offerBox
1

23. 5. - MasterClass Caliterra v Bratislave

offerImage

Pozývame vás na degustáciu šiestich ročníkov (2005, 2007, 2009, 2015, 2017 a 2019) unikátneho vína Caliterra Cenit tak, ako sa vyvíjalo v čase.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Súťaž o 6 x 6 vín značky Nichta. Čítať viac

Zweigeltrebe (11)

Zweigeltrebe je všeobecne obľúbená odroda v Strednej Európe, ktorá pochádza z Rakúska. Hrozno dozrieva už v druhej polovici Septembra. Vína vyrobené z nej sú výrazne ovocné s charakterom bobuľového ovocia a sliviek. Chuť býva elegantná a dlhá. Odroda tvorí základ známeho Burgenladského cuvée Pannobile. Zweigeltrebe je všeobecne obľúbená odroda v Strednej Európe, ktorá pochádza z Rakúska. Hrozno dozrieva už v druhej polovici Septembra. Vína vyrobené… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Zweigeltrebe

Zweigeltrebe je modrá muštová odroda, ktorá vznikla v Rakúsku v roku 1922 z kríženia odrôd Svätovavrnecké x Frankovka modrá. Vyšľachtil ju prvý riaditeľ šľachtiteľského ústavu v Klosterneuburgu pán F. Zweigelt. Zweigeltrebe patrí k najrozšírenejším modrým odrodám v Rakúsku.

História

Zweigeltrebe sa po druhej svetovej vojne postupne z Rakúska rozšírila do Maďarska, na Moravu a Slovensko, kde bola registrovaná v roku 1980.

Pestovanie

Zweigeltrebe patrí k skorším modrým odrodám. Nie je náročná na pôdy, vyhovujú jej hlinito piesočnaté pôdy s vyšším obsahom draslíka. V chudobnejších pôdach má menšie strapce aj bobule. Ideálne pre Zweigeltrebe sú svahovité a dobre exponované polohy, kde dáva najkvalitnejšie vína. Najlepšie vína Zweigeltrebe sú z oblasti Burgenlandu v Rakúsku.

Charakteristika vína

Zweigeltrebe má sýtu rubínovú farbu. Vo vôni viac pripomína Svätovavrinecké ako Frankovku. Má nižší obsah kyselín a trieslovín. Vína majú ovocný charakter a používa sa do kupáži s inými odrodami.  Zweigeltrebe sa často vyrábajú aj ružové vína.

Gastronómia

Mladé Zweigeltrebe je výborným partnerom k Svätomartinskej pečenej husi, vína v kategórii Reserve sú výborné k dusenému hovädziemu ragú alebo k zverine.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.