offerBox
1

23. 6. - Párty s Villa Maria

offerImage

Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s obľúbeným vinárstvom Nového Zélandu. 

Pozrieť degustáciu
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Párty s Villa Maria! Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s obľúbeným vinárstvom Nového Zélandu. 

Marchese Antinori získalo vinárstvo Stag’s Leap Wine Cellars

Marchese Antinori získalo vinárstvo Stag’s Leap Wine Cellars

Talianska skupina Marchesi Antinori uzavrela dohodu o kúpe vinárstva Stag’s Leap od Ste. Michelle Wine Estates. Piero Antinori navštívil Napu v roku 1985 a nadviazal silné priateľstvo so zakladateľom Stag’s Leap Warrenom Winiarskim, ktorý sa v roku 2007 rozhodol vinárstvo predať. Spoločnosť Ste. Michelle Wine Estates v tomto roku kúpila 85 % podiel v Stag’s Leap od Winiarskeho a zvyšných 15 % získala skupina Antinori.


Partneri spolupracovali posledných 16 rokov a pomohli Stag's Leap ísť získať úspech a popularitu. Marchese Antinori sú teraz pripravení prevziať plnú zodpovednosť. Transakcia sa má ukončiť do konca júna a predajná cena nebola zverejnená.

Piero Antinori, ktorý je teraz čestným prezidentom Marchesi Antinori, povedal: „V živote je málo príležitostí, keď je k dispozícii kúpiť tak dôležité a historické vinárstvo, akým je Stag’s Leap. Musím poďakovať Ste. Michelle Wine Estates pre túto skvelú príležitosť, ktorá nám bola daná. Ja a moja rodina sme hrdí, že mám možnosť splniť sľub, ktorý som dal môjmu priateľovi Warrenovi Winiarskemu pred 16 rokmi, zachovať dedičstvo a hodnoty takého prestížneho vinárstva, akým je Stag’s Leap Wine Cellars.“

Cabernet Sauvignon z roku 1973 z vinárstva Stag's Leap v roku 1976 porazil Château Mouton-Rothschild a Château Haut-Brion v Judgment of Paris, ktorú organizoval Steven Spurrier. Toto víťazstvo pomohlo dostať oblasť Napa Valley na mapu sveta s vínom a zlepšilo reputáciu Stag's Leap. Niekedy sa hovorí o Stag's Leap ako o jednom z „prvých výrastkov“ v údolí Napa.

Ste. Michelle dohliadala na úspešné obdobie, ale teraz sústredí na severozápadný Pacifik. V roku 2021 Altria Group predala Ste. Michelle do súkromnej investičnej spoločnosti Sycamore Partners za 1,2 miliardy dolárov, čo podnietilo zmenu stratégie.

Shawn Conway, generálna riaditeľka Ste. Michelle, povedala: „Naše korene tento rok dosiahli  90 rokov a sú na severozápadnom Pacifiku. Tam je aj budúcnosť našej spoločnosti. Tento krok nám umožňuje lepšie sústrediť našu energiu a zdroje na časť nášho podnikania s najväčším potenciálom rastu portfólia v severozápadnom Pacifiku.“ Marchese Antinori sa ukázal ako prirodzený nákupca pre Stag’s Leap, ktorý vlastní 120 hektárov vinohradov v Napa Valley (Antica). 

Rodina Antinori patrí medzi najstaršie šľachtické rodiny na svete. Vinič kultivujú nepretržite od 14. storočia. Históriu klanu zveľaďuje viac ako 26 generácii. V súčasnosti vinárstvo vedie Piero Antinori  so svojimi troma dcérami. Vo vinárskom svete meno Antinori patrilo medzi najvplyvnejšie pri vytváraní novej a najvyššej kategórie v oblasti Chianti Classico - Gran Selezione. V portfóliu sa nachádza niekoľko usadlostí s jedinečnými vínami. Badia a Passignano v Chianti, Castello della Sala v Umbrii, Fattoria Aldobrandesca v Maremme, La Braccesca v Montepulciane, Pian delle Vigne v Montalcine alebo Tormaresca v Apúlii. Na vrchole kvality stoja fenomenálna Solaia, Tignanello alebo Guado al Tasso v Bolgheri. Mimo Talianska Marchese Antinori vlastní vinárstva aj v Napa Valley, v Čile (Haras de Pirque) a v Maďarsku (Tűzkő Birtok). 

 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.