanú s vínami Clarence Dillon Wines a s výkladom someliéra Rastislava Šutáka.

Clarence Dillon Wines je dôležitým obchodníkom s vínom v Bordeaux. Rodina Dillon vlastní aj fenomenálne Château Haut-Brion, Château La Mission Haut-Brion alebo Quintus. Clarendelle vznikol ako projekt súčasného reprezentanta rodiny, princa Roberta de Luxembourga. 

21.5.- Majáles a slávnostné otvorenie Princess Palace & Golf
Konalo sa
21. 05. 2022 09:30

Pozývame vás na Majáles a slávnostné otvorenie kaštiela Princess Palace & Golf v Dunakiliti. Čaká na vás príjemná zábava v spoločnosti hudobnej skupiny Funny Fellows, špeciálneho hosťa Csongora Kassaia a vystúpení Cirkus Jinak. Súčasťou vstupenky je welcome drink a slávnostné pohostenie na Majáles, ktorý začína 21.5. o 16:00.

Pri kúpe 4 ks vstupeniek a viac sa cena v košíku automaticky zníži na 39 €.

 

19.5. - MasterClass Penfolds
Konalo sa
19. 05. 2022 18:00

Po prvýkrát na Slovensku! Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať vína z austrálskeho vinárstva, ktoré od polovice 19.storočia priťahujú znalcov, zberateľov, nadšencov, investorov a dokonca aj falšovateľov. Za ich úspechom treba hľadať najlepšie vinohrady viacerých regiónov Južnej Austrálie s ich jedinečnou mikroklímou. Budete mať možnosť ochutnať tri ročníky Shiraz BIN 128 a Cabernet BIN 407. Taktiež novinku Max´s Shiraz či unikátny St. Henri Shiraz.

Degustačná večera s Clarence Dillon Wines
Konalo sa
05. 05. 2022 18:00

Zažite výnimočnú atmosféru s vínami z Bordeaux v hoteli Elizabeth v Trenčíne. Pozývame vás na degustačnú večeru napárovanú s vínami Clarence Dillon Wines.

Clarence Dillon Wines je dôležitým obchodníkom s vínom v Bordeaux. Rodina Dillon vlastní aj fenomenálne Château Haut-Brion, Château La Mission Haut-Brion alebo Quintus. Clarendelle vznikol ako projekt súčasného reprezentanta rodiny, princa Roberta de Luxembourga. 

24.3.- Masterclass Modré Hory s vinárstvom J. Stávek
Konalo sa
24. 03. 2022 18:00

Frankovka modrá je pôvodná stredoeurópska odroda. Jej význam reflektujú viaceré apelácie, ktoré chránia a definujú miesto jej pôvodu. Jedným z nich sú aj VOC Modré hory na Morave. Pozývame vás na MasterClass jednej z najlepších Frankoviek, ktorá sa v súčasnosti vyrába na území bývalého Česko-Slovenska. Víno J. Stávek ponúka pod chráneným označením VOC Modré Hory viacero vín z tejto odrody. Na najbližšom MasterClasse Frankovka VOC Modré Hory, budete mať príležitosť ochutnať aktuálne ročníky z viacerých vinohradov, tiež už nedostupné vína, či unikátnu Frankovku vysadenú v roku 1947, exkluzívne 8 + 1 prekvapenie.

24.2. Degustácia s vinárstvom Golguz
Konalo sa
24. 02. 2022 18:00

Pozývame vás na degustáciu s vinárstvom Golguz a to priamo s jeho riaditeľom Milošom Holíkom. Vinárstvo Golguz získalo počas svojej existencie mnoho významných ocenení a niekoľkokrát bolo vyhlásené za Vinárstvo roka na Slovensku. 

Počas degustácie ochutnáte 10 vzoriek vína, všetkých farieb, chutí a odrôd vinárstva Golguz.

10.2. MasterClass Callejo
Konalo sa
10. 02. 2022 18:00

Degustácie v roku 2022 začíname vo veľkom štýle. Po decembrovom MasterClass s unikátnymi vínami z Prioratu, pokračujeme s ďalšou chuťovkou zo Španielska.

Pozývame vás na Masterclass ôsmych exkluzívnych vín s vinárstvom Bodegas Felix Callejo, z oblasti Ribera del Duero. Budete mať možnosť ochutnať dve Top vína Ribery – Majuelos de Callejo a Felix Callejo z ročníkov, ktoré už nie sú v ponuke a budú k dispozícii len pre túto príležitosť. Degustácia bude v anglickom jazyku, v sprievode Noelia Callejo. Uskutoční sa 10.2.2022 v priestoroch spoločnosti WinePlanet na Starej Vajnorskej.

2.12. MasterClass Mas d´en Gil ONLINE
Konalo sa
02. 12. 2021 18:00

POZOR ZMENA! Degustácia sa bude konať ONLINE, malé vzorky vín vám doručíme vopred, v deň degustácie. Degustačné vzorky doručujeme len pre Bratislavu. Dostanete 8 malých degustačných flaštičiek v objeme 0,1 l starostlivo uzavretých uzáverom, ktoré budete ochutnávať s nami počas zoom prenosu. Link na pripojenie a všetky info dostanete emailom.

Pozývame vás na decembrový Masterclass s BIO vinárstvom z oblasti Priorat Mas d´en Gil. Budeme degustovať unikátne biele i červené vína rôznych ročníkov a sledovať ich vývoj. Spojíme sa cez Zoom online prenos s vinárkou Martou Rovira. Degustácia bude prebiehať ONLINE v anglickom jazyku v doprovode nášho someliéra Rasťa Šutáka. Spoločne budeme diskutovať hlavne o vínach a o filozofii prác vo vinohradoch podľa lunárneho kalendára.

11.11. MasterClass Katovka
Konalo sa
11. 11. 2021 18:00

Pozývame vás na novembrový Masterclass s vinárstvom Víno Natural Domin a Kušický. Budeme degustovať osem rôznych Chardonnay z unikátneho vinohradu Katovka. Spolu s rodinou Kušických sa budeme rozprávať nielen o vinohrade Katovka, ale aj o Chardonnay a BIO vínach.  

Katovka bol prvý certifikovaný BIO vinohrad na Slovensku. Jeho jedinečná poloha pri Modrom Kameni a nadmorská výška 350m vyzdvihuje expresívny a zároveň nenásilný charakter odrody Chardonnay. Raritou na MasterClass bude aj aktuálna novinka 2020 v novom štýle, samozrejme najlepšie ročníky alebo v súčasnosti už nedostupné vína. Tri generácie ich autorov,  osem ročníkov honu Katovka a Chardonnay...

6.10. MasterClass Domaine Clarence Dillon
Konalo sa
06. 10. 2021 18:00

Pozývame vás na degustáciu výnimočných vín z Bordeaux. MasterClass povedie Kévin Goaoc, zástupca z Clarence Dillon Wines.

Spolu s naším someliérom Rasťom Šutákom ochutnáte vína Clarendelle by Haut Brion a ďalšie špeciálne vína dovezené len pre túto degustáciu.

WineDay Masarykov Dvor
Konalo sa
03. 10. 2021 10:00

WineDay bol kvôli pandemickým opatreniam odložený, dátum nového konania Vám včas oznámime.

Na WineDay budete môcť ochutnať viac ako 150 druhov slovenských a zahraničných vín. Osobne sa stretnete so slovenskými vinármi a spoznáte široké portfólio vín WinePlanet. Súčasťou podujatia v krásnom prostredí Masarykovho Dvora vo Vígľaši budú aj jazdecké preteky.

9.9. - MasterClass "Cabernet Jacikova vinica"
Konalo sa
09. 09. 2021 18:00

Pozývame vás na ojedinelý MasterClass Cabernetov z vinárstva Fundus Regius. Cabernet z Jacikovej vinice patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá zo Slovenska ochutnať. Ušľachtilé víno s rukopisom pôvodu pôsobí aj po desiatich rokoch vyzrievania pôsobivo a komplexne. Mladšie ročníky oplývajú pozoruhodnou štruktúrou, energiou a obdivuhodným potenciálom. Skutočné „Grand Cru“!

Ochutnávať budeme viacero ročníkov z jedného vinohradu. K dispozícii budú aj vína v súčasnosti už nedostupné, či vína, ktoré neboli nikdy určené na predaj. Ako jedni z prvých budete mať príležitosť degustovať aj ročníky budúcnosti.

14.8. - Wine day - ochutnávka BIO vín v záhrade Hotela Thermia Palace
Konalo sa
14. 08. 2021 16:00

Vychutnajte si BIO vína v krásnej záhrade hotela Thermia Palace v Piešťanoch. Nechajte prebudiť svoje zmysly vôňou, farbou a chuťou prosecca, šumivého či ružového vína. Pozývame vás na voľnú degustáciu certifikovaných BIO vín z celého sveta v spolupráci so spoločnosťou Corner & Co./WinePlanet.sk.

5.8. - Párty s Villa Maria
Konalo sa
05. 08. 2021 18:00

Zažite nezabudnuteľný večer s ikonickým vinárstvom Nového Zélandu. Tento rok sa párty ponesie v štýle novinky EarthGarden, ktorú vám predstaví Vincent Lensveldt, European Market Manager Villa Maria. Degustácia vín Villa Maria je príjemná akcia na našej terase, ktorá je plná hudby, jedla, obľúbeného vína a dobrej nálady s moderátorom Juniorom.

Piaty ročník na Párty s Villa Maria už v predaji! V cene lístka je občerstvenie a voľná degustácia vín počas celého večera. Limitované vína bude možné ochutnať na mieste za žetóny.

22.7. - Rozhovory 10/10 na tému "Rosé v ružovom"
Konalo sa
22. 07. 2021 18:00

Pozývame vás na júlové Rozhovory 10/10 „Rosé v ružovom“. Spoločnou témou bude desať zaujímavých ružových vín, ktoré budeme degustovať v átriu, pod holým nebom na Starej Vajnorskej.  O tom, že tieto vína môžu byť rovnocenné s ostatnými alebo môžu dokonca aj vyzrievať sa dozviete v sprievode grilovaného pstruha, pripravovaného počas večera.

Podmienkou účasti je prísť v niečom alebo s niečím ružovým.

Rozhovory 10/10 na tému "Vína z Loiry"
Konalo sa
24. 06. 2021 18:00

Júnovým Rozhovorom sme venovali jednu z najkrajších oblastí, ktorá sa tiež označuje ako „záhrada Francúzska“. Vína z Loiry predstavujú unikátny kaleidoskop rôznych štýlov z veľkého množstva apelácii. Svojou polohou na severe krajiny zdôrazňujú elegantný a osviežujúci prejav s charakterom pôvodu. Pre mnohých je to najmä Sauvignon Blanc, ale región ponúka komplexný a nadčasový Chenin, dokonca aj v sladkej podobe. Tí, ktorý obľubujú šumivé vína môžu byť doslova šokovaní komplexnosťou a eleganciou tamojších Crémantov. Miestne červené vína z Anjou alebo Sancerre sú v súčasnosti vyhľadávanou alternatívou k rovnako zásadným, ale oveľa drahším vínam z Burgundska.

O tom a oveľa viac sa dozviete a ochutnáte na najbližších 10/10 na Starej Vajnorskej.

26.5. - Rozhovory na terase s Pinot Noir
Konalo sa
26. 05. 2021 18:00

Takmer po ročnej odmlke pokračujeme v Rozhovoroch o víne v našom átriu. V tomto prípade bude ušľachtilou témou - Pinot Noir, ktorá voľne nadväzuje na posledné Burgundsko.

Desať skvelých Pinotov v rôznych štýloch a s odlišným rukopisom pôvodu. Všetky vína dokonale demonštrujú potenciál a hodnotu tejto unikátnej odrody, z ktorej sa vyrábajú najdrahšie vína sveta.

6.5. - ONLINE Degustácia Sauvignon
Konalo sa
06. 05. 2021 18:00

Populárny a nezameniteľný chameleón, taký je Sauvignon Blanc. Milovaný pre svoje „zelené“ herbálne  chute a pikantnú kyselinku. Odroda Sauvignon Blanc ponúka rôzne štýly od ľahkých sviežich vín až po komplexné s potenciálom vyzrievať niekoľko desaťročí.

Spoločne so someliérom Rasťom Šutákom si porovnáte tri rôzne vína z odrody Sauvignon. Z vinárstva Špalek zo Znojemskej podoblasti, Caliterra Tributo z údolia Casablanca a Vie di Romans z Friuli. Pripravte si chuťové poháriky na "zelené vína" a poďte sa s nami ponoriť do chutí Sauvignonu.

17.4. - ONLINE Degustácia Malbec Day
Konalo sa
17. 04. 2021 18:00

Pozývame vás na degustáciu Malbecu - v tomto roku formou on-line. Spoznáte tri argentínske vína  s rozdielnym charakterom, čo dobre demonštruje variabilitu tejto unikátnej odrody. Online ochutnávkou vás bude sprevádzať someliér Rastislav Šuták.

Vína z Malbecu sú synonymom pre bohaté a atraktívne vína s termickým prejavom a ovocnou textúrou. Dokáže dobre dozrievať aj vo vysokých nadmorských výškach. Je piatou odrodou na svete, ktorá sa najčastejšie používa v zmesi s inými. Na ukážku svojich schopností nepotrebuje Malbec veľa dreva pri vyzrievaní, čo z neho robí adepta pre kvalitné a zároveň cenovo dostupné vína. Malbec je pôvodom francúzska odroda, ktorá si našla svoj ďalší domov v Argentíne, kde vznikla pred desiatimi rokmi iniciatíva na oslavu tejto odrody. Oslávte MALBEC DAY spolu s nami.

 

13.3. - ONLINE Degustácia Riesling Day
Konalo sa
13. 03. 2021 19:30

Máte radi Rizling rýnsky a radi by ste sa dozvedeli pár zaujímavých informácií o tejto obľúbenej odrode? Užite si s nami večer pri príležitosti osláv dňa Rizlingu rýnskeho online degustáciou.

Vychutnajte si Rizling rýnsky v štyroch prevedeniach. Porovnáme 2 rozdielne ročníky a 2 rozdielne cukornatosti zo 4 špecifických vinárskych oblastí, ktorými sú svetoznáme Mosel a Rheingau z Nemecka, tradičné Alsasko z Francúzka a v neposlednom rade Malokarpatská oblasť na Slovensku. Degustáciou, trvajúcej zhruba 60 minút, vás povedie someliér Martin Priečko.

4.3. - ONLINE Degustácia s vinárstvom Antinori
Konalo sa
04. 03. 2021 18:00

Poďte sa s nami online preniesť do krásnych viníc Talianska do oblasti Piemont. Pozývame vás na degustáciu vín z vinárstva Prunotto s export manažérkou pani Horákovou a našim someliérom Rasťom Šutákom.

Spoločne ochutnáme tri vína z vinárstva Prunotto, novinku Roero Arneis, biele víno z Piemontu, komunikatívnu a ovocnú Barberu d´Asti z ročníka 2019 a elegantné Occhetti Nebbiolo Langhe 2017. Vína od Prunotta nepodliehajú móde, sú to klasické vína pre vnímavých s charakterom.

Degustačný balíček vám príde vopred kuriérom, dopravu neplatíte. K setu vám ako darček pribalíme degustačný zápisník, pero a USB kľúč v tvare vínovej fľaše.

 

14.2. - Valentínska ONLINE degustácia
Konalo sa
14. 02. 2021 18:30

Valentínska ochutnávka je určená pre všetkých, čo pociťujú prirodzenú lásku k vínu. Môžete si urobiť romantický večer s vínom vo dvojici, s priateľmi alebo rodinou. Budeme degustovať štyri vína, ktoré vám pred degustáciou prídu priamo kuriérom domov. Ide o výhodný online set, pretože v cene vína získate zadarmo aj výklad nášho someliéra Martina Priečka prostredníctvom Zoom pripojenia.

Súčasťou degustácie je elegantné ružové Prosecco Terra Serena, polosuchý Riesling z vinárstva Prinz von Hessen, víno v tvare ruže Coté des Roses od Gérard Bertrand a na záver delikátne portské Grahams. Plus získate aj malý darček k balíčku a dopravu zadarmo.

 

 

24.9. - Rozhovory 10/10 na tému "Burgundsko na tretiu"
Konalo sa
24. 09. 2020 18:00

Posledný štvrtok v septembri bude sviatkom pre každého milovníka vín. Vybrali sme kolekciu vín, ktoré nemajú alternatívu. Ich význam rezonuje podobne ako Beatles či Beethovenova 9. symfónia v hudbe. Možnosť ochutnať napr. dva monopoly z dvoch významných ročníkov či Grand Cru z Nuits z ročníka 2006 je príležitosťou, ktorá sa neopakuje každý deň. Burgundsko nie je len zdrojom nádherných vín, ale aj regiónom inšpirácií, bohatej histórie a skvelej gastronómie.

30.7. - Rozhovory 10/10 Talianske dvojičky v bielom
Konalo sa
30. 07. 2020 18:00

Talianske biele vína sa v súčasnosti tešia vo svete veľkej obľube. Znalci a somelieri oceňujú ich autentický charakter a laici – bezprostrednosť. Možno nie sú tak prestížne ako burgundské biele, alebo populárne ako z vína Nového Zélandu. Disponujú však mnohými atribútmi, ktoré ich radia medzi najlepšie na svete.  Päť dvojičiek reprezentuje päť odlišných konceptov, ale s jedným spoločným menovateľom – kvalitou. Ich degustácia v spoločnosti mení bežnú príležitosť na jedinečný zážitok.

18.6. - Rozhovory 10/10 na tému Veľkí narušitelia
Konalo sa
18. 06. 2020 18:00

Po krátkej, ale nevyhnutnej prestávke, pokračujeme v Rozhovoroch 10/10, tentokrát na tému Veľkí narušitelia. Témou budú vína, ktoré menia vinohradnícke tradície, prinášajú nový pohľad na výrobu vín, vymedzujú sa konzervatívnemu prístupu alebo naopak tvrdohlavo ho vyzdvihujú. Vo svete vína existuje veľa rarít, ktoré sa predávajú za astronomické ceny, ale aj množstvo unikátnych a hlavne dostupných vín. O tom ako tieto vína chutia sa môžete presvedčiť na júnových 10/ 10, na ktoré vás srdečne pozývame.

Degustácia s vinárstvom Golguz
Konalo sa
09. 03. 2020 18:00

Pozývame vás na degustáciu s vinárstvom Golguz a to priamo s jeho riaditeľom Milošom Holíkom. Vinárstvo Golguz získalo počas svojej 13 ročnej existencie mnoho významných ocenení a niekoľkokrát bolo vyhlásené za Vinárstvo roka na Slovensku. 

Počas degustácie ochutnáte až 14 vzoriek vína, všetkých farieb, chutí a odrôd vinárstva Golguz.

5.3. - Ladies Wine Night
Konalo sa
05. 03. 2020 18:00

Pripravili sme degustáciu len pre dámy, ktorá pohladí vaše telo i dušu. Ochutnáme vína zo slovenského bio vinárstva Natural Domin & Kušický a to priamo s charizmatickým vinárom Robom Kušickým, ktorý vás zasvätí do tajov výroby BIO vín. Počas degustácie vás bude rozmaznávať profesionálka z Mary Kay.

Nechajte sa uniesť od každodenných povinností a oslávte medzinárodný deň žien s priateľkami pri pohári výborného vína.

22. 2. - Majstrovstvá v sekaní sektov
Konalo sa
22. 02. 2020 10:00

Hotel Galileo, WinePlanet a Enovia pre vás pripravili už ôsmy ročník majstrovstiev Slovenska v sekaní sektov - sabráži.

Po roku sa opäť stretnú na Donovaloch pred Yeti barom profesionáli, someliéri ale aj amatéri, aby si zmerali sily v sabráži šumivých vín. Hlavná výhra pre mužov aj ženy bude profi auto Fiat 500 Abarth na víkend. Registrujte sa ako súťažiaci alebo sa príďte pobaviť na toto pekné podujatie.

6.2. - Rozhovory 10/10 na tému "Nie je zmes ako blend"
Konalo sa
06. 02. 2020 18:00

Témou pre prvé tohtoročné 10/10 budú vína vyrobené z viacerých odrôd. Či už ako cuvée hotových vín, zmes odrôd v rámci jedného vinohradu alebo blend viacerých klonov jednej odrody. Od jednoodrodových vín ich odlišuje fakt, že na ich výrobu musia byť všetky zložky v mimoriadnej kvalite. Ich autori im citlivým spôsobom pridávajú aj punc originality aj rozmanitosti.

Ochutnáme napr. biele Ingenuity - každoročný premiant Platter´s Wine Guide z Južnej Afriky, Cuvée de Prestige od Bollingera alebo obľúbené víno Stevena Spurriera.

 

20.1. - Degustácia s vinárstvom Planeta
Konalo sa
20. 01. 2020 19:00

Ochutnajte poklady zo Sicílie. Zástupca vinárstva Planeta Marco Scaglione nás prevedie degustáciou kvalitných vín z tohto ostrova. Planeta je rodinné  vinárstvo, ktoré patrí medzi lídrov miestneho vinárstva. V roku 1999 získalo titul Vinárstvo roka v Taliansku. Vína pochádzajú zo šiestich usadlostí v rôznych jeho častiach. Všetky vína ponúkajú zaujímavý senzorický zážitok s rukopisom oblasti a tradičným prejavom v modernom šate. Santa Cecilia patrí medzi top vína Sicílie.

Súčasťou degustácie bude malé občerstvenie a tasting olivových olejov Planety. Do slovenčiny bude prekladať náš someliér Rastislav Šuták.

12. 12. - Rozhovory 10/10 na tému „meritage"
Konalo sa
12. 12. 2019 18:00

Meritage je chránená značka pre severoamerické vína, vyrobené z odrôd pôvodom v Bordeaux. Táto unikátna oblasť býva inšpiráciou pre vznik viacero pozoruhodných vín. Na základe toho budete mať príležitosť ochutnať skvelé Sauvignony a Sémillon, či komplexný a vyzretý Cabernet Franc alebo Merlot. Kolekcia desiatich vín ponúka vzrušujúcu exkurziu do sveta vín, ktoré oblasť Bordeaux nekopírujú, ale vytvárajú vlastnú referenciu.

SÚŤAŽ - pobyt a degustácia na Tokaji
Konalo sa
08. 12. 2019 23:00

Zapojte sa do súťaže o kráľovský pobyt a degustáciu vo vinárstve Chateau Grand Bari. Stačí, keď na eshope WinePlanet.sk do 8. 12. 2019 nakúpite aspoň jednu fľašu z vinárstva Chateau Grand Bari a ste zaradený do súťaže.

Pozrieť vína od Chateau Grand Bari

29. 11. - Bubbly night
Konalo sa
29. 11. 2019 19:00

Pozývame Vás na degustáciu miliónov bubliniek v srdci Banskej Bystrice, v reštaurácii U Fuggera. Pod vedením nášho someliéra Martina Priečka a zahraničného zástupcu z vinárstva Terra Serena budeme porovnávať talianske bublinky s tými slovenskými. 

Miesto a dátum konania degustácie: U Fuggera, Námestie SNP 2, 974 01 Banská Bystrica 29. 11. 2019 o 19:00 hod

23. 10. - Rozhovory 10/10 na tému „K-B-Š“ špeciál
Konalo sa
23. 10. 2019 18:00

Pozývame vás na prvé jesenné Rozhovory v reštaurácii Globo, zamerané na harmóniu jedla a vína. V tomto prípade v prevedení tria Križan-Baránek-Šuták.

Špeciálne budú v tom, že someliéri Dominik Baránek a Rastislav Šuták nominovali po tri reprezentatívne vína z ponuky reštaurácie a portfólia spoločnosti WinePlanet a Corner & Co. Úlohou šéfkuchára reštaurácie Globo Braňa Križana bude pripraviť menu, ktoré s nimi bude čo najlepšie harmonizovať. Výzva, ktorá sa neodmieta... Navyše, počas večere sa bude podávať aj jedno zaujímavé prekvapenie.

17. 10. - Master Class: El Coto v čase
Konalo sa
17. 10. 2019 18:00

Pozývame vás na Masterclass španielskeho vinárstva El Coto Rioja pod vedením zástupcu vinárstva Jurriaana Smuldersa.
Budeme porovnávať staršie ročníky s aktuálnymi ročníkmi vín El Coto.

V rámci degustácie ochutnáte aj ročník 2012, ktorý získal ocenenie Decanter WWA Platinum 2019 so ziskom 97 bodov ako najlepšia Rioja.

15. 8. - Taliansky večer na Hlavnom
Konalo sa
15. 08. 2019 19:00

Pozývame vás na degustáciu vín z krajiny s najväčšou produkciou vína na svete. Príďte si užiť príjemný večer v priestoroch vinotéky Wine Not!? priamo na Hlavnom námestí v Bratislave. Budeme degustovať vína talianskych značiek Terra Serena, Santa Cristina, Santa Margherita, Planeta, Elena Walch a ochutnáme víno z jedného z najstarších vinárstiev v Taliansku - Antinori.

Pod vedením someliéra Martina Priečka si môžete vychutnať to najlepšie, čo táto krajina ponúka. Predstavíme vám aj jedinečnú technológiu Coravin, vďaka ktorej uchováte vaše víno vždy v najlepšej kondícii. Degustácia sa koná 15.8. o 19:00 a obsahuje šesť vzoriek vín. 

27. 6. - Párty s Villa Maria
Konalo sa
27. 06. 2019 18:00

Párty s vínom z Nového Zélandu organizujeme každý rok a tento nebude výnimkou! Degustácia vín Villa Maria je príjemná akcia na našej terase, ktorá je plná hudby, obľúbeného vína a dobrej nálady. Pre vaše chuťové poháriky budú navyše pripravovať špeciality Šuhajíci pri panvici!

Moderátorom tejto párty bude zanietený milovník Villa Marie - Junior z Fun Rádia. Spolu s ním privítame zástupcu značky Felixa Hoppa a vy budete mať možnosť dozvedieť sa všetko o víne, ktoré si podmanilo srdcia na celom svete.

Párty sa koná vo štvrtok 27.6. o 18:00 !

25. 6. - DAY OFF - Deň vína a destilátov, Košice
Konalo sa
25. 06. 2019 15:00

Pozývame vás na ochutnávku viac ako 200 druhov vína a alkoholu do GES Clubu v Košiciach.

Podujatia sa osobne zúčastnia mnohí slovenskí vinári ale aj zástupcovia svetových značiek. Čaká vás úžasná atmosféra nabitá jazzom, špičkovým vínom, prémiovými destilátmi a coctailmi.

Košice privítajú po prvý krát v histórii renomovaných zástupcov značiek vína a alkoholu. Na Day Off budete mať možnosť spoznať zástupcov Villa Maria z Nového Zélandu, zástupkyňu z rakúskeho vinárstva Zillinger a producenta koňakov ABK6. Deň vína a destilátov sa nezaobíde bez slovenských vinárov, osobne sa stretnete s vinárstvom Karpatská Perla, Víno Natural Domin a Kušický, Ostrožovič a mnohými ďalšími. V barovej časti vám bude nalievať svetoznáme destiláty a miešať coctaily spirit ambasádor Michal Hajský.

1. 6. - WineDay, Season - home cooking Zvolen
Konalo sa
01. 06. 2019 15:00

Pozývame vás na ochutnávku viac ako 50 druhov vína do Zvolena. Čaká vás príjemné posedenie na terase reštaurácie Season - home cooking  s degustáciou slovenských a zahraničných vín. Víno v pohári doplní ľudová hudba, ochutnávka syrových a mäsových výrobkov a grilovačka na záhradnej terase.

11. 4. - Rozhovory 10/10, To najlepšie zo Slovenska
Konalo sa
11. 04. 2019 18:00

Slovenské vína si určite zaslúžia pozornosť aj v rámci neformálnych degustácii ako samostatná téma pre najbližšie Rozhovory 10/10. 

Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 ľudí. Rozhovory sa budú konať v sprievode someliéra Rastislava Šutáka v priestoroch vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej. 

29. 3. - WineDay, Hotel Elizabeth, Trenčín
Konalo sa
29. 03. 2019 18:00

Pozývame vás na večernú degustáciu vín do Hotela Elizabeth, ktorý sa nachádza v srdci mesta Trenčín priamo pod stredovekým hradom.

Vychutnajte si krásny piatkový večer plný dobrého vína a živej hudby. Podujatia sa zúčastnia slovenskí vinári Hacaj, Fundus Regius, Karpatská Perla, Frtus Winery, Terra Parna, Zlomek & Vávra a Víno z Dvora.

8. 3. - WineDay, Hotel Park, Dolný Kubín
Konalo sa
08. 03. 2019 16:00

Pozývame vás na ochutnávku viac ako 100 druhov vína na WineDay v Hoteli Park v Dolnom Kubíne. Čo vás čaká?

Ochutnávka vína priamo so zástupcami 19-tich slovenských vinárstiev - Domin a Kušický, Pavelka, Fundus Regius, Nichta, Ostrožovič, Karpatská Perla, Mrva a Stanko a mnohé ďalšie. Prezentácia zahraničných značiek vína Villa Maria, Arnoux & Fils, Penfolds, Gérard Bertrand a iné. Workshop prémiových kalichov Riedel a prezentácia technológie Coravin.

Súčasťou ceny lístka je pohár značky Riedel ako darček a občerstvenie formou „finger food“.

23. 2. - Majstrovstvá Slovenska v sekaní sektov
Konalo sa
23. 02. 2019 11:00

Oficiálna celoslovenská súťaž o Sekáča roka oslávi v sobotu 23. februára 2019 siedme výročie.

Po roku sa opäť stretnú na Donovaloch pred Yeti barom poprední somelieri ale aj amatéri, aby si zmerali sily v sabráži šumivých vín.

 

14. 2. - Valentínska degustácia
Konalo sa
14. 02. 2019 18:00

Valentínska ochutnávka je určená pre páry, zamilovaných, ale hlavne pre tých čo pociťujú prirodzenú lásku k vínu. Budeme degustovať slovenské vína ako Hacaj, Velkeer a Ostrožovič a francúzske vína Gérard Bertrand, Clarendelle, Bava a Reya v sprievode someliéra Martina Priečka.

Súčasťou degustácie je 8 vzoriek vína, malé romantické pohostenie a degustácia vína s čokoládou. Zažite romantiku noci pri sviečkach s lahodným vínom v pohári.

7. 2. - Rozhovory 10/10 na tému Shiraz alebo Syrah
Konalo sa
07. 02. 2019 18:00

Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 ľudí. Rozhovory sa budú konať v sprievode someliéra Rastislava Šutáka v priestoroch vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej. Témou bude Syrah, šiesta najrozšírenejšia odroda na svete. 

Degustácia je plne obsadená.

2018-12-18 Degustácia Bubbly night
Konalo sa
18. 12. 2018 18:00
Degustácia bubliniek v elegantnom Le Clube s prísľubom nadštandardnej noci. Pod vedením someliéra Vladislava Hronského budeme ochutnávať milióny bubliniek šumivých vín, prosecca a šampanského. Predstavíme vám vína od renomovaných slovenských i zahraničných producentov: HACAJ, HUBERT, REYA, VILLA MARIA, SANTA MARGHERITA, TERRA SERENA, či šampanské Jamesa Bonda BOLLINGER.
2018-12-06 Rozhovory na tému Chateau Le Puy
Konalo sa
06. 12. 2018 18:00
Výnimočná degustácia spojená s gastronomickým zážitkom v GLOBO restaurant. Ochutnáte vína zo Chateau Le Puy, ktoré patria k najlepším vínam Francúzska. Ich hodnota spočíva v nekompromisnom prístupe, ktorý rodina Amoreau povýšila na umenie. Degustáciou so štyrmi chodmi jedál vás povedie someliér Rastislav Šuták a Emeline Callet zo Chateau Le Puy. .
2018-11-23 Degustácia Žitavské vinice
Konalo sa
23. 11. 2018 18:00
Spomedzi tvorcov krásnych vín vyčnieva maličké vinárstvo Žitavské Vinice z Úľan nad Žitavou, za ktorým stoja dvaja nadšení producenti dobrého vína, Jozef Teplan a Tomáš Strelinger. S rešpektom k prírode menia to najlepšie hrozno, aké dopestujú, na nádherne plné a dokonale odrodové vína. Nenechajte si ujsť degustáciu vín zo Žitavských viníc, ktoré zbierajú ocenenia po celom svete. .
2018-10-26 Degustácia s vinárstvom Nichta
Konalo sa
26. 10. 2018 00:00
Nenechajte si ujsť degustáciu plnú pokladov z Tekova. Priamo so someliérom z vinárstva Nichta budeme ochutnávať pestrú kolekciu vín v štyroch úrovniach - Circum, Fusion, Terroir a Nichta. Objavte jedinečný terroir, ktorý sa skrýva v každej fľaši vína z vinárstva Nichta. Viac info na http://www.wineplanet.sk/blog/885_degustacia-s-vinarstvom-nichta .
2018-10-11 Degustácia Španielsky večer
Konalo sa
11. 10. 2018 00:00
Pozývame vás na degustáciu vín zo slnkom prehriatej krajiny, ktorá sa pýši najväčšou plochou viníc v Európe. Budeme degustovať vína z vinárstiev Freixenet, El Coto, Finca Musuem, Felix Cllejo, či Sanchez Romate a ochutnávať rozmanité chute a vône, ktoré táto krajina prináša. Hlavným hosťom večera bude európsky ambasádor vinárstva El Coto - Pablo Echávarri. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/884_degustacia-vin-spanielska-a-portugalska .
2018-10-9 10/10 Rozhovory na tému Rizling "na druhú"
Konalo sa
09. 10. 2018 00:00
Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí. Konať sa budú konaťv priestoroch Vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej, témou bude Rizling. Rizling je považovaný za kráľa bielych odrôd. Príležitosť ochutnať jeho najlepších reprezentantov nebýva často. O to viac, že dopyt vysoko prevyšuje ponuku. Viac na http://www.wineplanet.sk/blog/879_10-10-rozhovory-na-temu-rizling-na-druhu.
2018-09-27 Degustácia s vinárstvom Ostrožovič
Konalo sa
27. 09. 2018 18:00
Pozývame vás na ochutnávku vín rodinného vinárstva Ostrožovič z čarovného kúta Slovenska, Tokaj, kde sa dokonale snúbi bohatstvo prírody s prácou hrdých vinárov. Ochutnávať budeme Lipovinu, Furmint, Muškát Žltý, môžete sa tešiť na preslávené Tokajské výbery, troj - šesťputňové vína, ktoré sú srdcovou záležitosťou pána Ostrožoviča. Viac info na http://www.wineplanet.sk/blog/876_degustacia-vinarstva-ostrozovicc
2018-09-07 Degustácia Perla v pohári -  all you can drink
Konalo sa.
07. 09. 2018 00:00
Pozývame vás na ochutnávku, tohtoročných vín rodinného vinárstva zo Šenkvíc, ktoré sa vám predstavia v novom šate. Príďte si vychutnať príjemnú atmosféru večera plného rozmanitých chutí dobrého vína, ktorým vás prevedie hlavný someliér vinárstva Peter Likavec . Počas tejto degustácie môžete ochutnať desať vzoriek vín Karpatskej perly.Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/873_degustacia-perla-v-pohari
2018-09-07 Degustácia Perla v pohári
Konalo sa
07. 09. 2018 00:00
Pozývame vás na ochutnávku, tohtoročných vín rodinného vinárstva zo Šenkvíc, ktoré sa vám predstavia v novom šate. Príďte si vychutnať príjemnú atmosféru večera plného rozmanitých chutí dobrého vína, ktorým vás prevedie majiteľ vinárstva Ladislav Šebo. Počas tejto degustácie môžete ochutnať desať vzoriek vín Karpatskej perly. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/873_degustacia-perla-v-pohari
2018-08-15 Degustácia La Degustazione - riadená degustácia
Konalo sa.
15. 08. 2018 00:00
Uprostred horúceho leta prinášame degustáciu skvostov z "kolísky vína" - Talianska. Ochutnávať budeme vína z výnimočných vinárstiev Antinori a Planeta. Degustáciu povedie medzinárodne uznávaný enológ, someliér a vínny publicista Vladimír Hronský. Predstavíme vám históriu rodín Antinori a Planeta spojenú s budovaním vinárstiev, vízií a kvality. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/869_la-degustazione-taliansky-vecer
2018-08-15 Degustácia La Degustazione - all you can drink
Konalo sa.
15. 08. 2018 00:00
Uprostred horúceho leta prinášame degustáciu skvostov z "kolísky vína" - Talianska. Ochutnávať budeme vína z výnimočných vinárstiev Antinori a Planeta. Degustáciu povedie medzinárodne uznávaný enológ, someliér a vínny publicista Vladimír Hronský. Predstavíme vám históriu rodín Antinori a Planeta spojenú s budovaním vinárstiev, vízií a kvality. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/869_la-degustazione-taliansky-vecer
2018-07-13 Degustácia Sparkling Night
Konalo sa.
13. 07. 2018 00:00
Pozývame vás na sviežu letnú ochutnávku šumivých vín. Predstavíme prosecco, cava a šumivé vína od renomovaných slovenských i zahraničných producentov: HACAJ, PAVELKA A SYN, ELESKO, MRVA & STANKO, FREIXENET, REYA, SANTA MARGHERITA, TERRA SERENA. V rámci open air degustácie hosťom ponúkneme výber šumivých vín s voľnou možnosťou ochutnávky za barom (nalievanie by the glass za žetóny) a záhryz v podobe malých finger food ladených k šumivým vínam. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/860_degustacia-sparkling-night
2018-06-21 Párty s Villa Maria
Konalo sa.
21. 06. 2018 00:00
Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s ikonickým vinárstvom Nového Zélandu. Rezervujte si miesto už dnes. Aj tento rok sme pre vás pripravili degustáciu úžasných vín Villa Maria z Nového Zélandu. Degustácia bude neriadená v štýle párty "All you can drink", v cene lístka tak budete môcť ochutnávať vína počas celého večera. Je to jedinečná príležitosť dozvedieť sa viac o ikonách Nového Zélandu a naplno ich vychutnať priamo so zástupkyňou tohto charizmatického vinárstva Louisou Mariou Kretschmer. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/845_degustacia-party-s-villa-maria .
2018-06-12 10/10 Rozhovory na tému Chardonnay
Konalo sa.
12. 06. 2018 00:00
Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí. Rozhovory sa budú konať v priestoroch Vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej, témou bude Chardonnay. Chardonnay je ušľachtilá odroda, ktorá svojim senzorickým prejavom dokáže osloviť aj širšie publikum. Má výborný potenciál pre výrobu jedinečných šumivých vín. Ochutnávať kvalitné Chardonnay je ako čítať knihu, ktorá nemá koniec. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/849_10-10-rozhovory-na-temu-chardonnay-12-6-v-bratislave .
2018-06-07 Degustácia Golguz  3+1 ZADARMO
Konalo sa.
07. 06. 2018 00:00
Pozývame vás na degustáciu s vinárstvom Golguz, ktoré sa už druhýkrát stalo vinárstvom roka SR. Bude sa konať v priestoroch Vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej v Bratislave. Príďte si užiť letnú atmosféru s priateľmi a vínom v pohári. AKCIA 3 + 1 pre kamoše! Pri kúpe 4 lístkov, zaplatíte iba za cenu troch lístkov. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/850_degustacia-s-vinarstvom-roka-golguz
2018-05-25 Ladies Wine Night degustácia 3+1 ZADARMO
Konalo sa.
25. 05. 2018 00:00
Pre veľký úspech minulej Ladies Wine Night, sme pre vás pripravili ďalšie pokračovanie degustácie, ktorá pohladí vaše telo i dušu. Dámy pozvite kolegyne a priateľky a príďte sa naučiť niečo o víne a zrelaxovať od každodenných povinností do príjemných degustačných priestorov s terasou. Ochutnáme vína zo slovenského bio vinárstva Domin & Kušický a čilského organického vinárstva Emiliana. Vstup je povolený len pre dámy. Počas ochutnávania vás budú opäť sprevádzať profesionálky z Mary Kay. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/846_degustacia-ladies-wine-night-iba-pre-zeny
2018-05-17 Ochutnávka DAY OFF
Konalo sa.
17. 05. 2018 00:00
Ochutnávka viac ako 100 druhov vína a spiritov. Srdečne vás pozývame spolu so spoločnosťou Spicy Brown do Kursalonu v Trenčianskych Tepliciach, aby ste si skrátka v strede týždňa urobili deň voľna "DAY OFF" a ochutnali slovenské i zahraničné vína a spirity. Budete mať možnosť ochutnať vína priamo od slovenských vinárov, ktorí sú súčasťou portfólia Corner & Co. a WinePlanet. Degustovať a hodnotiť budeme už i nové ročníky! Stretneme sa v jedinečných historických priestoroch hotela KURSALON v Trenčianskych Tepliciach. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/841_day-off-ochutnavka-viac-ako-100-druhov-vina-a-spiritov .
2018-04-12 Malbec Day
Konalo sa.
12. 04. 2018 00:00
Spoznajte famózny argentínsky Malbec počas veľkolepého večera, ktorý bude plný chutí, vôní a emócií. Čakajú na vás slávne argentínske vinárstva Bodegas Santa Ana, Bodega Norton, Mascota Vineyards, Rutini Wines, ktorých vína si budete môcť vychutnať spolu s tónmi argentínskej hudby a šťavnatého flank steaku. Aby sme neurazili históriu a pôvod Malbecu, ochutnáme aj pôvodné Európske odrody. Viac o degustácii tu http://www.wineplanet.sk/blog/837_malbec-day-ochutnajte-argentinsku-vasen
2018-04-10 10/10 Rozhovory na tému Staré vinice
Konalo sa.
10. 04. 2018 00:00
Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí. Rozhovory sa budú konať v priestoroch Vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej, témou budú výnimočné vína zo starých viníc. Ochutnávať vína, ktoré pochádzajú zo starých vinohradov, je ako cestovať v čase. Stávajú sa zdrojom informácii o unikátnej histórii viniča ako takého, či potenciálom pre vznik vín s jedinečným charakterom. Ako téma pre aprílové rozhovory budú aj vína, ktoré pochádzajú z vinohradov vysadených ešte v 19. storočí. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/838_10-10-aprilove-rozhovory-10-4-v-bratislave .
2018-03-15 Ladies Wine Night degustácia 3+1 ZADARMO
Konalo sa.
15. 03. 2018 00:00
Dámy pozvite kolegyne a priateľky a príďte sa naučiť niečo o víne a zrelaxovať od každodenných povinností do našich útulných degustačných priestorov v centre mesta. Páni, nezabudnite na MDŽ, takáto degustácia vašu polovičku istotne poteší. Pripravili sme degustáciu len pre ženy, ktorá pohladí vaše telo i dušu. Ochutnáme vína z vinárstva Šimák Zámok Pezinok, ktoré nám predstaví sympatický zástupca vinárstva. Naše pozvanie prijala aj Tamara Schönthaler z vinárstva Laurenz V., ktorá zase očarí radou Veltlínov. Vstup je povolený len pre dámy. Stretneme sa vo Vínotéke Sv. Urbana by Wineplanet, Klobučnícka 4, Bratislava. AKCIA 3 + 1 pre kamošky! Pri kúpe 4 lístkov, zaplatíte iba za cenu troch lístkov. Viac o akcii tu: http://www.wineplanet.sk/blog/833_ladies-wine-night-ked-zeny-miluju-vino.
2018-02-13 10/10 Rozhovory na tému Merlot
Konalo sa.
13. 02. 2018 00:00
Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí. Tentokrát sa budú konať Rozhovory v priestoroch Vínotéky WinePlanet na Starej Vajnorskej 39, témou bude Merlot. Po Rizlingu a Pinot Noir ponúkame k rozhovorom ďalšiu odrodu, z ktorej vína patria k najlepším a bohužiaľ aj najdrahším - Merlot. Kvalitné vína z Merlotu sú nezabudnuteľným a trvácnym zážitkom, tak ako naša kolekcia na februárové Rozhovory 10/10. Viac tu: http://www.wineplanet.sk/blog/830_10-10-rozhovory-na-temu-merlot-13-2-v-bratislave .
2017-11-14 10/10 Rozhovory na tému "Pozdravy z Burgundska"
Konalo sa.
14. 11. 2017 00:00
Pozývame vás na 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí. Rozhovory vo Vinotéke u sv. Urbana by Wineplanet, Klobučnícka 4, Bratislava. Po dvoch rokoch sa vraciame na "miesto činu" s degustáciou vín z Burgundska. Burgundsko je zdrojom vín, ktoré reprezentujú dve odrody v jedinečnej podobe. Pri objavovaní týchto vín je dôležitá skúsenosť, trpezlivosť a pokora. Degustácia burgundských vín aj v základnej apelácii je pre každého sviatkom.
07. 02. 2017 00:00

Pozývame vás na exkluzívnu degustáciu 10 výnimočných vín pre 10 výnimočných ľudí na tému Rhône Rangers.
Degustáciu opäť pre vás nachystal Rastislav Šuták v rámci pokračovania Rozhovorov u sv. Urbana 10/10.

  • Miesto: Vinotéka sv. Urbana, Klobučnícka 4
  • Dátum a čas: 07.02 o 18:00
.
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.