offerBox
1

3. 5. - Degustácia vín El Coto s 5-chodovou večerou v Hoteli Elizabeth

offerImage

Pozývame vás na degustáciu vín El Coto do Hotela Elizabeth, ktorý sa nachádza v srdci mesta Trenčín priamo pod stredovekým hradom. Môžete sa tešiť na kvalitné španielske vína El Coto, ktoré budú podávané k 5-chodovej degustačnej večeri. 

Čítať viac

3+1 ZADARMO na ovocné vína Miluron s kódom RIBEZLA

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Vinárstvo Emiliana oslavuje Deň Zeme

Vinárstvo Emiliana oslavuje Deň Zeme

Emiliana je najväčšie čílske organické vinárstvo, ktoré sa každý rok 22.4. pripája k oslavám Dňa Zeme. Vinárstvo sa plne venuje organickému a biodynamickému pestovaniu hrozna a hospodáreniu, ktoré chráni našu planétu a samozrejme prináša skvelé vína.


Deň Zeme

Od roku 1970 sa Deň Zeme oslavuje po celom svete, cieľom je zvýšiť povedomie o otázkach životného prostredia a ochrane našej planéty. Pri odhadovanom veku 4,543 miliardy rokov stratila Zem za poslednú dobu jednu tretinu svojej divokej prírody. 35 rokov a zmena klímy naďalej spôsobuje zmätok po celom svete. Vinárstvo Emiliana si tento problém uvedomuje od svojich počiatkov a prevádzkovaním organického a biodynamického poľnohospodárstva sa stáva súčasťou tejto oslavy. Rok čo rok – už viac ako štvrť storočia – Emiliana obnovuje svoj záväzok k starostlivosti o prírodu a vyzýva fanúšikov, aby sa pripojili k spoločnej veci. Emiliana vyzýva, aby sme si uvedomili, že Zem a jej ekosystémy nám dávajú život. Spoločne sme teda zodpovední za zachovanie biodiverzity, znižovanie našej uhlíkovej stopy, prijímanie udržateľnejších a ekologickejších praktík a propagácia ekologickejšieho životného štýlu s cieľom vybudovať lepšiu budúcnosť.

Emiliana v súlade s prírodou

Emiliana je najväčšie organické čilské vinárstvo. Vlastní 1 550 ha certifikovaných vinohradov. V roku 1986 bolo založené Rafaelom a Juanom Guilisasti. Vinice sa nachádzajú v oblastiach Maipo, Colchagua, Casablanca, Bio-Bio, Cachapoal a Limar, sú ovplyvnené Pacifickým prúdom a pohorím Ánd. Konzultantom vinárstva je Álvaro Espinoza. Emiliana vyrába vína v 6 kategóriách. Základný rad Adobe Reserva, Novas, potom Signos de Origen nasledovaný prestížnymi vínami Ge a Coyam, šumivé vína a Late Harvest. Ge z ročníka 2001 bolo vyhlásené za najlepšie víno Južnej Ameriky v kategórii Biodynamic. Ide o zmes Carmenere, Syrah a Cabernet Sauvignon, ktorá zreje 16 mesiacov vo francúzskych sudoch. Vinárstvo sa neúnavne usiluje o výbornú kvalitu svojich vín, pričom vždy dodržuje základné princípy ochrany životného prostredia.

 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.