offerBox
1

23. 6. - Párty s Villa Maria

offerImage

Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s obľúbeným vinárstvom Nového Zélandu. 

Pozrieť degustáciu
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Párty s Villa Maria! Zažite exotiku chutí a nezabudnuteľný večer s obľúbeným vinárstvom Nového Zélandu. 

Objavte kúzlo Villa Maria Single Vineyards

Objavte kúzlo Villa Maria Single Vineyards

Vína kolekcie Villa Maria Single Vineyards sú odrazom najlepších oblastí Nového Zélandu a stelesňujú charakteristické vlastnosti pre špecifickú klímu, pôdu a terroir. Vyrábajú sa exkluzívne v obmedzenom množstve a len vtedy, keď podmienky ročníka umožňujú plné vyjadrenie ich individuality. Vína Single Vineyard stelesňujú príbeh, odrodu a ročník, ako aj jedinečnosť vinohradníckej oblasti.


Taylors Pass Vineyard

Vinica Taylors Pass sa nachádza sa na severnom brehu rieky Awatere v južnom Marlborough. Priemerný vek viniča je 14 až 19 rokov. Každá terasa je chránená pred chladnými východnými vetrami a má rôzne typy pôd. Štrk je najbližšie k rieke, stredná terasa má nános štrku a najvyššia terasa je hlbšia a leží na nánose hliny. 

Villa Maria Taylors Pass Sauvignon Blanc 2020 má vynikajúcu koncentráciu aróm vo vôni aj chuti. Skvelá štruktúra a charakter. Skvelý príklad štýlu z Awatere. 

Attorney Vineyard

Attorney Vineyard sa nachádza v subregióne Southern Valleys v Marlborough, na severne orientovanom bloku, suchom úpätí údolia Wairau. Táto podoblasť má vo vegetačnom období minimálne zrážky a jej hlboké hlinité pôdy poskytujú dokonalé podmienky na uplatňovanie zásad ekologického poľnohospodárstva. Villa Maria začala svoj ekologický program od roku 1999. V roku 2012 bola vinica Attorney Vineyard plne certifikovaná ako organická.

 

Attorney patrí k popredným oblastiam pre Pinot Noir v Marlborough. Kedysi ho vlastnil Chris Finlayson, ktorý bol generálnym prokurátorom Nového Zélandu. Miloval odrodu Pinot Noir a bol to práve on, kto založil vinohrad, ktorý sa pôvodne volal Finlaysonov vinohrad.  

Nakoniec ho odkúpilo vinárstvo Villa Maria. Predtým hrozno z vinohradu Attorney skončilo vo víne Villa Maria Pinot Noir Reserve, avšak kvalita tohto hrozna presvedčila Helen Morrison, vyrábať víno z tohto vinohradu samostatne.

Villa Maria Reserve 60TH Anniv. Attorrney Pinot Noir Organic 2019. Novinka k 60. výročiu založenia vinárstva. Hrozno pochádza z ekologického vinohradu Attorney vo Wairau Valley. Vinohrad bol vysadený v roku 2002, má severovýchodnú orientáciu a hlbokú vápenato - štrkovú pôdu. Spracovanie hrozna a fermentácia je tradičná. Následne víno vyzrievalo 15 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Z toho 35% bolo nových. Nefiltrované.

Seddon Vineyard

Seddon Vineyard sa nachádza na južnom brehu rieky Awatere. Táto vinica je chránená pred chladným počasím. Hlinité pôdy majú výrazný mäkký ílovitý základ, ktorý umožňuje hroznu ľahko dosiahnuť fyziologickú zrelosť.

Ihumātao Vineyard

Vinohrad Ihumātao Vineyard leží priamo v krátery. Tento kráter sa nachádza vo vulkanickej panve chránenej pred vetrom na okraji prístavu Manukau v južnom Aucklande. Jeho vek sa odhaduje na 30 000 – 40 000 rokov. Pôdny profil je rôznorodý s kalcifikovanými nánosmi na okraji panvy, s ťažšími rašelinovými a ílovitými pôdami v strede navrstvenými nad vulkanickou čadičovou horninou. Bezprostredná blízkosť prístavu Manukau poskytuje ochladenie, ktoré je priaznivé pri zachovaní acidity v hrozne počas obdobia dozrievania.

McDiarmid Hill Vineyard

Provincia McDiarmind Hill je domovom rozsiahlych úrodných plání ohraničených zalesnenými kopcami na jednej strane a 200 km pobrežia na druhej strane. Má množstvo prírodných zdrojov. Podnebie Gisborne sa vyznačuje teplými letami a miernymi zimami. McDiarmid Hill má nádhernú polohu na vyvýšenom svahu orientovanom na sever v Patutahi. Vďaka plnému využitiu slnečného svetla, veterných podmienok, mierne nižších teplôt a prirodzeného odtoku vody poskytuje dodatočná nadmorská výška skvelé podmienky pre pestovanie viniča. 

Joseph Soler Vineyard

Vinica Joseph Soler Vineyard je vysadená v tesnej blízkosti Gimblett Road. Blok s odrodou Albariño pozostáva voľne odvodňujúceho štrku, ktorý je ideálny na výrobu prémiových vín. Tento vinohrad produkuje hrozno, ktoré je koncentrované vo vôni i chuti.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.