Cenový hit týždňa

right-arrow
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Párty s Villa Maria, už 4.7. Pozrieť vstupenky

Winery header

Cono Sur

Cono Sur Vineyards & Winery je dcérskou spoločnosťou Concha y Toro Winery a tretím najväčším exportérom vín v Čile. 

Vinárstvo bolo založené v roku 1993 s víziou výroby prémiových a inovatívnych vín, ktoré vyjadrujú ducha Nového sveta. Jeho názov odkazuje na jeho polohu v Južnej Ameriky, nachádza sa v Chimbarongo, v údolí Colchagua. V roku 2015 sa stalo Cono Sur oficiálne víno Tour de France. Značka ConoSur je v top 10 najznámejších značiek vína na svete.

Vinárstvo sa  vyznačuje tromi hlavnými znakmi: kreatívnym využívaním technológií, orientáciou na kvalitu a rešpektom k životnému prostrediu. V roku 1995 ako prvé vinárstvo v Južnej Amerike použili syntetické zátky. V roku 2002 boli prvým čilským vinárstvom, ktoré použilo šróbovacie uzávery pre aromatické, biele vína a neskôr aj pre iné vína. Cono Sur má vinice v niekoľkých údoliach pozdĺž krajiny: Limarí Valley, Aconcagua Valley, Casablanca Valley, San Antonio Valley, Maipo Valley, Cachapoal Valley, Colchagua Valley, Curicó Valley, Maule Valley a Bío-Bío Valley. Za prvých 5 rokov svojej existencie Cono Sur Wines získalo viac ako 150 medailí a ocenení na najprestížnejších medzinárodných súťažiach. Vína Cono Sur ponúkajú na palube leteckých spoločností Lufthansa, British Airways, KLM, Virgin, American Airlines, Finnair a ďalšie.

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.