Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Vyberte pekné víno na Valentína. Inšpirácie pre vás

TOP 10 Tramín červený

TOP 10 Tramín červený

Tramín červený ponúka komplexné suché aromatické vína s ovocno korenistým prejavom a niekedy až olejovou štruktúrou, najmä tie zo starších výsadieb. Svoju krásu prezentuje tiež v kategórii polosladkých a sladkých vín. 

Pozrite si náš TOP výber z odrody Tramín červený, ktorý predstavuje klenot vo viniciach.


 

Tramín červený je skvelým partnerom k teplej úprave Foei gras, k údeným rybám ako úhor, taktiež výborný k ázijskej kuchyni. V Alsasku sa podáva k pokrmom ako Flammekuchen/cibuľový koláč/, Choucroute /miestne klobásky s kyslou kapustou a zemiakmi/, k plneným zemiakovým knedlíkom s údeným mäsom a  kapustou alebo sladký Gewürztraminer k bábovke alebo perníku.

Tramín červený je aromatická biela muštová odroda a patrí k najstarších odrodám na svete. V Európe sa nachádza najmä vo FrancúzskuAlsasku, kde je druhou najčastejšie pestovanou  odrodou nielen vo viniciach Grand Cru hneď po Rieslingu. Označuje sa názvom Gewürztraminer. V oblasti Jura poznajú Tramín ako Savagnin. Vyskytuje sa taktiež v Taliansku, Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Maďarsku, Rumunsku, dokonca v Austrálii, na Novom Zélande a Kanade. Tramín červený sa pestuje aj na SlovenskuMorave, i keď v menšom počte ako kedysi. Je to na úkor vysadených novošľachtencov - Pálava, Devín, BreslavaHetera, ktoré majú vo svojom genofonde práve Tramín.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.