UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Kúpte rum a získajte DARČEK! Miniatúrka Malecon Reserva Imperial 0,05l. Pozrieť rumy.

DON Q

Destilería Serrallés je rodiskom prémiového portorického rumu s dedičstvom z roku 1865. Dnes je Destilería Serrallés jedným z najväčších výrobcov rumu na svete, len v Portoriku pokrýva táto značka takmer 70 % trhu. Tento rok tam bolo predaných viac ako 1 milión sudov. Je jednou z najstarších súkromných a prevádzkovaných spoločností v USA. V súčasnosti je výrobný proces spoločnosti Serrallés charakterizovaný viacnásobným systémom destilácie a aktívnou filtráciou cez čierne uhlie, ktorá produkuje čistý a poctivý rum. Tým, že Don Q musí nakupovať melasu a nedokáže zaručiť jej 100% kvalitu, vymysleli spôsob, ako udržať kvalitu svojho produktu počas celej doby ich existencie. A to pasterizáciou. Nasledovne používajú vlastné kvasinkové kultúry, ktoré vytvoria fermentáciu, tá trvá 48 – 52 hodín. Potom prebiehajú 2 typy destilácie – prvá 5-kolónová still destilácia, ktorou sa tvorí jemný rum a 1-kolónová destilácia na výrobu ťažšieho rumu. Remeselné starnutie v amerických bielych dubových sudoch po bourbone a starostlivý blending, následná filtrácia cez uhlie –  výsledkom sú exkluzívne recepty rodiny Serrallés, ktoré boli zdokonaľované počas šiestich generácií.

Mimo nespočetných ocenení sa Don Q destiléria pýši zlatou medailou z prestížnej súťaže The Spirits Business 2017 troch produktov z portfólia , a to Don Q Single Barrel 2005, Don Q SpicedDon Q 151°

Výnimočnosťou tejto značky sú : 150. ročná tradícia, originálny portorický rum, pasterizovanie melasy, dva typy destilácie, blendovanie rumov, celý proces výroby prebieha v Portoriku, kóšer výrobok, jedna z najekologickejších destilérii na svete.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.