Doprava zadarmo nad 50 EUR Viac ako 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Villa Maria: klenot z Nového Zélandu

Villa Maria: klenot z Nového Zélandu

Villa Maria

Spoznajte príbeh najznámejšieho novozélandského vinárstva, ktoré produkuje skvelé vína všetkých druhov. Moderné vinárstvo oprávnene zbiera najvyššie hodnotenie za produkty aj pokrokový prístup.
 


Začiatky vinárstva Villa Maria sa odohrali v roku 1961, kedy si 21-ročný George Fistonich prenajal od svojho otca asi päť akrov (cca 2 ha) v Mangere na predmestí Aucklandu. Na pestovanie viniča zvolil plochu jedného akra (asi 0,5 ha), nasledujúci rok zožal hrozno a vyrobil prvé víno pod hlavičkou Villa Maria Estate.

Počas 60. rokov rozkvitala Villa Maria tiež vďaka podpore manželky zakladateľa. Vinárstvo produkovalo suché červené a biele vína z viniča zo širokého okolia Aucklandu. Na začiatku 70. rokov si zakladateľ mohol dovoliť zamestnanca a vinárstvo začalo expanziu.

V roku 2000 bolo otvorené vinárstvo Marlborough a o rok neskôr sa vinárstvo rozhodlo zavrhnúť tradičné korky a prejsť kompletne na skrutkovacie uzávery. V roku 2005 sa otvorilo vinárstvo Auckland, spoločne s vinárskym parkom.

V roku 2009 bol George Fistonich vymenovaný za rytiera pre svoje prínosy v novozélanskom vinohradníctve a získal titul Sir. Myšlienky a činy vizionárskeho zakladateľa dokonale reprezentujú zrod a pokrok vinárstva, ktoré v roku 2012 oslávilo 50 rokov existencie. Medzi hlavné vinice, ktoré vinárstvo využíva, patria lokality Aucklande, Marlborough, Hawkes Bay. V súčasnosti Villla Maria zamestnáva viac ako 250 stálych pracovníkov a exportuje vína do viac ako 50 krajín sveta. Právom sa honosí titulom - najviac oceňované vinárstvo Nového Zélandu.

Vinárstvo sa plne odovzdalo trvalo udržateľnému prístupu a dlhodobému cieľu vyrábať vína v bio organickej kvalite. Dnes je približne 25 % vinohradov obrábaných organicky, bez použitia syntetických pesticídov alebo hnojív a 22 % vinohradov už získalo organickú certifikáciu. Vo viniciach používajú prirodzené osvetlenie. 70 % obalu vína Private Bin je vyrobeného z recyklovaných materiálov. Firma takisto začala používať o 33 gramov ľahšie fľaše pre zníženie emisií uhlíka. Vo viniciach sa pasie približne 500 oviec, ktoré okrem spásania poskytujú aj prirodzené hnojivo.

Objavte vína Villa Maria v našom eshope.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.