offerBox
1

29. 2. - MasterClass „Dvojka na jednotku“

offerImage

„Druhé vína“ dostávajú rovnako pedantný prístup ako ich známejší a drahší „prvorodení“ súrodenci. Naopak „prvé“ vína profitujú z vyzrievania. Náš MasterClass ponúka vzácnu príležitosť ochutnať a porovnať obe vína vinárstiev z rovnakého ročníka.

Čítať viac

Whisky v akcii až -20%

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

K nákupu cestovín De Cecco nad 20 € dóza zadarmo. Pozrite si akciu -16%.

Blog na tému Elena Walch

Odísť z témy

Vyberte si víno podľa vášho znamenia

06. 12. 2023

Pripúšťame, že robiť hlavné životné rozhodnutia výlučne na základe horoskopov môže byť nerozumné. Ale použiť ho pri výbere vína? Spoločnosť Cellarmasters sa zamerala na údaje o predaji, aby určila typ vín, ktoré každé znamenie uprednostňuje.

„Analýzou poznatkov našich zákazníkov a porovnaním s objednávkami za posledných 12 mesiacov sme boli schopní analyzovať, ako sa líšia preferencie vín medzi znameniami,“ hovorí Christine Rickets, riaditeľka Cellarmasters.

Čítať viac >

Bravčová panenka na slivkovej omáčke a TIP na víno

27. 09. 2022

Bravčová panenka momentálne patrí k najviac populárnym druhom mäsa. Mnohí tvrdia, že je najdelikátnejšia. Ide vlastne o sviečkovicu, ktorá má minimum tuku a vďaka správnej príprave dokáže byť šťavnatá a jemná. Výborná je len tak narýchlo opečená na panvici. Lenka pripravila bravčovú panenku so slivkou omáčkou a pečenými zemiakmi na rozmaríne. K tejto úprave odporúčam červené víno z Talianska z vinárstva Elena Walch Selezione Lagrein 2021.

Čítať viac >

Leto s nádychom Talianska a pohárom vína

18. 07. 2022

Leto a Taliansko. Dve slová, ktoré idú dokonale ruka v ruke. Leto je ideálnym obdobím na skvelé večere s priateľmi. Čo je lepšie ako slnečné, letné počasie a pohár talianskeho vína? Či sa rozhodnete pre biele, ružové, červené či šumivé víno, Taliansko ponúka naozaj široký výber.

Čítať viac >

Top vinohradnícke oblasti, ktoré by ste mali v roku 2022 navštíviť

26. 01. 2022

Teraz, keď sa cestovanie za vínom pomaly obnovuje, tím Wine Folly vytvoril voľne prístupného cestovateľského sprievodcu vinohradníckymi oblasťami, ktorý má pomôcť vinárstvam a oblastiam zasiahnutým pandémiou.

Odporúča TOP 10 vinohradníckych oblastí, ktoré by ste mali v roku 2022 určite navštíviť.

Čítať viac >

TOP biele vína z Talianska

16. 08. 2021

Taliansko býva spájané najmä s červenými vínami, ale pravdou je, že sa tu pestuje viac bielych ako modrých odrôd v pomere 57 % ku 43 %. Táto krajina ponúka množstvo autochtónnych odrôd, ktoré sa určite oplatí ochutnať. Biele vína bývajú značne zatienené slávnymi červenými.

Najkvalitnejšie talianske biele vína sú komplexné a je možné ich zaradiť k najlepším bielym vínam sveta.

Čítať viac >

Tipy a recepty na ľahké povianočné jedlá

08. 01. 2021
Vianoce sú sviatky plné hojnosti, kedy si nevieme odoprieť všetky tie vysoko kalorické domáce jedlá, či už zemiakový majonézový šalát, vysmážané…
Čítať viac >

Rozhovory na tému, Talianske dvojičky v bielom

18. 08. 2020
I keď netradične, cez prázdniny, sa uskutočnili Rozhovory 10/10 na tému Talianske dvojičky v bielom. Taliansko býva spájané najmä s …
Čítať viac >

Elena Walch - talianske vinárstvo so ženským šarmom

14. 07. 2020
Rodinné vinárstvo Eleny Walch a jej dcér Julie a Karolíny patrí k najlepším v oblasti Alto-Adige. Opiera sa o mikroklimatické…
Čítať viac >

Preskúmajte témy

Najviac čítané

Prečítajte si Taste & Enjoy

 

Taliansko
Balíček Najlepšie Prosecco
biele -
Balíček Najlepšie Prosecco
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.