Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Čo znamená „Vins Clair“ a zážitky z výletu do Champagne

Čo znamená „Vins Clair“ a zážitky z výletu do Champagne

Bollinger
Ayala
Šampanské

Každoročne sa začiatkom marca koná vo Francúzskej oblasti Champagne týždeň s názvom Vins clairs. Jedná sa o udalosť, kedy sa vo veľkej časti  vinárstiev v oblasti Champagne miešajú cuveé na základné vína. Tento rok sme sa spolu s klientami vybrali objaviť tajomstvo do Champagne. Prečítajte si osobnú skúsenosť z tohto výletu od nášho someliéra Martina Priečka.


Bollinger používa obrovskú 5,5 kilometrov dlhú pivnicu, ukrývajúcu niekoľko miliónov fliaš.

 

Výlet začal letom do Paríža odkiaľ je oblasť Champagne s jej najväčším mestom Remeš vzdialená približne 120km. Práve v centre Remeša sme boli ubytovaní a odtiaľ sme vyrážali do jednotlivých vinárstiev. Prvé poobedie sme sa presunuli do dedinky Ay, ležiacej v srdci samotnej oblasti Champagne neďaleko Épernay. 

Objavte vína z Champagne v našom eshope.

Degustácia Ayala

Cieľ bol jasný, prehliadka vinárstva Ayala spojená s degustáciou a prednáškou „čo stojí za úspechom vinárstva“.  Po príchode na dvor nádherného statku, v ktorom vinárstvo Ayala sídli a krátkom privítaní, nás rozdelili do skupín a predstavili program. Okrem našej slovenskej skupiny sa tejto udalosti zúčastnili aj Srbi, ktorí absolvovali program s nami, ale taktiež Nóri, Rusi, Ukrajinci a Američania. 

Prvou zastávkou našej skupiny bola degustácia portfólia vinárstva Ayala, kde sme postupne predegustovali Brut Majeur, Rosé Majeur, Brut Natur, Blanc de Blanc 2012 a Perle D´Ayala. Ako to pri správnej degustácii býva, zoznámili nás s filozofiou a štýlom vinárstva. Po degustácii sme pokračovali na strechu jednej z nehnuteľnosti, odkiaľ sme mali veľkú časť oblasti Champagne ako na dlani. Aj napriek nepriazni počasia sme si výhľad náležite užívali. 

Ďalšie kroky viedli do pivnice, ktorá je v hĺbke 25 metrov, tam nás zasvätili hlbšie do problematiky výroby pravého Champagne. Videli sme, kde sa základné vína vyrábajú, blendujú, po pridaní tirážneho likéru sa dajú kvasiť druhý krát, kde sa odkaľujú – striasajú, odstreľujú aj dozážujú. Celý proces je naozaj unikátny a práve množstvom maličkostí sa od seba vinárstva líšia.

Nasledovala ochutnávka mladých vín z nerezových tankov pod vedením hlavnej pivničnej majsterky Caroline Latrive, tak toto bol teda zážitok. Hrozno z každej vinice sa vinfikuje oddelene a tým pádom sme mali možnosť vyskúšať rôzne odrody z rôznych polôh a ich chuťový a aromatický profil, to ukázalo účastníkom aké dôležité je vybrať správny pomer základných vín do cuveé, aby  z toho vzniklo Champagne prezentujúce štýl vinárstva.

Svieže Champagne

Nasledovala večera, kde tiekli produkty značky Ayala potokom a boli sprevádzané najrôznejšími kanapkami. Za zmienku stojí trhané kačacie mäso, krevety, mušle, dubákové risotto alebo miniatúra cheesecaku. Okrem kvalitného jedla a Champagne aj rozhovory s inými účastníkmi umocnili pozitívny dojem z vinárstva.

Ayala je Champagne dóm fungujúci od roku 1860, z usadlosti na vás dýcha veľkolepá história a zlatá éra, ktorú vinárstvo zažilo medzi rokmi 1920 - 1950. Od roku 2005 patrí do portfólia spoločnosti Bollinger a začal jeho prerod na moderné vinárstvo, ktoré si zakladá na kvalite hrozna, jeho spracovaní a komunikácii smerom k spotrebiteľom. Dnešným Ayala štýl je Freshness, elegance and low dosage.

Majoritnou odrodou je Chardonnay, ktoré tvorí základ každého z vín. Najmodernejšia technológia, nerezové tanky, nový dizajn vnútorných priestorov, party terasa, budova zasadená v kopci s vinicou na streche, jasne definovaný štýl vín a vizibilita značky posadila vinárstvo do 21. storočia a snaží sa osloviť mladých moderných konzumentov.

Napríklad ich Rosé Majeur, ktoré je namiešané z 50% Chardonnay, 40% Pinotu noir (6% červené víno) a 10% percent Pinotu meurnier a blendované z troch ročníkov a nechané 3 roky na kvasničných kaloch, bolo naozaj osviežujúce. Champagne lososovo ružovej farby s arómou citrusových plodov, jahôd a malín, s chuťou plnou nôt červených egrešov, malín, ale aj sviežich citrusov bude výborným spoločníkom na teplé letné večery.

Nový ročník Champagne

Druhý deň sme sa hneď po raňajkách vybrali do ďalšieho vinárstva sídliaceho taktiež v dedinke Ay. Tento krát to bola značka Bollinger. Po príchode nás opäť zhromaždili spolu s ostatými účastníkmi a následne rozdelili do skupín. Prehliadka až na pár malých detailov prebiehala ako predchádzajúci deň,  pozreli sme si vinárstvo, obrovskú 5,5 kilometrov dlhú pivnicu, ukrývajúcu niekoľko miliónov fliaš čakajúcich na svoju chvíľu, predstavili filozofiu a štýl vinárstva. Okrem fliaš, ktoré boli stále vo výrobnom procese pivnica obsahovala aj veľký archív, vitrínu s historickými etiketami, ale aj stenu z kriedy, ktorá je v oblasti veľmi podstatná. 

Po východe z pivnice sme sa išli pozrieť na posledného Cooper-a pracujúceho vo vinárstve. Nie, nemyslíme tým Bradlleyho Coopera, ale pána, ktorý upravoval použité sudy dovezené z vinárstva Domaine Chanson, aby boli vhodné na použitie pri výrobe  Bollingeri. Okrem nerezových tankov totiž vinárstvo sudy využíva na vinifikáciu, ale aj zrenie jednotlivých odrôd z rôznych parciel. Nasledovala degustácia tichých vín z nového ročníka, ku ktorým sa ale priplietli aj niektoré z rezervných vín starších ročníkov a jedno víno červené. Opäť krásna možnosť porozumieť teórii z pivnice v praxi. 

Absolutná špička Champagne

Mimochodom viete, že Bollinger je vlastníkom viac ako 180ha vlastných viníc, z ktorých vyrábajú okolo 300 tichých vín a jedno z nich je červené. Je to La Côte Aux Enfants, okrem použitia pri výrobe ružových Champagne, kde sa malé percentá tohto vína pridávajú do základného cuveé sa predáva aj ako špičkové červené, ktoré mnohí znalci prirovnávajú k veľkým Pinotom z Burgundska.

Nasledoval slávnostný obed, kde sme si vychutnávali vzorky ako Special cuveé brut, Rosé brut, La Grande Anné 2006 a La Grande Anné rosé 2006 z výbornými jedlami. Po fantastickom obede nasledovalo len bezhlavé nakupovanie suvenírov a vín a presun späť do Remeša. 

Bollinger je vinárstvo, ktoré funguje od roku 1829. Odvtedy si tvrdohlavo ide svoju cestu zameranú na výrobu kvalitných šampanských, neakceptujúc nič iné ako dokonalosť.  „Powerful spohisticated and complex style“ dosahujú majoritným používaním odrody Pinot Noir, využívaním rezervných vín, ktoré zrejú v magnum fľašiach v pivnici, ale aj možnosťou výberu, ktoré nové vína si nechajú a použijú, naopak ktoré predajú. V Bollingeri sú totiž „posadnutí“ kvalitou.

Absolutná špička Champagne

Hovorí sa, že ak chceš posúdiť kvalitu vinára, daj si jeho základné víno.  Ak si vezmeme, že základné Special cuveé Brut je namiešané z 60% Pinotu noir, 25% Chardonnay a 15% Pinotu meurnier, z toho 85% hrozna pochádza z Premier cru a grand cru viníc a v pivnici zrie viac ako dvojnásobok času, ktorý udáva vinársky zákon, niekedy aj 4 roky k tomu je miešaný z ôsmych ročníkov, pričom nad najnovším prevládajú ročníky ktoré 5 – 15 rokov zreli, niektoré z nich v 1,5 litrových fľašiach v pivnici. Stojí pred nami naozaj prémiový produkt v základnej kategórii ponúkajúci vysoký štandard zážitku.  Imidž vinárstva dotvára spojenie s akčným hrdinom Jamesom Bondom, kde k jednotlivým filmom Bollinger vyrába limitované zberateľské kúsky.

Poobede už len prechádzka v Remeši a návšteva miestnej katedrály Notre-Dame ktorá bola vybudovaná pre korunovácie kráľov. Samozrejme ešte kontrola miestnej gastronómie a ráno odlet domov. Tento výlet mi ukázal o čom Champagne naozaj je a to je precíznosť, zanietenosť, skromnosť a história, ale hlavne ukážka toho, ako ľudia z oblasti zmenili pohľad na kľúčovú nevýhodu v počasí a postavili si na nej reputáciu, hlásali ju do sveta a stali sa svetovým pojmom.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.