offerBox
1

6. 12. - MasterClass Graham's

offerImage

Posledný MasterClass v tomto roku venujeme portským. 

LÍSTKY
UŽÍVATEĽSKÉ MENU
Späť Detailný filter
Späť Detailný filter
Späť
Späť
Top vína zo Španielska a Portugalska

Top vína zo Španielska a Portugalska

Španielsko je už niekoľko rokov krajinou s najväčšou plochou vinohradov na svete. S viac ako 200 pestovanými odrodami patrí k najrozmanitejším regiónom v rámci štýlov.  Z veľkého počtu oblastí sa len dve môžu pýšiť najvyšším označením pôvodu DOCa - Rioja a Priorat. Vína zo Španielska sú skvelými partnermi k jedlu. Najznámejšou modrou odrodou je temperamentné Tempranillo a bielou je Viura (Macabeo). Sherry je spojené s oblasťou Jerez a odrodou Pedro Ximénez.

Portugalsku sa ročne vyrobí viac ako desať miliónov hektolitrov vína. Douro je treťou najstaršie založenou apeláciou na svete. Najznámejším vínom je Portské. Druhou veľmi populárnou apeláciou je Madeira. Portugalsko však môže ponúknuť oveľa viac. Výborné biele vína, ktoré sa snúbia s údenou treskou, plné a temperamentné a zároveň delikátne suché červené vína, ktoré sa snúbia s miestnou portugalskou kuchyňou.


Newsletter
Ustriehnite si zľavy, akcie a degustácie

V newslettroch vám budeme posielať aktuálne akcie na víno, degustácie alebo ďalšie zaujímavé info zo sveta vína.  Z nášho newslettru sa môžete kedykoľvek odhlásiť v jeho spodnej časti.