offerBox
1

23. 5. - MasterClass Caliterra v Bratislave

offerImage

Pozývame vás na degustáciu šiestich ročníkov (2005, 2007, 2009, 2015, 2017 a 2019) unikátneho vína Caliterra Cenit tak, ako sa vyvíjalo v čase.

Čítať viac

Cenové hity týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Súťaž o 6 x 6 vín značky Nichta. Čítať viac

Haras de Pirque (6)

Vinárstvo Haras de Pirque vyrába jedno z najlepších vín z odrôd Cabernet Sauvignon a Carménère nielen v Čile, ale aj vo svete. Vinárska usadlosť sa nachádza na malebnom mieste známom ako Pirque v údolí Maipo a má tvar podkovy. Od roku 2017 patrí rodine Antinori. Vinárstvo Haras de Pirque vyrába jedno z najlepších vín z odrôd Cabernet Sauvignon a Carménère nielen v Čile, ale aj vo svete. Vinárska usadlosť sa… Čítať viac

Filter
Filter
Farba
Druh
Cukornatosť
Odroda
Krajina
Oblasť
Značka
Ročník
Hodnotenie
Objem
Balenie
Cena
Dostupnosť
Viac filtrov
Vyberte si cenové rozpätie

Produkty s cenou od 0 € do 4 800 €

Aplikovať filtre

Haras de Pirque

História

Haras de Pirque bolo založené v roku 1892, v tom čase však toto miesto slúžilo iba ako závodná stajňa. Až v roku 1991 založil podnikateľ Eduardo Matte Pirque v oblasti Maipo Valley nové  vinárstvo v kombinácii s už existujúcim a prosperujúcim žrebčínom. V mierne hornatej oblasti majestátnych Ánd bolo v rokoch 1992 a 1993 osadené  120 hektármi viníc. Najmä modrými odrodami Cabernet Sauvignon, Carménère. Z bielych Sauvignon Blanc a Chardonnay. V roku 1998 sa pridalo ďalších 20 hektárov Syrah a Cabernet Franc. Hodnotu vinárstva podčiarkuje 30 čistokrvných pretekárskych koní vo vlastníctve. Na konci 90. rokov sa stretol Eduardo s Pierom Antinorim a naviazali obchodnú spoluprácu.

Ekologický prístup vo vinohradoch i výrobe

Vinohrady sa nachádzajú južne od rieky Maipo v nadmorskej výške 550 až 660 m n m, na severnom úpätí Ánd. Kombinácia blízkosti hôr, rieky a Tichého oceánu dáva tomuto miestu takmer stredomorské charakter. Hrozno preto dozrieva prirodzene a pomaly, teplotný rozdiel medzi dňom a nocou dosahuje 20° C.  Pôdy sú prevažne hlinité. Ich rôzna textúra a štruktúra je dôsledkom sopečných erupcií. Vo vinárstve sa využíva pestovanie viniča na vertikálnu polohu výhonku, aby všetky vinice získali správne množstvo slnečného svetla a mali potrebné vetranie na to, aby sa využil ich plný potenciál. V roku 2006 bolo vo viniciach zahájené ekologické poľnohospodárstvo. Prírodný kompost nahradil herbicídy. Dnes je všetko hrozno a vína z Pirque ekologické, certifikované inštitútom CERES, čo znamená, že vo svojom výrobnom procese používajú iba ekologické produkty. Udržateľné postupy a zodpovednosť za životné prostredie sú základnou filozofiou vinárstva. Hrozno sa zberá ručne a pred lisovaním sa starostlivo triedi. Pri fermentácii sa používajú prírodné kvasinky pôvodom z vinice, pričom sa dbá na to, aby sa vo vínach odrážali vlastnosti oblasti Maipo. Väčšina procesov sa vo vinárstve vykonáva bez čerpadiel - gravitáciou. Haras de Pirque sa taktiež usiluje znížiť svoju uhlíkovú stopu.

Vína

Haras de Pirque sa snaží vytvárať jedinečné vína vyrobené s maximálnym nasadením. Vína skutočne odrážajú výraz terroir, ktorý pochádza z Maipu. Majú intenzívnu farbu, vysokú koncentráciu trieslovín a prirodzene bohatú štruktúru.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.