offerBox
1

23. 5. - MasterClass Caliterra v Bratislave

offerImage

Pozývame vás na degustáciu šiestich ročníkov (2005, 2007, 2009, 2015, 2017 a 2019) unikátneho vína Caliterra Cenit tak, ako sa vyvíjalo v čase.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Súťaž o 6 x 6 vín značky Nichta. Čítať viac

Mas d´en Gil (7)

Priorat je vinohradnícka oblasť s nádhernou scenériou so starými a strmými vinohradmi zaliatymi slnkom. Priorat je malý vidiecky svet na juhu Katalánska vzdialený 130km od Barcelóny, v ktorom sídli jedno z najstarších vinárstiev Prioratu DOQ Finca Mas d´en Gil. Priorat je vinohradnícka oblasť s nádhernou scenériou so starými a strmými vinohradmi zaliatymi slnkom. Priorat je malý vidiecky svet na… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Mas d´en Gil

Vinárstvo vlastní  od roku 1998 rodina Rovira Carbonell. Jedným z prvých rozhodnutí Pierra Roviru bolo vrátiť sa k historickému názvu vinárstva Mas d’en Gil, ktorý sa objavil v listinách. Prvé roky sa venovali hlavne obnove starých viníc a olivových hájov, neskôr i vinárstvo postavené Rafaelom Barrilom a nakoniec postavili novú pivnicu. Prvé vína Mas d’en Gil boli uvedené na trh v roku 2000. Dnes vedie vinárstvo Pierre Rovira s manželkou Pilar Carbonell spolu so štvrtou dcérou Martou Rovira Carbonell a jej manželom Olivierom. Marta Rovira začala postupne zavádzať metódy ekologického poľnohospodárstva. Ďalším prirodzeným krokom je od roku 2008 biodynamika.  Mas d'en Gil kombinuje miestne metódy výroby  s medzinárodnými, pracuje na modeli založenom na koherentnej a konzistentnej interpretácii oblasti s cieľom vyrobiť  klasické víno z tejto starodávnej, náročnej a nádhernej krajiny akou Priorat určite je. „Vína musia odrážať prírodnú krajinu, snažíme sa ju chápať ako živú bytosť, udržiavať pôdy zdravé a vyvážené s pôvodnou flórou a faunou“, hovorí Marta Rovira.

Vinárstvo vyrába vína v kategóriách: Village Bellmunt, Premier Cru Coma Vella a Coma Alta, Grand Cru Clos Fontà a Coma Blanca, Gran Buig a sladké víno Nus Vi Dolç, olivový olej a ocot Agredolç.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.