Značka Seña bola založená ako spolupráca vinárskeho umenia Eduarda Chadwicka s Robertom Mondavim, no od roku 2005 je jej stopercentným vlastníkom Chadwick. Dal si za úlohu vytvoriť ikonické čilské víno, ktoré by dokonale vyjadrilo terroir údolia Aconcagua. Víno je vyrobené zo zmesi šiestich klasických červených hroznových odrôd: Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenère, Cabernet Franc, Petit Verdot a Malbec. Hrozno pochádza z vinohradov Seña Hillside v údolí Aconcagua, v ktorom sa pestuje podľa bio-dynamických princípov, a víno neskôr fermentuje v nerezových tankoch a zreje v malých francúzskych sudoch po dobu 22 mesiacov.
S menami Chadwick a Mondavi sa tiež spája vinárstvo Vina Caliterra. Vzniklo v roku 1996 ako ďalší spoločný projekt oboch vínnych velikánov, no od roku 2004 patrí výlučne Chadwickovi. Nachádza sa v srdci Colchagua Valley a patrí jej 1085 ha vinohradov, z čoho 75 % tvorí nedotknutá pôda. Nečudo, že hlavnou filozofiou vinárstva je dôraz na harmóniu medzi prírodou a človekom. Na vrchole ponuky stojí prestížne víno Cenit v štýle Bordeaux.
Centrálne úspešné
Ďalším významným regiónom Čile je Centrálne údolie, o ktorom už jeho meno napovedá o polohe i úspechu. Práve toto je najproduktívnejšia a medzinárodne najznámejšia vinohradnícka oblasť Čile, z veľkej časti aj vďaka blízkosti hlavného mesta Santiaga. Práve tu majú sídlo najvýznamnejší čilskí producenti vína ako Lapostolle, Emiliana i Arboleda.
Aj napriek pomerne krátkej histórii sa vinárstvu Casa Lapostolle darí produkovať pozoruhodné vína s organickým a biodynamickým prístupom. Jeho majiteľka Alexandra Marnier-Lapostolle ho za tri dekády premenila na jednu z najvýznamnejších čílskych spoločností, a ich víno Clos Alpata patrí medzi trojicu vín, ktoré ako jediné vína z Čile získali 95 alebo viac bodov na 100-bodovej stupnici Wine Spectator. Vinárstvo sa nachádza v údolí Colchagua, kde im patrí 500 ha vinohradov, medzi nimi aj viac než polstoročie starý vinohrad Apalta.