offerBox
1

13. 12.- MasterClass Darroze na Starej Vajnorskej

offerImage

Na záver roka sme pre vás pripravili naozajstnú lahôdku – MasterClass Armagnac Darroze. Sú to autentické destiláty z malých, rodinných páleníc, ktoré rodina Darroze necháva zrieť vo svojich pivniciach v Rochefort a Labastide d´Armagnac.

Čítať viac
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
VÝBER JAZYKA
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Winery header

Caney rum

Slnko, biele piesočné pláže, krištáľovo čisté more, rytmus rumby, cigary; La Habana a Ron Caney: toto je Kuba.

Po stáročia a pol minulosti je Ron Caney stále považovaný za jeden z najlepších rumov v Karibiku a Latinskej Amerike. Vďaka vysokej kvalite surovín a múdrosti, s ktorou vždy pracovali najlepší kubánsky "maestros Roneros" v destilérii Santiago de Cuba nám Ron Caney dáva intenzívne zmyslové skúsenosti a jedinečný rum. Na Kube je viac ako 120 destilérii vyrábajúcich rum, ale tie, ktoré pochádzajú z bývalej destilérie Bacardi (nazývanej Loďou Dona Pancha) v Santiagu de Cuba, sú odlišné.

Prečo? Po prvé, pretože podnebie mesta, obzvlášť horúce a vlhké, dáva tu pestovanej cukrovej trstine inú chuť a vôňu. Ron Caney predstavuje rum s chuťou určitého typu manga, ktoré rastie len v oblasti Santiaga nazývanej Caney de la Mercedes. Okrem toho sa výrobný proces, od zberu cukrovej trstiny až po starnutie a plnenie do fliaš, uskutočňuje výlučne v Santiagu. Výrobný proces tohto mimoriadneho rumu bol žiarlivo odovzdaný už pred 150 rokmi a je stále ručne vyrábaný, zatiaľ čo jediná technológia vložená za posledných 50 rokov je stroj na plnenie fliaš a lepenie etikiet. Produkuje sa z melasy získanej z cukrovej trstiny pestovanej v úrodnom tropickom juhu Kuby, okolo krásnych hôr Sierra Maestra. Ron Caney je fľaškovaný a zreje v dávnom a živom meste Santiago de Cuba. Svoj názov má od zvláštneho kužeľovitého domu "El Caney", postaveného domorodými Kubáncami. Ron Caney obsahuje všetky tradície Ron Ligero, rum so zrením  v sudoch z bieleho duba, definovaného spisovateľmi ako "farba zafľaškovaných slnečných lúčov". S príchodom kubánskej revolúcie v roku 1959 a znárodnením všetkých tovární, vrátane liehovaru v Santiagu, Bacardi sa rozhodol emigrovať do Spojených štátov, veriac, že tradícia "ronera" na Kube bez nich zomrie.

Ale príbeh takto nekončí. Destiléria so všetkými sudmi a predovšetkým "maestros Roneros" zostali na Kube a o tri roky neskôr v roku 1962 sa oficiálne zrodila značka Ron Caney, ktorá sa stala "el ron de la Revolución".

ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.