UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Bastille

S írskou matkou a francúzskym otcom, ktorý bol riaditeľom svetovej renomovanej značky spiritov, vytvoril Master Distiller Maison Daucourt úplne novú kategóriu whisky.

Jean-Marc Daucourt má hlboké korene v spiritoch. Jeho rodina vlastní vinohradníctvo a destilériu s prestížnym menom. Ako mladý muž Jean-Marc začal pracovať v slávnej škótskej destilérii, aby objavil pôvod spiritu. Ďalej cestoval po svete, učiac sa dokonalé umenie tvorby whisky. BASTILLE 1789 zabrala dlhé roky práce Jean-Marca, aby vytvoril jedinečnú whisky s jedinečným francúzskym "Savoir faire" a dokonalou rovnováhou.

Jean-Marc vybral najvyššiu kvalitu sladového jačmeňa a pšenice pestovanej na severovýchode Francúzska, kde niektorí z najlepších výrobcov škótskeho sveta získavajú svoj slad. Používa najčistejšiu vodu prirodzene filtrovanú po stáročia pomocou vápenca. Využíva svoje "Savoir-Faire" a  rodiné dedičstvo destilácie spiritov už 150 rokov.

Proces starnutia sa robí v malých dávkach rôznych druhov drevených sudov, vrátane najluxusnejšieho francúzskeho dubu Limousin po prestížnych vínach a po „Eau de vie“ (francúzsky spirit – voda života).

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.