UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Prosecco drinky na doma

Prosecco drinky na doma

Santa Margherita
Prosecco
Reya
Terra Serena
mMMm - Vlčie sirupy

Prosecco miluje čoraz viac ľudí i na Slovensku a to najviac v lete. Pripravte si aj vy pre seba a vašich priateľov vynikajúce drinky so základom z Prosecca. Osvieženie, ktoré budú všetci milovať!

Pripravili sme pre vás 4 receptúry na Prosecco drinky, ktoré zvládne každý!

 


 

Najznámejší drink s Proseccom je určite Aperol Spritz, vyskúšajte však niečo nové! Tieto receptúry v kombinácii s mMMm Vlčími sirupmi vám vyčaria atmosféru dokonalej letnej pohody.

 

 

Grapefruit Spritz

12 ml sirup grep-bazalka

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

citrónový peal, rozmarín

Raspberry Spritz

12 ml sirup rebarbora

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

3 maliny - môžu byť aj mrazené, 1/8 limetky, mätové lístky

 

NÁŠ TIP - Použite mMMm Vlčie sirupy

K výrobe drinkov z Prosecca sme použili mMMm Vlčie sirupy, dokonalé k Proseccu ale aj na výborné letné limonády. Sú to ručne vyrábané domáce sirupy na prírodnej báze. 100% neriedené ovocné šťavy bez akýchkoľvek chemických konzervačných látok alebo zahusťovadiel. Pochádzajú so slovenských Vlčích hôr.

Strawberry Spritz

10 ml sirup baza

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

jahody, limetka, tymián

Reya Spritz

10 ml sirup egreš-kamilka

120 ml Prosecco Reya alebo Terra Serena

koliesko citróna, lístky medovky

 

 

Vedeli ste?

Od roku 2009 je Prosecco DOC názov oblasti sídliacej na severe Talianska, v regiónoch Veneto a Friuli Venezia Giulia, kvalitnejšie apelačné označenie majú DOCG Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene alebo DOCG Asolo.

Vinice tu zväčša produkujú odrodu Glera, ktorá sa do roku 2010 volala Prosecco a musí tvoriť minimálne 85 % základného vína. Okrem odrodovej skladby základného vína má oblasť Prosecco prísne pravidlá pri produkcii. Smie sa predávať iba v sklených fľašiach, hrozno musí pochádzať a spracúvať sa iba v danej oblasti.

Podľa množstva oxidu uhličitého sa delia na Spumante (vo fľaši tlak 3,5 bar), Frizzante (tlak do 2,5 bar) a Tranquillo (tiché). Sladkosť vína určuje výška dozáže, čiže pridaného cukru vzostupne od najsuchšieho: Brut Nature, Extra Brut, Brut, Extra Dry a Dry, prípadne Demi-Sec.

 

 
 
 
 
PROSECCO NA LETO
 

Na letné popíjanie sa hodí Prosecco a šumivé vína Terra Serena, Reya alebo Santa Margherita.

 

Terra Serena

Pozrieť Prosecco

Santa Margherita

Pozrieť Prosecco

 
Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.