offerBox
1

ONLINE degustácia s Antinori

offerImage

Pripojte sa 4.3. na online degustáciu.

Čítať viac
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Použite zľavový kód FRVINO10 na francúzske vína. Platí len do 28.2. Pozrieť vína

En Primeur Burgundsko Domaine Chanson 2019 – Objavte a spoznajte srdce Burgundska.

En Primeur Burgundsko Domaine Chanson 2019 – Objavte a spoznajte srdce Burgundska.

Domaine Chanson
En Primeur

Na základe úspechu našej ponuky vín z Bordeaux spôsobom En Primeur ponúkame našim zákazníkom možnosť zakúpenia šiestich vín v predstihu aj od Domaine Chanson z Burgundska. Vína budú doručené najskôr v júni 2021 v závislosti od vinohradu a klasifikácie.


 

História tohto pestovateľa a negocianta siaha do polovice 18.storočia. Pôvodný názov Maison Verry odkazuje na zakladateľa domény. V roku 1847 ju odkúpila rodina Chanson. Podstatná zmena nastala v roku 1999, keď prešla pod Bollingera. Bollinger angažoval rešpektovaného enológa J.P. Confurona zo známej rodiny vo Vosne-Romanée. Ten zaviedol mnoho zmien aj v ekologickom pestovaní viniča ako aj vinifikácii.

Časť vín vyzrieva vo štvorpodlažnom stredovekom Bastione v Beaune. Klenotom v náhrdelníku vinohradov vo vlastníctve Chansona je Clos des Feves Premier Cru. Taktiež unikátna parcela Vergennes Grand Cru nad dedinou Aloxe- Corton. Vína od Chansona patria v súčasnosti medzi najlepšie z Beaune, navyše za veľmi korektnú cenu.

Aký bol ročník 2019 v Beaune?

Zima bola v južnej časti Burgundska mierna so skorým nástupom jari a takmer ako každý rok s prudkým ochladením a mrazmi v apríli.

Nasledovalo obdobie zrážok, ale rovnomerne so slnečnými dňami. Takmer normálnu jar vystriedalo teplé a slnečné leto sprevádzané výdatnými búrkami. Napriek tomu s nízkym zrážkovým úhrnom a z toho vyplývajúcim stresom viniča., najmä na chudobnejšom pôdnom podloží.

Následkom toho bolo nerovnomerné dozrievanie hrozna z pohľadu parciel. Zber začal 11. septembra so slnečným počasím, ale s nevyhnutnou selekciou hrozna ako aj flexibilitou pri zbere jednotlivých vinohradov. Pred fermentáciou bolo hrozno schladzované s kontrolou teploty počas vinifikácie najmä pri bielych vínach. Ako je to zvykom u Chansona modré odrody boli spracované neodstopkované. 

 

Ako chutí 2019?

Vďaka prejavu počasia ako aj prístupom pri zbere a vinifikácii je devätnástka od Chansona úspechom. Červené vína majú hlbokú farbu a intenzitu vône s tónmi kôstkového ovocia a lesných plodov. Disponujú bohatou ovocnou textúrou a štruktúrou tanínov. Biele vína sú harmonické a elegantné s charakterom pôvodu. Vo vínach je dostatok jedinečnosti, autenticity, elegancie s predpokladom skvelého potenciálu pre vyzrievanie. 
 

Podľa Vincenta Avanela riaditeľa Domaine Chanson je 2019 vynikajúcim ročníkom a bez pochýb sa dá prirovnať k ročníkom končiacim deviatkou ako 1949, 1959 a 1989!

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.