UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Šieste najlacnejšie bublinky v košíku sú automaticky zadarmo. Pozrieť pravidlá. Nakúpte nad 50 € a vyhrajte Prosecco v hodnote 200 €. PROSECCO súťaž.

Champagne Charles Heidsieck (6)

Charles Heidsieck je najmenší zo Champagne House Grandes Marques a je jedným z najviac oceňovaných Champagne na svete. So sídlom v regióne Reims je jedným z najznámejších výrobcov ročníkových aj neročníkových cuvée. Charles Heidsieck je najmenší zo Champagne House Grandes Marques a je jedným z najviac oceňovaných Champagne na svete. So sídlom v regióne Reims je… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Champagne Charles Heidsieck

Dom založil v roku 1851 francúzsky výrobca Charles Camille Heidsieck, ktorý sa stal známym ako Champagne Charlie. Charles Heidsieck vo veku 29 rokov založil vinársky dom nesúci jeho vlastné meno a začal predávať svoje Champagne do zahraničia. V roku 1852 odcestoval do Spojených štátov amerických a stal sa prvým obchodníkom, ktorý tam predával svoje vlastné Champagne. V roku 1867 kúpil niekoľko starých kriedových lomov, nazývaných crayères, pochádzajúce z galsko-rímskej éry, aby vytvoril optimálne podmienky pre zrenie vína. Charles Heidsieck bol dlhý čas vo vlastníctve skupiny Henriot. V roku 1985 sa stal súčasťou skupiny Rémy Cointreau a v roku 2011 bol predaný súkromnej francúzskej skupine luxusných tovarov EPI. Dnes sa výroba uskutočňuje spolu so sesterskou spoločnosťou Piper-Heidsieck v ultramodernej funkčnej výrobni na južnom okraji Remeša.

Champagne House vlastní vinohrady s rozlohou 75 hektárov v departementoch Marne a Aube. Tiež má dlhodobé zmluvy s vinohradníkmi a družstvami, aby zabezpečili konzistentné dodávky hrozna. Každé Champagne má svoju vlastnú osobnosť so sviežou eleganciou Chardonnay, štruktúrou Pinot Noir a veľkorysosťou Pinot Meunier. Samotný čas zrenia predstavuje pre dom Charlesa Heidsiecka štvrtú odrodu, ktorá symbolizuje význam dozrievania v procese výroby vína. Štýl domu je pomerne bohatý a plný vďaka predĺženému vyzrievaniu a použitiu rezervných vín.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.