Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Spoznajte Tokaj a tokajské víno

Spoznajte Tokaj a tokajské víno

Ostrožovič

Ako majú Francúzi Sauternes, Španieli Sherry alebo Portugalci Porto, tak my máme na Slovensku Tokaj. Unikátna vinohradnícka oblasť v strednej Európe, ktorú predeľuje hranica medzi dvoma štátmi. Slovensko – Maďarská apelácia známa ďaleko za hranicami oboch štátov, ktorá si svoj kredit nepostavila na vysokom bodovom hodnotení vplyvných kritikov, ale na zručnosti miestnych vinárov, schopných využiť jedinečný terroir oblasti a vyrobiť výborné tokajské vína.


Tufová pôda ovplyvňuje rast viniča a následne tvorbu aromatických látok v dozrievajúcom hrozne.

Tokajské víno vďačí za svoj status unikátnym klimatickým podmienkam, ktorých nie je vo svete príliš. Charakter oblasti sa formoval už pred 12 mil. rokov. Seizmickou činnosťou sa pod Panónskym morom tvorilo vulkanické podložie, ktoré umožňuje viniču dnes hlboko zapustiť korene. Tufová pôda ovplyvňuje rast viniča a následne tvorbu aromatických látok v dozrievajúcom hrozne.

Blízkosť riek vplýva na mikroklimatické podmienky ovplyvňujúcich tvorbu cibéb počas jesene. Selekciou týchto hrozienok, ich spracovaním a vyzrievaním v sudoch vznikajú vína s neopakovateľným senzorickým prejavom. Tradičný štýl vín neumožňuje technologický prístup vinohradníkov a vinárov tak ako v iných vinohradníckych oblastiach zameraných na kvantitu. 

V tufových pivniciach vyzrievajú oxidatívnym spôsobom niekoľko rokov. Tokajské víno tak získava zlatisto – jantárový vzhľad s tónmi sušeného ovocia a orieškov. Žiaľ niektorí výrobcovia uprednostňujú atraktívny prejav pripomínajúci skôr Sauternes. V rokoch s nedostatočnou tvorbou cibéb vznikajú skvelé autentické vína s odtlačkom oblasti.

Suché odrodové vína s množstvom jemných nuáns a odtieňov oslovujú širšie spektrum milovníkov vín a otvárajú dvere k objaveniu ich expresívnejších a tradičných súrodencov. Skvelou alternatívou sú tiež prírodne sladké vína s rukopisom autora a ročníka. Nová vlna prispieva k vzniku alternatívnych vín využívajúc pozitívny oxidatívny prístup, ktorý je čoraz vzácnejší.

Vína z Tokajskej vinohradníckej oblasti sú vynikajúcimi médiami v gastronómii. Vďaka pulzujúcej kyselinke vynikajúco dopĺňajú aj tradičné pokrmy s vyšším obsahom tuku. Jemne oxidatívny prejav a bohaté telo alternuje červené vína, najmä pri vínach so zvyškovým cukrom a potrebnou fľašovou zrelosťou. Napokon vína s vyšším podielom aromatických odrôd a intenzívnou vôňou a chuťou k modernej kuchyni s fúziou viacerých kontinentov a vplyvov.

Zopár čísiel: 

Plocha vinohradov: Slovensko 908ha, Maďarsko 5747ha

Vinohradnícke obce: Slovensko 7, Maďarsko 27

Pestované odrody: Slovensko 3, Maďarsko 6

Pomer: Furmint (SK 70%, HUN 69%), Lipovina (SK 25%, HUN 18%), Muškát žltý (SK 3%, HUN 9%)

Vinárstva: Slovensko 14 (J&J Ostrožovič, Tokaj Macík Winery), Maďarsko 190 (Oremus)

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.