UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Šieste najlacnejšie bublinky v košíku sú automaticky zadarmo. Pozrieť pravidlá. Nakúpte nad 50 € a vyhrajte Prosecco v hodnote 200 €. PROSECCO súťaž.

Namiešajte si skvelé drinky z Prosecca

Namiešajte si skvelé drinky z Prosecca

Prosecco sa teší veľkej obľube medzi všetkými milovníkmi vína. Okrem samstatného popíjania poslúži ako skvelý spoločník zábavných koktailov. Načerpajte inšpiráciu z receptúr z vinárstva Serena 1881.


Vedeli ste?

Od roku 2009 je Prosecco DOC názov oblasti sídliacej na severe Talianska, v regiónoch Veneto a Friuli Venezia Giulia, kvalitnejšie apelačné označenie majú DOCG Prosecco di Conegliano-Valdobbiadene alebo DOCG Asolo.

Vinice tu zväčša produkujú odrodu Glera, ktorá sa do roku 2010 volala Prosecco a musí tvoriť minimálne 85 % základného vína. Okrem odrodovej skladby základného vína má oblasť Prosecco prísne pravidlá pri produkcii. Smie sa predávať iba v sklených fľašiach, hrozno musí pochádzať a spracúvať sa iba v danej oblasti.

Podľa množstva oxidu uhličitého sa delia na Spumante (vo fľaši tlak 3,5 bar), Frizzante (tlak do 2,5 bar) a Tranquillo (tiché). Sladkosť vína určuje výška dozáže, čiže pridaného cukru vzostupne od najsuchšieho: Brut Nature, Extra Brut, Brut, Extra Dry a Dry, prípadne Demi-Sec.

Koktajl Camoma

Intenzívna aróma tequily sa prelína so sladkosťou ružového grapefruitu a kyselinkou limetky. Poslednou bodkou za vytvorením dokonalého kokteilu na pitie v ktorúkoľvek dennú dobu je Prosecco DOC Treviso Brut Serena 1881 pre dávku veselých bubliniek.

45 ml tequila
15 ml agave sirup
½ citrónu
45 ml ružový grep
60 ml Prosecco Treviso Brut Nature

Mestrino Frizz

Osviežujúci drink sa spolieha na kombináciu ginu a citrónu, s decentnou sladkosťou agáve sirupu a príjemnou chuťou ružového Prosecca.

45 ml gin
25 ml citronu
15 ml agave sirup
60 ml Serena 1881 Prosecco Rosé brut

Koktajl Rumba 

Drink s rumovým základom kombinuje svieže chute dvoch druhov džúsov, ktoré skvele doplnia suché Prosecco Treviso.

45 ml tmavý rum
30 ml pomerančový džus
30 ml ananasový džus
½ citronu
15 ml agave sirup
60 ml Prosecco DOC Treviso Extra Dry

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.