offerBox
1

Nezabudnite víno na Valentína

offerImage

Inšpirujte sa našimi tipmi a valentínskymi setmi.

Pozrieť vína
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Januárová zľava na vína -21 % ! Pozrieť akciu

Vína Tannat Uruguaj (1)

Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Viac filtrov

Tannat

Tannat je výrazne temná a plná odroda s francúzskym pôvodom, známa vo víne Madiran. Dnes je to najpestovanejšia modrá odroda v Uruguaji, kde zažíva svoje znovuzrodenie. Vína sú zvyčajne plné s výraznými tanínmi a veľkým potenciálom na archiváciu. Tannat je výrazne temná a plná odroda s francúzskym pôvodom, známa vo víne Madiran. Dnes je to najpestovanejšia modrá odroda v Uruguaji,… Čítať viac

Uruguaj

Giménez Méndez

100 Aňos Tannat Reserva Familiar
víno červené - suché - r2017 - 0,75l
Giménez Méndez 100 Aňos Tannat Reserva Familiar 0,75L, r2017, cr, su
1319 € / ks
Na sklade

Tannat

Tannat je modrá muštová odroda, ktorá má síce svoj pôvod v juhozápadnom Francúzsku v oblasti Madiran, avšak populárna je predovšetkým v južnej Amerike v Uruguaji, Argentíne, Bolívii, Peru, taktiež v Austrálii a južnej Afrike. Vplyvom globálneho oteplenia sa opäť vracia aj do Francúzska a pestuje sa aj v Kalifornii.  

História

Tannat má pôvod v Baskitsku na hranici medzi Španielskom a Francúzskom v pohorí Pyreneje. Najslávnejšie víno z odrody Tannat bolo vyrobené v oblasti Madiran. Dnes je odroda Tannat populárna v južnej Amerike v Uruguaji, Argentíne, Bolívii, Peru, taktiež v Austrálii a južnej Afrike. Štýlom je odlišný od francúzskych vín. Tannat doviezli po prvý raz do Uruguaja v roku 1870 baskickí prisťahovalci. Stala sa “národnou  odrodou ”, pretože sa perfektne prispôsobila pôdnym a klimatickým podmienkam.

Pestovanie

Tannat nie je náročný na pestovanie, je neskoro dozrievajúca odroda, ktorej vyhovujú skôr teplejšie oblasti južných svahov. Tannat má vysoký obsah polyfenolov.

Charakteristika vína

Vína odrody Tannat majú vysoký obsah trieslovín.Vo Francúzsku sa používa v kupáži s odrodami Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Vo vôni dominujú slivky, ostružiny, čierne korenie a herbálne tóny. Chuť je plná, koncentrovaná s vyšším obsahom tanínov.

Gastronómia

Tannat si veľmi dobre rozumie so zverinou, dusené hovädzie s ratatouille zeleninou, hovädzie entrecote s horčicovou omáčkou alebo k steakom.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.