offerBox
1

18. 4. - MasterClass Chateau du Cedre na Starej Vajnorskej

offerImage

18. apríla budete mať príležitosť ochutnať v sprievode Aurore del Vitto zo Chateau du Cedre osem vín, medzi nimi aj vzácny Le Cédre Blanc.

Čítať viac

3+1 ZADARMO na ovocné vína Miluron s kódom RIBEZLA

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Winery header

Adamus

Adamus prestavuje kombináciu toho najlepšieho z regiónu Bairrada v Portugalsku. Unikátny a inovatívny štýl super prémiových destilátov s výnimočnou kvalitou a dizajnom. Plnenie, číslovanie a balenie každej fľaše je ručne s maximálnou prísnosťou a vášňou, aby sa zabezpečilo, že každá z nich bude špeciálna a jedinečná. 

História Destilarie Levira je od svojho vzniku v 20. rokoch minulého storočia do značnej miery spojená s umením destilácie. Adamus je klenot Destilarie Levira, ktorej takmer storočný príbeh sa venuje výrobe destilátu z hroznových výliskov. V roku 2014 sa rozhodla inovovať a vydať sa na nové trhy s privátnou značkou Adamus. Od začiatku bolo cieľom vytvoriť odlišné destiláty, čo sa odrazilo v jedinečnom imidži a vo vynikajúcej kvalite. Výber odrody hrozna Baga, typickej pre región Bairrada, sa stala hlavným odlišovacím prvkom. 
Destilaria Levira je lídrom v oblasti vín, hroznových výliskov a destilácie. Tradičný výrobný proces zachováva pôvodné chute. Každý destilát Adamus je 100% ručne destilovaný v tradičných medených nádobách s priamou parou. Vykonáva sa ťahaním pary v medených stĺpoch s maximálnou prísnosťou pod dohľadom Master Distiller Nuno Morais. Po destilácii sa v laboratóriu vyberú najlepšie chuťovo aj analyticky destiláty. 

Názov Adamus vznikol spojením dvoch gréckych slov. Adamas (grécky pôvod diamantu) a Adamar (synonymum slova hladký). Každá fľaša je navrhnutá a zdobená ako diamant, aby odovzdala starostlivosť, ktorá je venovaná pri výrobe destilátu.  Korok, portugalský symbol, má fazetový výbrus simulujúci tvarovanie diamantu.

Dizajn a potlač fľaše odkazuje na tvar vzácneho diamantu. Jediný uzáver z korku, prezrádza portugalský pôvod značky Adamusa a dodáva fľaši prirodzený a ušľachtilý vzhľad.
Adamus vsádza na neustále inovácie, vývoj a investície spojené s desaťročiami skúseností a neustálym hľadaním rozdielov, v kombinácii s technickými znalosťami a praxou. Táto ambícia viedla k rozhodnutiu staviť na vysokokvalitný gin značky v rade Super Premium. A tak sa zrodil ADAMUS. 

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.