Domaine Langlois-Chateau
Langlois Chateau má bohatú históriu ako jeden z popredných výrobcov vín v údolí rieky Loiry. Vinárstvo sídli v nádhernom hraničnom regióne s Loirou, zaradeným do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a má všetky predpoklady k výrobe vynikajúcich vín. Ich Crémanty dokonca presahujú štandardy AOC Champagne.
Langlois Chateau je vinárstvo s dlhou vinohradníckou a vinárskou tradíciou, vzniklo v roku 1885. Barón de Bodman (majiteľ zámku Château de St. Florent a priľahlého vinohradu) predáva zámok v roku 1912 Edouardovi Langloisovi a jeho manželke Jeanne Chateau, podľa ktorých je pomenovaný. V roku 1973 rodina Bollingerovcov investovala do Langlois, pričom výrazne revitalizovala vinice a modernizovala pivnicu. Bollingera prirodzene priťahovala najmä produkcia šumivých vín a časom sa z panstva stal aj popredný výrobca kvalitných vín z oblastí Saumur, Saumur-Champigny a Sancerre.
Vinárstvo dnes obhospodáruje 95ha viníc. 51ha Saumur (15ha Clos Saint Florent, 31ha Montreuil, 5ha Vaudelnay) , 11ha Saumur-Champigny (8ha Dampierre, 1,5ha Montsorreau, 1ha Chacé, 0,5ha Varrains) a 33ha Sancerre (Ch. de Fontaine-Audon, Ch. de Thauvenay). Langlois-Chateau je veľmi aktívne vo vinohradníckom výskume, pričom vo svojich viniciach vždy uprednostňuje prírodné metódy a rešpektuje životné prostredie, a to najmä vďaka využívaniu integrovanej ochrany proti škodcom. Bolo jedným z prvých vinárstiev, ktoré získalo označenie Terra Vitis. Od roku 2020, 30ha vinohradov Saumur a Saumur-Champigny je certifikovaných v režime organic.
Rôznorodá pôda, väčšinou vápencová (miestnym názvom „tuffeau“) a mierne oceánske podnebie vytvárajú dobré podmienky pre pestovanie hrozna. Hlavnými pestovanými odrodami sú Chenin Blanc (biele a šumivé vína) a Cabernet Franc (červené vína).
ĎALŠIE SÚVISIACE PRODUKTY
Domaine Langlois-Chateau Saumur-Champigny BIO
Francúzsko - víno červené - suché - r.2022 - 0,75lDomaine Langlois-Chateau Clos Saint Florent Saumur Monopole BIO
Francúzsko - víno červené - suché - r.2021 - 0,75lDomaine Langlois-Chateau Clos Saint Florent Saumur Monopole BIO
Francúzsko - víno biele - suché - r.2020 - 0,75lPíšeme na našom BLOGu
Letné koktaily s Koval
Omrzel vás Aperol či Mojito? Osviežte sa počas horúcich dní overenými letnými koktailmi, kde základ tvoria destiláty Koval.
Destiléria Koval sa zaoberá výrobou spiritov od roku 2008. Okrem čisto organickej whiskey, likérov a iných spiritov produkuje organický gin.
Francúzske vinice pod náporom rekordných horúčav
Leto poznačené viacerými vlnami horúčav formuje ročník 2026, pričom vinárstva od Champagne cez Bordeaux po ďalšie vinohradnícke oblasti čelia bezprecedentným podmienkam.
„Voči prírode sme malí, musíme vytrvať a žiť s následkami.“
Asociácia somelierov Slovenskej republiky pozýva na kurz Somelier Profesionál
Asociácia somelierov Slovenskej republiky, člen ASI – Association de la Sommellerie Internationale od roku 2002 pozýva na profesionálny someliersky kurz Somelier Profesionál. Hlavným partnerom kurzu je spoločnosť Corner/WinePlanet, event sa koná v našej vínotéke na Starej Vajnorskej v Bratislave v troch termínoch na jeseň.
Rumové koktaily a drinky
Rum je veľmi populárny základ v nespočetných receptoch pre letné koktaily. Chcete si vychutnať daiquiri alebo mojito? Prinášame vám klasické aj inšpiratívne letné koktaily na báze rumu.