offerBox
1

3. 5. - Degustácia vín El Coto s 5-chodovou večerou v Hoteli Elizabeth

offerImage

Pozývame vás na degustáciu vín El Coto do Hotela Elizabeth. Môžete sa tešiť na kvalitné španielske vína El Coto, ktoré budú podávané k 5-chodovej degustačnej večeri. 

Čítať viac

Jarná akcia do -40% na vína a alkohol

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Winery header

Alfa Crux

Rodina Agostino založila v roku 2003 v Mendoze spoločnosť Agostino wine group s víziou, že neexistuje žiadny limit na to, čo sa dá vyrobiť. S touto víziou sa rozhodli priniesť tie najkvalitnejšie argentínske vína do celého sveta. V Mendoze vidia veľký potenciál.

Vinárstvo O Fournier v Argentíne bolo predané rodine Agostino v roku 2018. Vinárstvo O Fournier v údolí Uco v Mendoze bolo dieťaťom bývalého bankára Josého Manuela Ortegu, ktorý vlastní aj vinárstva v Čile a Španielsku. Ortega kúpil 263 hektárov začiatkom roku 2000 a údajne investoval viac ako 20 miliónov eur do najmodernejšieho vinárstva a viníc na výrobu značiek vín vrátane Alpha Crux, Beta Crux a Urban Uco.

Futuristické a moderné vinárstvo Alfa Crux je architektonickým umeleckým dielom, členené v niekoľkých budovách, vďaka čomu sú procesy výroby vína a doplnkové využitie nezávislé vo vzájomne prepojených priestoroch. Výrobná linka začína dvoma ramenami, ktoré sa otvárajú, aby prijali hrozno a odtiaľ spúšťajú proces gravitáciou. Každá bobuľa hrozna sa starostlivo vyberie a potom sa uloží do nerezových tankov umiestnených na nižšej úrovni. Otvorená plechová strecha s tenkým okrajom zakrýva a chráni pracovnú plochu. 
Línia vín Alfa Crux bola pomenovaná po najjasnejšej hviezde v mystickom súhvezdí Cruz del Sur. Je  navrhnutá v dokonalej harmónii so zemou a jej magickým prostredím. Možno práve preto, že leží na  úpätí impozantného pohoria Ánd, pod strešným oknom premietajúcim do pivnice veľký kríž (alebo po latinsky Crux) prirodzeného svetla. Víno mystického terroiru. Vinice sa nachádzajú v El Cepillo, srdci údolia Uco, takmer 1200 metrov nad morom. Veľká teplotná amplitúda, nedostatok dažďa a bohatosť pôdy vytvárajú štýl a identitu, ktorá sa zvýrazňuje vo vínach. 

 

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.