UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Tipy na vína zo slovenského vinárstva Golguz

Tipy na vína zo slovenského vinárstva Golguz

Vinárstvo Golguz patrí do hlohoveckého terroiru, tvoriaceho významnú časť Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Golguz obhospodaruje celkovú výmeru 230 ha vinohradov a patrí k najväčším vinohradníkom v rámci Slovenska.

Odpovedá Miloš Holík.


Ktoré víno z Vašej ponuky je absolútna topka, na ktoré ste ako vinárstvo hrdý?

"Medzi naše vlajkové lode patria odrody Rulandské biele, Rulandské šedé a Chardonnay. Týmto odrodám veľmi svedčí naša vápenatá pôda. Momentálne v predaji máme ako TOPku Rulandské biele, výber z hrozna, ročník 2019, suché. Toto víno pochádza z našej najstaršej vinice, ktorej výsadba bola realizovaná v roku 1974, víno nám bodovalo na domácich a zahraničných súťažiach."

Odporučte čitateľom víno, ktoré víno by mali určite ochutnať a prečo. Vedeli by ste nám odporučiť jesennú kombináciu jedla a vášho vína? 

"Na jeseň, keď začínajú oberačky, tak nesmie na stole chýbať pečená kačica, prípadne hus s lokšami. K tomuto jedlu by som odporučil z našej kolekcie Rulandské modré, bobuľový výber, ročník 2018."

Prezraďte nám nejaké novinky alebo aktuálne úspechy vo Vašom vinárstve?

"Čo sa týka najnovších úspechoch na súťažiach, tak za zmienku stojí veľká zlatá medaila na súťaži v Kyjove, kde sa hodnotili len Burgundské odrody a naše Chardonnay  tam získalo veľkú zlatú medailu. Ďalšie významné ocenenie sme získali v Paríži, odkiaľ sme si priniesli zlatú medailu za Muškát moravský, zo súťaže SAKURA v Japonsku sme si priniesli zlatú medailu za Pálavu hrozienkový výber."

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.