UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Šieste najlacnejšie bublinky v košíku sú automaticky zadarmo. Pozrieť pravidlá. Nakúpte nad 50 € a vyhrajte Prosecco v hodnote 200 €. PROSECCO súťaž.

Winery header

Livio Felluga

História vinárstva Livio Felluga sa začala písať na konci 2. svetovej vojny, keď sa Liviovi podarilo získať vinice pri Rosazzo v provincii Udine a v okolí oblasti Colli Orientali del Friuli.

Livio Felluga bol odvážny, vizionársky, osvietený a celosvetovo považovaný za priekopníka fruilanskej a talianskej enológie. Známy mimoriadnou kvalitou vín zvečnenou etiketami, ktoré predstavujú starodávnu mapu jeho vinárstva. Vína Livio Felluga sa vyrábajú každý rok podľa filozofie založenej na hodnotách úcty a vášne pre krajinu a v súlade s nadčasovými vedomosťami zakladateľa. V každej fľaši je možné nájsť vlastnosti, ktoré odrážajú Friuli - vyváženosť, hladkosť, elegancia a harmónia.

Príbeh rodiny Felluga sa začal na Istrii, ktorá bola vtedy ešte súčasťou Rakúsko-Uhorska. Práve tam starý otec Felluga pestoval vinič, vyrábal vína z odrôd Refosco a Malvasia. Mali tam vinice a malú trattoriu na Isola d'Istria. Livio Felluga sa presťahoval do Friuli koncom tridsiatych rokov minulého storočia a usadil sa na miernom úpätí pohoria Rosazzo, v Brazzano neďaleko Cormons. Odvážne začal renovovať staré vinice Rosazzo a vysádzať nové, zavádzajúc inovatívne nápady a metódy. V roku 1956, keď Livio predpokladal implementáciu označenia pôvodu, si vybral starodávnu mapu oblasti, aby vytvoril ikonickú etiketu, ktorá svetu povie príbeh jeho vín. Priekopnícku víziu, hlboké znalosti, úctu k vinohradom a posadnutosť kvalitou, ktorú kedysi stelesňoval sám Livio Felluga, spoločnosť v priebehu rokov s hrdosťou vykonáva. Dnes rodinné vinárstvo vedie Liviov syn Andrea Felluga. Vďaka práci Andrey Fellugu a Viorela Flocea spolu s toskánskym konzultantom Stefanom Chiocciolim dosahujú výborné výsledky.

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.