Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Vyberte pekné víno na Valentína. Inšpirácie pre vás

ABK6 je najlepší koňak roku 2019

ABK6 je najlepší koňak roku 2019

ABK6

Koňaky ABK6 sa tradične umiestňujú na popredných miestach v súťažiach. 21. mája sa v Londýne vyhlasovali World Drinks Awards. ABK6 VS a ABK6 XO Renaissance vyhrali prvé miesta vo svojich kategóriách - kategória VS a kategória XO.

Cognac ABK6 XO RENAISSANCE => World Best Cognac 2019 & World Best XO 2019 of the category

Cognac ABK6 VS => World Best VS 2019 of the category


Pôvodné pivnice, kde zreje koňak sú staré viac ako 100 rokov, no technológia v tejto pálenici patrí medzi tie najmodernejšie v Cognacu.

ABK6 bol založený v 90-tych rokoch vizionárom Francizom Abecassisom. Tento producent koňaku, označuje svoje produkty ako Single Estate Cognac - všetko prebieha na jednom pozemku a z vlastného hrozna - 250 ha, 23 pivníc, 3500 sudov z limousine dreva. Rodina Abecassis je jedným z najväčších vlastníkov pôdy a vinohradov v centrálnej oblasti Champagne. Hrozno pochádza hlavne z oblastí Grande Champagne a Petit Champagne (podoblasti Cognacu) a na výrobu koňaku sa pestujú hlavne odrody Ugni Blanc a Colombard. Technológia v ich pálenici patrí medzi tie najmodernejšie v  Cognacu. Firmu riadi mladá len 27 ročná Elodie Abecassis, ktorá je vo svojom veku najmladšou riaditeľkou pivníc v celom regióne.

 

ABK6 Cognac XO Renaissance

Koňak má farbu starého, tmavého mahagónu so zlatými odleskami a arómu plnú vôní, v ktorých dominuje sušené ovocie, orechy a tóny sladkého drievka, ktoré sa ďalej rozvíjajú do vône korenia a ovocných koláčov. Chuť tohto vzácneho destilátu je plná a jemná, no zároveň elegantná, s tónmi pomarančovej kôry a fíg a so záverom dubového dreva a korenia. ABK6 Cognac XO Renaissance nájdete v našom eshope.

ABK6 Cognac VS Pure Single

Tento koňak je zmesou 3 – 7 rokov starých koňakov a má krásnu zlatú farbu s jantárovými odleskami. Na začiatku vám aróma učaruje nótami marhúľ a čerstvého hrozna a postupne sa rozvinie smerom k vôňam jemného korenia a ovocných koláčov. Podnebie je svieže a elegantné, pomerne výrazné a s výnimočne dlhou dochuťou. ABK6 Cognac VS Pure Single nájdete v našom eshope.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.