offerBox
1

6. 12. - MasterClass Graham's

offerImage

Posledný MasterClass v tomto roku venujeme portským. 

LÍSTKY
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť

Spoznajte náš tím - Someliéri Wineplanet

 

Každý produkt, ktorý je zaradený do portfólia, bol vopred starostlivo podrobený hodnoteniam a testovaniam nášho odborného tímu. Len vybrané produkty, ktoré spĺňajú najnáročnejšie kritéria, dostanú „zelenú“.

Naši someliéri sa s láskou starajú o celé portfólio WinePlanet a Corner & Co., sú profesionálnymi poradcami pre segment gastronómie, poskytujú odborné rady pri párovaní vína a jedla a sú vám k dispozícii pre každú otázku. Pravidelne organizujeme eventy, oslavy, školenia či večierky v sprievode someliéra a podľa vašich požiadaviek. Prečítajte si viac o o našich someliéroch Rasťovi Šutákovi, Martinovi Priečkovi, Denise Šutákovej a našej foodblogerke Lenke Grucovej. Spolu s nimi je život určite chutnejší a krajší.

 

Rastislav Šuták, someliér

„Naši klienti majú právo piť vína, ktoré sa ponúkajú v najlepších reštauráciach sveta. Zároveň tvoria „DNA“ každého dobrého someliéra.“
Rasťo reprezentoval Slovensko na dvoch európskych a svetových somelierskych súťažiach. Vo Viedni a Antverpách sa umiestnil v štvrťfinále na 13. a 24. mieste. Je viceprezidentom Asociácie slovenských someliérov a lektor somelierskej vzdelávacej platformy. Ukončil vzdelávací program ASSR - Profesionálna úroveň a od roku 2017 je členom ASI Sommelier Diplôme.

Viac ako 20 rokov strávil v gastronómii a v minulosti pracoval ako someliér v Čechách i na Slovensku. V spoločnosti Corner & Co. je aktívny od roku 2016. Venuje sa starostlivým hodnoteniam a testovaniam vín z celého portfólia spoločnosti, má na starosti kvalitatívnu selekciu a odborné posudky pre produkty z celého sveta. Medzi jeho denodenné aktivity patrí poradenstvo pre klientov z gastronómie a verejnosti, profesionálne riadenie degustácií a príležitostná publikačná činnosť.   

Martin Priečko, someliér

„Nezáleží na tom či si vychutnávate víno od najznámejšieho svetového vinára alebo vinára zo susedstva. Ak vám konkrétne víno pomohlo spríjemniť okamih degustácie je to v ten moment najlepšie víno na svete.“

Martin je absolvent medzinárodne uznávaného somelierskeho kurzu WSET Level 2 Award in Wines and Spirits a WSET Level 3 Award in Wines, zameraný 
na najvýznamnejšie svetové oblasti a vína v nich.

Pracoval v prestížnych reštauráciách a ako someliér zabezpečoval školenia servisu vína, degustácie nových produktov, výber vín do nových vínnych lístkov, prípadne sezónnych vsuviek. Jeho dvojnásobné víťazstvo v Majstrovstvách Slovenska v sabráži na Donovaloch je dôkazom, že s vínom sa dá aj zabávať. Od roku 2018 je súčasťou tímu obchodnej spoločnosti Corner, kde si plní svoje someliérske sny a vízie.

 

Privátny someliér alebo Online someliér – vaša súkromná degustácia

Degustáciu so someliérom pripravíme presne podľa vašich požiadaviek, v našich degustačných priestoroch, v prostredí vášho domova, kancelárie alebo v online svete. Doprajte sebe a svojim priateľom zážitok so súkromnej degustácie. Viac info nájdete tu.

 

Denisa Šutáková, someliérka a wineblogerka

„Písať o víne je akoby ste mali chuť a slová na jazyku zároveň.“

Denisa ukončila vzdelávací program ASSR a spočiatku vína hodnotila, neskôr však prešla na druhú stranu. Zúčastnila sa mnohých someliérskych súťaží na Slovensku a v Čechách. 

V spoločnosti Corner & Co. pracuje externe od roku 2019. Venuje sa predovšetkým blogu o víne a wine pairingu na wineplanet.sk, spolupracuje pri výbere nových vín v portfóliu a venuje sa zostavovaniu vínnych lístkov pre našich klientov.

Svet vína je veľmi zaujímavý, každý deň sa môžete niečo nové naučiť a objaviť. Denisa svoje vedomosti s radosťou sprostredkúva pre vás.

Lenka Grucová, foodblogerka

„Víno a jedlo sú nerozlučná dvojica, som rada že moje gastronomické špeciality túto harmóniu posúvajú na vyššiu úroveň.“

Lenka je dlhoročný člen tímu Corner & Co. a stredobodom diania vo firme. Zodpovedné administratívne práce dopĺňa tvorbou blogu o párovaní vína a jedla, food stylingom a fotoprodukciou. Venuje sa vlastnej tvorbe receptov, kulinárskym špecialitám a vypekaniu koláčikov, ktoré neodoláte vyskúšať aj u vás doma. 

Ako sama tvrdí je to dokonalá psychohygiena pri jej mamičkovských povinnostiach. Pomáha nám všetkým nielen pracovne, ale aj súkromne s rôznymi radami na rodinné oslavy a párty.

Wineblogerka Denisa a Foodblogerka Lenka