Doprava zadarmo nad 50 EUR 300 000 fliaš a 2 500 druhov vína na sklade Viac ako 25 rokov na trhu
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter

Zmena otváracích hodín vínotéky WinePlanet. Otvorené od 9:00 do 17:00.

Top vína zo severnej Ameriky

Top vína zo severnej Ameriky

Štýlové, klasické, netradičné či experimentálne - vína z Nového sveta sú skutočne všelijaké. Hlavne sú však chutné a kvalitné. Spojené štáty sú na šiestom mieste z hľadiska rozlohy vinohradov na svete. Vinič sa pestuje v takmer každom štáte USA. S 31 miliónmi hektolitrov vína je USA na prvom mieste v spotrebe vína na svete. 90 % svetového vína sa vyrobí v severnej Amerike.

Pozrite si výber TOP najlepších vín z Washingtonu, Oregonu, Kalifornie či Napa Valley.


 

Štát Washington disponuje dvojnásobnou rozlohou vinohradov ako na celom Slovensku. Asi 900 vinárstiev pestuje širokú skladbu odrôd. Hviezdou je Cabernet Sauvignon, Washington však patrí medzi najväčších pestovateľov Rieslingu na svete. Hovorí sa, že štát Oregon je hlavné mesto Pinot Noir za Atlantikom. Klimatické podmienky nahrávajú Pinotu, ktorý sa stal symbolom. So 4285 vinárstvami patrí Kalifornia k najväčším štyrom producentom vína na svete.  Obľúbený Cabernet Sauvignon vyniká v údolí Napa ValleyChardonnay zaberá 20 % predaného vína celých Spojených štátov.

Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.