UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Šieste najlacnejšie bublinky v košíku sú automaticky zadarmo. Pozrieť pravidlá. Nakúpte nad 50 € a vyhrajte Prosecco v hodnote 200 €. PROSECCO súťaž.

Winery header

Josef Fischer

Rodina Fischer vyrábala víno na južných brehoch Dunaja už po stáročia v dedine Rossatz. Samotné vinárstvo má svoje korene v roku 1898.

Josef „Joe“ Fischer prevzal vinárstvo v roku 2015 ako 5. generácia vinárstva. Joe študoval vinárstvo na renomovanej škole v Klosterneuburgu a potom odcestoval na Nový Zéland, Austráliu, Nemecko a Južnú Afriku, aby sa naučil rôzne štýly a metódy vinifikácie. „Rizling je slobodomyseľná odroda. Rizlingy nemôžete ohýbať podľa konkrétneho vzoru, musíte ich nechať robiť, čo chcú,“ domnieva sa Josef.

V piatich samostatných vinohradoch Joe praktizuje integrované poľnohospodárstvo, aby zvýšil obsah živín v pôde. Klíma je definovaná chladným vzduchom z kopcovitých lesov Dunkelsteinerwaldu, ktorý je vyvážený vplyvom Dunaja. Vinárstvo obrába 11 hektárov viníc v niekoľkých najlepších lokalitách v Rossatz.  Vinice siahajú od Rossatzbachu po západný Rührsdorf. Vo vinohradoch pestuje hlavne Veltlínske zelené 70 %, nasleduje Rizling  25 % a 5 % Gelber Muskateller. Joe v udržiavaných vinohradoch funguje úplne bez syntetických chemikálií a vinárstvo je certifikované ako organic. Hlbokú úctu k trvalej udržateľnosti zdedil po svojom otcovi, ktorý sa v skutočnom príklade dodržiavania svojho priezviska zaoberal niekoľko desaťročí trvajúcim vášnivým projektom chovu legendárneho, ale takmer vyhynutého Huchena – kráľovskej ryby Habsburgovcov  a znovu nimi zaľudniť rieku.

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.