offerBox
1

6. 6. - Degustácia Nichta v Bory Mall

offerImage

Nenechajte ujsť výnimočnú príležitosť, kedy budete mať možnosť ochutnať vína z vinárstva priamo s Jakubom Nichtom.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Darroze (6)

V roku 1974 Francis Darroze začal podnikať v Bas-Armagnac, nakupoval armaňaky pre svoju klientelu. Jeho rodinná reštaurácia Darroze vo Villeneuve-de-Marsan sa nachádza v krásnom francúzskom departemente Landes. V časoch najväčšej slávy mala reštaurácia dve hviezdy Michelin asi dvadsať rokov a pýšila sa vínnou pivnicou takmer mýtických rozmerov.  V roku 1974 Francis Darroze začal podnikať v Bas-Armagnac, nakupoval armaňaky pre svoju klientelu. Jeho rodinná reštaurácia Darroze vo Villeneuve-de… Čítať viac

Filter
Filter
Druh
Značka
Objem
Krajina
Balenie
Cena
Dostupnosť
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Darroze

Prvotná myšlienka bola jednoduchá, vytvoriť povedomie o regióne a jeho mimoriadne pestrých vinohradníckych pôdach, bohatých a poznamenaných históriou, pri rešpektovaní originality a typického charakteru jednotlivých oblastí. Odvtedy zintenzívnil hľadanie najlepších viníc a pôd Bas-Armagnac.

Vďaka Darrozovi, ktorý jednotlivé armaňaky nemiešal, ale fľašoval podľa vinárstva s menom výrobcu jasne uvedeným na etikete. Takto mohli  ochutnať a oceniť milovníci destilátov po celom svete i menších pestovateľov. V roku 1996 sa k nemu pripojil jeho syn Marc a je to Marc, ktorý brilantne udržiava túto stránku činnosti rodiny Darroze dodnes. Marc, vyštudovaný enológ, sa v roku 1996 pripojil k svojmu otcovi, aby nasledoval jeho kroky. Obaja sa navzájom dopĺňali „hľadači pokladov“, ako ich prezývala Martine Nouet vo svojej knihe « Eaux-de-vie: le guide » . Len za 30 rokov má kolekcia viac ako 250 armaňakov vo viac ako 50 ročníkoch. Práve vďaka tejto rozmanitosti bol Marc Darroze schopný vybudovať kolekciu „Grands Assemblages“.

Armagnac Francisa Darroza sa prirodzene redukujú jednoduchým odparovaním alkoholu v priebehu rokov starnutia. Zrejú vo vlastných sudoch, aby si zachovali svoj skutočný charakter. Do čistej eaux-de-vie nikdy nepridáva karamel ani žiadne iné farbivá. Celá Darrozeova zásoba Bas-Armagnac sa uchováva v drevených sudoch. Až po prijatí objednávok ich stáčajú. Tým sa proces starnutia čo najviac predlžuje. 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.