offerBox
1

Párty s VILLA MARIA

offerImage

Záhradná párty a degustácia vín Villa Maria. Už 5.8.!

Lístky TU
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

TALIANSKE LETO 100 vín v akcii.

Exkluzívne vína

Exkluzívne vína

Villa Maria
Penfolds
Caliterra
Stag´s Leap
Seňa
Champagne Bollinger
Blandy's Madeira
Rutini

Každá vinohradnícka oblasť disponuje jedinečnými klimatickými podmienkami, ktoré v spolupráci s človekom umožňujú vyniknúť vínam s unikátnym rukopisom a kvalitou. Takéto vína mávajú neopakovateľný senzorický prejav spojený s ich veľkým potenciálom pre vyzrievanie, ktorý ho ešte viac umocňuje. Vzhľadom na to, že sa jedná o vína v limitovanom množstve je dopyt po nich veľmi vysoký. Tradične sa tieto vína označujú ako ikonické, prestížne, investičné, dokonca aj snobské.


Zo širokého portfólia spoločnosti sme pre vás vybrali desiatku, ktorá všetky tieto atribúty spĺňa. Ďalších desať vín nájdete v Inšpirácii exkluzívne vína. Výber bol naozaj ťažký. Každé víno navyše bez preháňania, prináša bežnému milovníkovi vín možnosť dotknúť sa perami hviezd... Výber exkluzívnych vín nájdete v našom výbere.

Penfolds Grange 2015 Grange je inštitúcia a mať ho v pivnici, archíve či reštaurácii je ako pozerať doma na Picassa. Obrovský dopyt najmä z Číny robí z neho absolútne nedostupné víno. Slovensko sa muselo "uspokojiť" s 12 kusmi. Niektoré krajiny nedostali nič! O tom či je toto víno vznešené, emancipované, dramatické, intelektuálne, vulgárne, nadčasové alebo drahé nemá zmysel polemizovať. Mali by sme byť nadšení, že vôbec existuje. Chuť vína je expresívna, robustná so šťavnatým nádychom čiernych ríbezlí, čučoriedok s pekne vyváženým objemom tanínu s nádychom čokolády a sladkého drievka.

Villa Maria The Gravels Ngakirikiri 2013Prvý ročník, ktorý sa stal vlajkovou loďou novozélandského vinárstva Villa Maria za takmer 60-ročnú históriu vinárstva. Z pohľadu someliéra Rasťa Šutáka ide o jeden z dvoch najlepších Cabernetov z Nového Zélandu. Do vína sa dostala aj štipka Merlotu. Vyrobených bolo len 1000 kartónov. Precízne a pozoruhodne komplexné víno s dokonalým odtlačkom pôvodu. Obdivuhodný potenciál pre ďalšie vyzrievanie.

Stag´s Leap Wine Cellars FAY Cabernet Sauvignon Stag´s Leap District 2014 - Ak si odložíte toto víno bude chutiť podobne ako v súčasnosti 2005. Viacvrstvová vôňa, ktorá sa postupne otvára. Zatiaľ dominujú čerešne a slivky s dotykom tabakového listu, čaju Earl Grey a opracovanej kože. Zamatové, ušľachtilé v chuti, ktorá začína pôsobiť vážne. Všetko rámcované sviežosťou a vitálnou kyselinkou. Komplexné a precízne. Víno pôsobí zároveň elegantne a noblesne. Potenciál na archiváciu. Najlepší Fay v histórii vinárstva.

Caliterra Cenit Vertical 2x2005/2x2007/2x2009 - Skvelá vertikála. 2005 bol prvý ročník tohto ambiciózneho vína, ktorému sa podarilo zaradiť medzi Top triedu veľkých čilských vín. Takto pokope sú tieto vína v podstate nezohnateľné, takže zberatelia by sa mali mať na pozore. Cenit sa teší pozornosti majiteľa vinárstva aj vďaka citlivému prístupu pri jeho výrobe. Ročne sa tohto vína vyrobí len 1000 kartónov číslovaných fliaš. Z ročníka 2005 to bolo len 500! Vína z Colchaguy potrebujú čas, čoho sú dôkazom aj tieto vína s excelentnou fľašovou zrelosťou a výrazom. Posledné 3 kusy exkluzívnej vertikály pre zberateľov. 

Seña 1,5L 2011Seña je prémiové čilské víno, ktoré vzniklo spojením vinárskeho umenia Roberta Mondaviho a Eduarda Chadwicka z Viña Errazuriz. Od roku 2005 vinárstvo patrí rodine Chadwick. Veľkolepé víno porovnateľné s najlepšími ročníkmi vinárstva. Od roku 2005 sa vinohrady obhospodarujú v biodynamickom režime. Ročník 2011 je zmesou 58% Cabernet Sauvignon, 15% Carmenere, 15% Merlot, 7% Petit Verdot a5% Cabernet Franc. Z vína cítiť autoritu a charakter. Jeho francúzsky rukopis v senzorike rešpektuje pôvod a v starších ročníkoch význam vína nie len pre Čile. Pozor v 1,5l fľaši Magnum vyzrieva pomalšie. K dispozícii iba 3 kusy. 

Rutini Filipe Rutini 2009Felipe Rutini, pôvodom z Talianska, založil vinárstvo koncom 19. storočia v Uco Valley – Mendoze. Víno, ktoré nesie meno zakladateľa, pochádza z dnes už nejestvujúceho staršieho vinárstva Bodega La Rural. Víno, ktoré je často označované ako ikonické. V skutočnosti je to jednoducho takmer dokonalé víno. Dlhodobo vypredané víno, ktoré sa objavuje z času na čas v nejakej aukcii alebo večierku zo zásob hostiteľa. To, že sa dá stále kúpiť na Slovensku je zázrak. Prvý ročník bol 1981 a na trh bol uvedený o štyri roky neskôr, k 100. výročiu založenia vinárstva. V ústach je to bohémske víno ako maľba od impresionistu, ale s jasnými kontúrami a farbami.

Château Pontet Canet 2010 Klenot Pauillacu založený v 18. storočí. Dnes vo vlastníctve rodiny Tesseron. Pontet 2010 je fantastické víno. Napriek vyšším cenám ročníka, je toto víno výhodnou kúpou. Bez ohľadu na jeho klasifikáciu, sa jedná o jedno z najlepších vín ľavého brehu. Mnohé vína pôsobili z desiatky ťažkopádne až "stereoidovo", ale Pontet je aj vďaka biodynamike prirodzene harmonický, krásne vrstevnatý a tradične mäsitý. O dve desiatky rokov, pri oveľa vyšších cenách, si uvedomíme, aký nádherný a lacný Pontet Canet 2010 je, 65 % Cabernet Sauvignon, 30 % Merlot, 4 % Cabernet Franc a 1 % Petit Verdot. Ročník jednej generácie.

Domaine Chanson Corton Vergennes Grand Cru  2014Biela rarita z juhovýchodnej časti Cortonu. Corton Vergennes je jedno z mála bielych vín z východnej časti tohto Grand Cru. Vyrába sa z pol hektárovej parcely. Intelektuálne víno s nezameniteľným prejavom odrody, terroiru a výnimočného ročníka. Porovnať ho s niečím podobný je takmer nemožné. Aj preto je toto víno veľkou raritou. S postupom času a narastajúcim vekom viniča bude čoraz vzácnejšie a pochopiteľne drahšie. Očarí Vás minerálno dymovou vôňou. Veľkolepá chuť s pozoruhodnou štruktúrou. Výnimočný ročník pre biele burgundské, výnimočné víno vo fľaši. Mohutný a rafinovaný Corton.
 

Champagne Bollinger Vieilles Vignes Francaises Blanc de Noirs 2007Klasický predstaviteľ štýlového Champagne s bohatou históriou a skvelými vínami. Pinot Noir v jedinečnom prejave. Z pôvodných troch vinohradov v Ay a Bouzy, ktorých história siaha do 19. storočia, zostali dva, rovnako ako počet posledných 2 kusov k dispozícii. Unikátne víno, ktoré sa predáva „na prídel“. Produkcia tohto ročníka je len 3132 fliaš. Ročník 2007 rozohral partiu v komplexnom až burgundskom prejave s architektúrou chuti bez kompromisov. Hovorí sa, že kto neochutnal toto víno, nespoznal Champagne. Jedno z najobľúbenejších vín Richarda Juhlina. O tomto ročníku napísal, že od prvého dúšku bol konfrontovaný s kolosálnou pôsobivosťou, veľkoleposťou a farbistým dojmom, porovnateľným s veľkým Rizlingom z Rheingau alebo burgundským z najlepšej vinice. 

Blandy's Madeira Terrantez 1976Madeira od Blandy´s je ostrovom pre všetkých, ktorý si dokážu vychutnávať život alebo meditovať  s kalichom hodnotného vína. Vzácna Frasqueira z odrody Terrantez.  Jej posledné veľmi malé plochy sú na ostrove Madeira, Azorských ostrovoch a v Portugalsku. Fľašovaná bola v roku 1997 v limitovanom počte  8850 fliaš. Pre milovníkov tohto štýlu - nevyhnutné a obohacujúce s množstvom jemných nuáns a vrstiev, ktoré sa degustáciou postupne otvárajú. Pre začiatočníkov - prekvapujúce a napriek veku osviežujúce víno na ktoré sa tak ľahko nezabúda.
 

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.