Vo svete je toľko vinohradníckych oblastí, kde sa vyrába šumivé víno. Preto by sme sa nemali držať iba jednej. Poďme preskúmať víno s bublinkami z niekoľkých rôznych vinohradných oblastí a vzájomne ich porovnať.
Champagne Bollinger získal kráľovský menovací dekrét od kráľa Charlesa III.
Champagne Bollinger s potešením oznamuje, že jeho veličenstvo kráľ Charles III. sa rozhodol udeliť kráľovský dekrét domu Bollinger, ktorý už 140 rokov nepretržite zásobuje kráľovskú domácnosť Champagne. K dnešnému dňu je to jediný šampanský dom, ktorý môže dodávať Champagne na kráľovský dvor už viac ako storočie.
Kráľovský dekrét
Prvýkrát Champagne Bollinger uviedol na britský trh v roku 1858 londýnsky obchodník s vínom Ludwig Mentzendorff, ktorý ponúkol svoje služby zakladateľovi domu Jacquesovi Bollingerovi, aby sa stal londýnskym agentom pre Champagne Bollinger.
Champagne Bollinger bol prvýkrát predstavený kráľovnej Viktórii a ona ho ocenila tak vysoko, že v roku 1884 mu udelila prvý kráľovský menovací dekrét. Toto prestížne ocenenie odvtedy postupne udeľuje každý vládnuci panovník. Oznámenie o kráľovskom menovacom dekréte od jeho veličenstva kráľa Charlesa III. sa zhoduje so 140. výročím.
Etienne Bizot, príjemca grantu a predseda generálneho riaditeľa skupiny Bollinger, hovorí: „S veľkou hrdosťou a potešením oznamujem, že Champagne Bollinger opäť získal kráľovský dekrét od jeho veličenstva kráľa Charlesa III. pri príležitosti 140. výročia."
V spolupráci s The Queen Elizabeth Scholarship Trust (QEST), charitatívnou organizáciou zameranou na transformáciu kariéry talentovaných a ctižiadostivých tvorcov pod patronátom jeho veličenstva kráľa Charlesa III., spustí Champagne Bollinger v roku 2025 súťaž remesiel. Táto iniciatíva zapojí vedcov z QEST, aby navrhli na mieru kúsok, ktorý bude vystavený v novom butikovom hoteli, ktorý sa momentálne vzniká v historickom dome Bollinger v Aÿ, v srdci Champagne. Táto iniciatíva slúži ako dôkaz trvalého ducha remeselného spracovania, ktorý charakterizuje šampanský dom Bollinger už takmer 200 rokov.
Ďalšie články
Keď sa tradícia snúbi s vášňou, vzniká najlepšie víno na svete. Bez vína by nebolo Francúzsko a bez Francúzska by nebolo víno - krajina galského kohúta je jedným z najväčších a najznámejších producentov vína na svete.
Rakúsko pokračuje v stanovovaní meradiel v ekologicky uvedomelom vinohradníctve. V súlade s rozsiahlym a nezávisle kontrolovaným vinohradníckym programom „Udržateľné Rakúsko“ sa v súčasnosti vinič pestuje takmer 12 000 hektárov viníc, čo zodpovedá 27 % celkovej plochy v Rakúsku. Ide o pozoruhodný vývoj vzhľadom na to, že certifikačný program bol spustený len pred desiatimi rokmi.
Keď prvýkrát ochutnáte nealkoholický gin, je to ako otvoriť dvere do paralelného vesmíru. Vaša ďalšia otázka je ako sa vyrába nealkoholický gin? Dodržiava sa pri výrobe rovnaký postup ako pri tradičnej výrobe ginu a alkohol sa potom jednoducho odstráni?