offerBox
1

6. 6. - Degustácia Nichta v Bory Mall

offerImage

Nenechajte ujsť výnimočnú príležitosť, kedy budete mať možnosť ochutnať vína z vinárstva priamo s Jakubom Nichtom.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Súťaž o 6 x 6 vín značky Nichta. Čítať viac

Papillon Víno od Francúza (10)

V dedinke Devičie, ktorá leží  na strednom Slovensku, sídli nové malé rodinné vinárstvo Papillon – Víno od Francúza. Vinárstvo sa zrodilo z lásky Francúza Davida a Slovenky Dariny s podporou manželov Andreja a Hildy. V dedinke Devičie, ktorá leží  na strednom Slovensku, sídli nové malé rodinné vinárstvo Papillon – Víno od Francúza. Vinárstvo sa zrodilo z… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Papillon Víno od Francúza

Starý čarovný kamenný domček v roku 2018 prerobili na vinárstvo, začali vyrábať víno a zároveň pripravovať vlastné vinohrady na kopci Lukovica. Od Davidovho priezviska – Papillon (po francúzsky – motýľ ), odvodili logo, ktoré nájdete na každej etikete vína. Od roku 2019 je Papillon certifikované ako BIO vinárstvo.

Výroba vína je sústredená priamo v areáli vinárstva. Spracovanie hrozna je maximálne šetrné, využívajú princíp gravitácie, bobule hrozna sa lisujú pomaly. Používajú sklolaminátové fermentačné nádoby a betónové vajíčka pri tichých vínach. Okrem tichých vín vyrábajú i radu Bublinky, ktoré sa vyrábajú metódou pétillant naturel . To znamená, že víno sa nafľaškuje počas spontánnej prvej fermentácie. Potom sa odstrelia kaly a víno je hotové. V blízkosti vinárstva sa nachádza obnovená tufová pivnica v tvare kríža so stálou teplotou. Vína vyzrievajú vo francúzskych dubových sudoch, časť z nich je nová a časť repasovaná. Okrem červených i biele vína zrejú v sudoch. Dôležité je nájsť rovnováhu pri používaní nových a starších sudov.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.