offerBox
1

13. 12.- MasterClass Darroze na Starej Vajnorskej

offerImage

Na záver roka sme pre vás pripravili naozajstnú lahôdku – MasterClass Armagnac Darroze. Sú to autentické destiláty z malých, rodinných páleníc, ktoré rodina Darroze necháva zrieť vo svojich pivniciach v Rochefort a Labastide d´Armagnac.

Čítať viac
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Alibernet (23)

Alibernet je modrá muštová odroda, ktorá vznikla krížením odrôd Alicante Bouchet x Cabernet Sauvignon a vyšľachtili ho v roku 1950 vo výskumnom ústave vinohradníctva a vinárstva v Odese na Ukrajine. Názov Alibernet je odvodený zo skratiek mien rodičov. Alibernet je modrá muštová odroda, ktorá vznikla krížením odrôd Alicante Bouchet x Cabernet Sauvignon a vyšľachtili ho v roku 1950 vo… Čítať viac

Radenie
Radenie
Strana 1/2
Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 119 900.40 €

Aplikovať filtre
Strana 1/2

Alibernet

Odroda Alibernet

Alibernet je takmer domáca odroda. Pôvodne bola vyšľachtená na Ukrajine za účelom zvýšiť farebnú intenzitu vín. V súčasnosti sa s obľubou pestuje na jednoodrodové vína, ktoré najmä v teplejších ročníkoch profitujú z jej vyššieho obsahu fenolických látok. Vyzrievaním v dubových sudoch získava na stabilite a štruktúre.

Pozrite si odporúčania someliéra - Top vína podľa odrody

Pestovanie Alibernetu

V Československu bol Alibernet registrovaný v roku 1975 pôvodne ako farbiarka a pestuje sa v Ukrajine, na južnej Morave a Slovensku, kde zaberá asi 2% z plôch modrých odrôd. Má vysoký podiel antokyanových farbív v šupke i dužine. Alibernet je náročný na pôdu , vyžaduje teplé, hlboké a úrodné pôdy. Vysádza sa v najteplejších polohách na južných svahoch. Alibernet je odolný voči mrazom a je vhodnou doplnkovou odrodou na zvýšenie farebnosti červených vín.

Charakter vína

Vína z odrody Alibernet sú tmavo fialové a majú kabernetový charakter. Sú korenisté až divoké a vo výnimočných ročníkoch sú vhodné i na archivovanie. Stredne plné až plné s vyšším obsahom trieslovín.

Gastronómia

Alibernet sa snúbi s hovädzím steakom s úpravou well done alebo k pomaly pripravenej divine napríklad diviak so šípkovou omáčkou.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.